Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» взяли участь в актуальному вебінарі «Головне про запровадження нового стандарту ДСТУ 4163:2020 від розробника Олени Загорецької»

Викладачі ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» взяли участь в актуальному вебінарі «Головне про запровадження нового стандарту ДСТУ 4163:2020 від розробника Олени Загорецької»

Викладачі ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» взяли участь в актуальному вебінарі «Головне про запровадження нового стандарту ДСТУ 4163:2020 від розробника Олени Загорецької»
29.09.2021 15:45 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики освітній процес вебінар

Новий стандарт на оформлення організаційно-розпорядчої документації ДСТУ 4163:2020 набув чинності у вересні 2021 році. Про це в рамках вебінару 29 вересня в контексті підвищення кваліфікації для забезпечення освітньої компоненти «Діловодство та документознавство» (викладачка – Вікторія Ковпак) говорили про найважливіше з безпосередньою розробницею стандарту Оленою Загорецькою. Участь у семінарі засвідчена відповідним свідоцтвом.

Вебінар щодо запровадження ДСТУ 4163:2020 в управлінську діяльність юридичних осіб надзвичайно корисний і викладачам, і студентам ОП «Інформаційно-комунікаційна справа», адже підвиди організаційно-розпорядчої документації є складником документно-інформаційних комунікацій будь-якої установи, організації. Як зазначено в Стандарті, його вимоги стосуються організаційних (штатний розпис; колективний договір; правила внутрішнього трудового розпорядку; номенклатура справ; положення про структурний підрозділ; посадові та робочі інструкції; інші інструкції, положення, порядки, правила тощо, які створюються в результаті управлінської діяльності юридичних осіб), розпорядчих (постанови, рішення, накази, розпорядження), інформаційно-аналітичних (акти, довідки, службові записки, пояснювальні записки, службові листи та ін.) документів, які створюються в результаті діяльності підприємств.

Тобто названу документацію, включаючи й усі кадрові документи, підприємства повинні вести, спираючись на цей стандарт. Новим ДСТУ визначено, що він поширюється на документи, незалежно від носія інформації, тож має відношення і до електронних документів. Одна із найістотніших змін – розшифрування підпису: цей реквізит включає такі елементи: найменування посади, особистий підпис, власне ім’я та прізвище (прізвище великими літерами).

Головними темами вебінару були:

– відповідність вимог стандарту положенням постанови КМУ від 17 січня 2018 р. № 55 «Деякі питання документування управлінської діяльності»

– видова класифікація організаційно-розпорядчої документації;

– галузі застосування стандарту: на діяльність яких юридичних осіб поширюються вимоги стандарту;

– зміни у складі, назвах і місці розташування реквізитів документів;

– вимоги до бланків документів,

– вимоги до виготовлення документів.

Ці кейси обов’язково стануть частиною освітньої компоненти «Діловодство та документознавство», до того ж наданий організаторами запис вебінару дасть змогу познайомити і студентів-інформаційників із актуальними змінами в зазначеній царині саме через фахову презентацію спікерки Олени Загорецької – доцентки кафедри інформаційно-аналітичної діяльності та інформаційної безпеки Національного транспортного університету, кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника, членкині Центральної експертно-перевірної комісії Державної архівної служби України, постійної авторки у професійних виданнях, безпосередньої розробниці ДСТУ 4163:2020 та деяких інших стандартів, нормативних і методичних документів з діловодства й архівної справи.

Представники факультету журналістики висловлюють сподівання, що такі професійні консультації від організаторів (потужних платформ «KadrEX», «Кадровик України», «Консультант кадровика», «Заробітна плата» та ін.) стануть фаховим та освітнім орієнтиром у документних комунікаціях у процесі підготовки спеціалістів із інформаційної, бібліотечної та архівної справи.

 

Вікторія Ковпак

 

Схожі новини