Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася онлайн-конференція програми підвищення кваліфікації «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах»

У ЗНУ відбулася онлайн-конференція програми підвищення кваліфікації «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах»

У ЗНУ відбулася онлайн-конференція програми підвищення кваліфікації «Сучасні підходи надання соціальних послуг в територіальних громадах»
25.10.2021 16:15 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління центр післядипломної освіти проєктна діяльність міжнародна діяльність програма підвищення кваліфікації

На базі центру післядипломної освіти Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та в співпраці з факультетом соціології й управління триває реалізація проєкту «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що здійснюється в партнерстві із Німецьким товариством міжнародного співробітництва (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH). Наприкінці минулого тижня в ЗНУ відбулася Zoom-конференція, котру присвятили урочистому початку освітнього процесу з групою слухачів – перших учасників програми підвищення кваліфікації «Сучасні підходи надання соціальних послуг у територіальних громадах».

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, вітаючи учасників зібрання від імені адміністрації ЗНУ й, зокрема від ректора Миколи Фролова, зазначив: «Ми довго готувалися до реалізації цього етапу проєкту, а ще заздалегідь усією командоюразом із викладачами й керівниками відповідальних за реалізацію проєкту підрозділів – розробили навчальну програму та стратегічні засади дистанційної освіти, відповідне навчально-методичне забезпечення. Тренери підготувалися при цьому для роботи в різних форматах». Проректор також висловив подяку партнерам, завдяки підтримці яких цей проєкт став можливим. А ще – запевнив, що з боку керівництва ЗНУ забезпечуватимуться всі необхідні умови, аби слухачі мали змогу ефективно навчатися й опанувати потрібні їм навички для роботи в громадах. Проректор побажав також, аби всі дійшли успішно до кінця навчального курсу, отримали свої сертифікати міжнародного зразка та стали успішними реалізаторами програми на місцях.

Організаційне зібрання проходило на базі спеціально обладнаної відеолабораторії університету. Під час засідання до його учасників звернулися представники адміністрації ЗНУ та структурних підрозділів, які здійснюють реалізацію проєкту. Серед них – керівник центру післядипломної освіти університету Сергій Ільїн, декан факультету соціології та управління Тетяна Бірюкова, доцентка кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова та інші. Вони привітали присутніх, представили учасників засідання та поінформували слухачів щодо організації освітнього процесу. А також – пообіцяли надавати слухачам усіляку підтримку, аби їхнє навчання було комфортним й результативним.

Сергій Ільїн повідомив учасникам зібрання, що навчання групи відбуватиметься в змішаному очно-заочному форматі, залежно від етапів карантинних обмежень. Організатори заздалегідь потурбувалися про забезпечення навчальних матеріалів і спеціального відеоконтенту, проте вони висловили й сподівання, що всі разом – викладачі та слухачі – матимуть також можливість безпосередньо зустрічатися на очних тренінгах, семінарах, які заплановані в рамках цього проєкту. Від імені партнерів проєкту до учасників звернулася координаторка проєкту «Підтримка територіальних громад на Сході України» Вікторія Василенко. Вона привітала учасників навчальної групи, які достойно пройшли відбір і наразі стали слухачами. Нагадали учасникам, що саме вони – а це 20 осіб, які пройшли конкурсний відбір серед майже 80 претендентів, – є найдостойнішими і першими, хто опановуватиме цю навчальну програму. Своє бажання долучитися до навчального курсу висловили чимало представників адміністрацій та менеджерів територіальних громад. Співробітники ЗНУ планують продовжити цей навчальний курс й для наступних груп. «Ваш зворотній зв’язок, ваш внесок враховуватимуть для наступних груп учасників! І це важливо для усіх нас», – зазначила координаторка. Вона також побажала цікавого навчання й опанування корисних навичок, які знадобляться представникам територіальних громад у їхній подальшій професійній діяльності!

Нагадаємо, що учасниками навчальної групи стали 20 представників від 16 об’єднаних територіальних громад. Додатково діятиме також комерційна група з 4 учасників. Навчальна програма створена за участю викладачів ФСУ. Фахівців і фахівчинь соціальної галузі територіальних громад Запорізької області, які стали учасниками проєкту й наразі навчатимуться за програмою, термін якої розрахований на період з жовтня 2021 року по травень 2022 року, ознайомили з розкладом занять, а також згадали про організацію спілкування групи у соцмережах та в групі вайбер.

До учасників звернулася й менеджерка освітньої частини проєкту, доцентка кафедри соціальної філософії та управління Ольга Широбокова. Вона окреслила структуру програми підвищення кваліфікації «Сучасні підходи надання соціальних послуг у територіальних громадах». Це – 5 змістовних модулів: «Нормативно-правові та соціально-економічні основи надання соціальних послуг у територіальній громаді», «Комунікація як механізм забезпечення соціальних послуг в територіальній громаді», «Особливості організації групової роботи при наданні соціальних послуг у територіальній громаді», «Технології забезпечення зворотного зв’язку під час надання соціальних послуг в територіальних громадах і моніторинг надання соціальних послуг» та «Інституційні засади управління якістю соціальних послуг в громаді». Починаючи з 1 листопада, кожен із модулів триватиме 1 місяць, наприкінці якого відбудеться підсумковий семінар і написання тестового завдання.

Онлайн-навчання здійснюватиметься на платформі Moodle ZNU. Кожному учаснику надається пароль користувача. Окрім іншого, слухачів коротко ознайомили з методикою роботи в СЕЗН Moodle ZNU та принципами організації кожного з модулів. Наприкінці вивчення навчальної програми також відбудеться підсумковий контроль, у рамках якого кожен із учасників має створити свій проєкт, спрямований на вдосконалення соціальних послуг, який потім реалізовуватиме в своїй громаді.

Надалі про зміст і структуру кожного з модулів, навчально-методичне та інформаційне забезпечення, про особливості організації навчальної роботи, здобуття основних ідодаткових практичних компетентностей у процесі навчання тощо учасникам розповіли відповідальні експертки: доцентки Олена Маловічко (кафедра соціальної філософії та управління), Олександра Сорокіна (кафедра соціології), Ганна Бойко (кафедра соціальної філософії та управління), Тетяна Бірюкова та Юлія Приймак (кафедра соціології). У рамках кожного модуля також передбачений зворотній зв’язок, відеозаняття (на Уоutube-каналі), що сприятимуть найбільшій ефективності спілкування обох сторін навчального процесу.

Після завершення навчального курсу слухачі, за умов проходження всіх модулів, отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка на 200 годин, завірене Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

 

 

Схожі новини