Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ пропонує скористатись електронними ресурсами, сервісами і послугами online

Наукова бібліотека ЗНУ пропонує скористатись електронними ресурсами, сервісами і послугами online

01.02.2022 09:41

Наукова бібліотека Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на період карантину працює online. Сайт Наукової бібліотеки, сервіси і послуги Наукової бібліотеки цілодобово до послуг користувачів за покликанням: http://library.znu.edu.ua/

p>Головний електронний інформаційний ресурс наукової бібліотеки –Електронний каталог відкритий в мережі Інтернет, а також його можна завантажити на смартфони як мобільний додаток LibClient. І мати в режимі реального часу «Бібліотеку в смартфоні». На сьогодні це 1 млн 325 тис бібліографічних записів, з яких 191 тис мають електронні копії.

Електронний каталог online забезпечує для студентів, науково-педагогічних працівників, аспірантів оперативний, багатоаспектний пошук, за результатами якого створюються та роздруковуються списки відібраної літератури, відслідковуються надходження нових книг і наукових збірників, дисертацій та авторефератів дисертацій, номерів журналів та переглядається їхній зміст.

Літературу до вивчення конкретної дисципліни можна побачити online через пошукову форму електронного каталогу «Навчальна дисципліна»: меню покаже понад 3 500 дисциплін і наявну в бібліотеці літературу (вибрати дисципліну, натиснути «Шукати»).

Електронний каталог показує інформаційне забезпечення дисциплін освітніх програм як навчальними, так і періодичними виданнями.

Замовити видання з фонду наукової бібліотеки за номером читацького (студентського) квитка можна також online в електронному каталозі, видання буде чекати на абонементі або в читальній залі.

Повний текст з електронної бібліотеки доступний в мережі ЗНУ, але його можна замовити як послугу Електронна доставка документа, а також замовити сканкопію розділу друкованої книги або публікації в періодичних виданнях, відібраних в електронному каталозі online. Електронні копії будуть надіслані на електронну пошту.

Картки книгозабезпеченності дисципліни, списки літератури до робочої програми викладачі мають можливість підготувати online за результатами відбору навчальних видань з електронного каталогу, електронна форма картки на сайті ЗНУ в розділі Форми документів (Бланки Наукової бібліотеки);

Інформацію про всі нові надходження книжкових видань подають online сервіси меню сайта «Нові надходження» і «Е-бібліотека», а також Віртуальні книжкові виставки «Нові надходження» і «Подаровані книги». Презентація окремих нових видань на сторінці в Facebook https://www.facebook.com/libraryZNU

Спеціальна вебсторінка на сайті «Інформація до підготовки докторів філософії» подає ресурси за спеціальностями аспірантури ЗНУ.

Фахівці університетської бібліотеки залишаються на зв'язку через корпоративні пошти та телефони ЗНУ, що вказані на сайті в розділі «Про бібліотеку. Структура бібліотеки». Звертайтесь з усіх питань і зокрема:

Замовлення на отримання класифікаційного індексу УДК та авторського знаку до публікацій: vnod.lib@znu.edu.ua; lib.vo_semeniyk@znu.edu.ua (ІННІ)

Консультації щодо формування бібліографічного опису різних видів видань, бібліографічні довідки та підготовка списків літератури за темою на базі Електронного каталогу: vdb.lib@znu.edu.ua 

Консультації щодо підготовки Картки книгозабезпеченності дисципліни в режимі online: vkd.lib@znu.edu.ua

Консультації щодо перевірки на плагіат через сервіс Unicheck: lib@znu.edu.ua

Консультації щодо формування Інституційного репозитарію: dspace-help@znu.edu.ua

Консультації щодо вебінарів і доступу до наукометричних і повнотекстових баз: lib@znu.edu.ua