Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Головна сторінка / Викладачі / Макаренко Андрій Петрович

Макаренко Андрій Петрович

ЗНУ Викладачі Інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ Кафедра обліку, аналізу, оподаткування та аудиту

Доктор економічних наук, професор

Контакти

Розклад консультацій

 • Вівторок: 16.00-17.00;
 • ауд. Л-311 (11-й корпус ЗНУ)
 • Zoom: 4210137886; 12345
 • Дисципліни

  • Облік суб`єктів малого підприємництва;
  • Бухгалтерський облік в управлінні бюджетними установами;
  • Облік та оподаткування підприємств малого бізнесу;
  • Податкове планування на макрорівні

  Біографія

  У 1995 році закінчив Дніпропетровський  державний  аграрний університет за спеціальністю «Облік і аудит».

  У 2001 році захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю 08.00.04 - «Економіка та управління підприємствами, (за видами економічної діяльності)» на тему «Організація приватних підприємств в сільському господарстві». У 2002 році присуджено науковий ступінь кандидата економічних наук.

  У 2006 році отримав вчене звання доцента кафедри менеджменту.

  У 2009 році захистив докторську дисертацію за спеціальністю 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством»  на тему «Державне регулювання розвитку аграрної сфери в ринковій економіці».

  У 2011 році отримав вчене звання професора кафедри обліку і аудиту.

  З 2010 р. по 2018 р. - завідувач кафедри обліку і аудиту Запорізької державної інженерної академії.

  З 2018 року  по теперішній час - професор кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Запорізького національного університету за сумісництвом.

   

  Наукова робота

  Сфери наукових інтересів:  визначення концептуальної оцінки потенціалу та проблем підприємництва в умовах формування соціально-орієнтовної ринкової економіки в Україні; організація державного регулювання інноваційної діяльності; визначення ефективності державного регулювання національної економіки; менеджмент підприємств у системі регулювання суспільного виробництва; дослідження чинників вразливості механізму ринку як стихійного регулятора виробництва;  узагальнення державного регулювання кредитування господарства, паритетної ціни, суспільного виробництва; управління фінансово-кредитними ресурсами; впровадження системи управління якістю організацій; політика держави в земельних відносинах, використання механізмів в регулюванні земельних відносин, їх розбудова та державне регулювання, визначення землі як предмету банківської застави.

  Є автором (співавтором)  понад 90  публікацій у фахових наукових виданнях; 5 монографій; понад 40 навчально - методичних робіт (у т.ч. 4 навчальні посібники з грифом МОНУ); понад 40 тез доповідей до науково-практичних конференцій.

  Науковий керівник студентської наукової проблемної групи «Проблеми оподаткування, обліку та контролю в управлінні підприємством».

   

  Інформація надана Інженерним інститутом ЗНУ

  Макаренко Андрій Петрович