Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм керівницю Центру гендерної освіти, доцентку факультету СПП Тетяну Голованову

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм керівницю Центру гендерної освіти, доцентку факультету СПП Тетяну Голованову

Колектив ЗНУ вітає із ювілеєм керівницю Центру гендерної освіти, доцентку факультету СПП Тетяну Голованову
08.11.2021 12:37 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології ювілей поздоровлення

Восьмого листопада свій ювілей святкує відома науковиця, непересічна особистість, кваліфікована фахівчиня з питань гендерної рівності, керівниця Центру гендерної освіти ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), доцентка кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова. Понад тридцять років своєї активної педагогічної, наукової та громадської діяльності вона присвятила розбудові рідного факультету, а також – суспільства рівних можливостей, де поважають права кожної, без винятку, людини.

Першу базову освіту Тетяна Петрівна здобула за спеціальністю «англійська та німецька мова», потім деякий час працювала шкільним вчителем, напрацьовуючи свій перший педагогічний досвід. Із 1988 по 1991 рр. працювала асистенткою, старшою викладачкою кафедри педагогіки на той час Запорізького державного університету. У 1990 році захистила кандидатську дисертацію «Підготовленість випускників середньої школи до сімейного життя: (на матеріалі шкіл міста і села)», за спеціальністю: 13.00.01 – «Теорія та історія педагогіки». А вже у 1996 році отримала вчене звання доцентки кафедри, що з 2007 року перейменували на кафедру педагогіки та психології освітньої діяльності.

Із 2014 року на базі факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету діє Центр гендерної освіти, яким керує Тетяна Петрівна. Мета роботи цього Центру полягає в наданні науково-практичної допомоги щодо впровадження у навчально-виховний процес ідей гендерної рівності та недискримінації в освіті, а також в українському суспільстві. Важливим завданням його фахівців є проведення просвітницьких, виховних заходів із реалізації антибулінгових програм в освіті, запобігання та протидії домашньому насильству, формування гендерних компетентностей майбутніх фахівців.

Водночас, у період з 2014 по 2019 рр., Тетяна Голованова виконувала обов’язки радниці заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації з гендерних питань (на громадських засадах). А з 2020 року Тетяна Петрівна – радниця заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації з питань забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі, а також – заступниця голови ГО «Радослава». Свою діяльність разом із колегами Тетяна Петрівна сьогодні спрямовує на аналіз, осмислення гендерної ситуації в Україні, й реалізовує заходи щодо її покрашення – через освітянську й громадську діяльність.

Для студентів факультету соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова викладає низку дисциплін, які так чи так пов’язані з питаннями гендерної рівності: «Гендерна компетентність викладача вищої школи», «Профілактика домашнього насильства», «Психологія сім’ї та психологічні проблеми сімейного виховання», «Розвиток пізнавальної активності студентів», «Стандартизація і контроль у ЗВО», «Формування змісту навчання: ОПП підготовки фахівця», «Основи гендерної педагогіки», «Системний підхід у вищій школі: Педагогіка» тощо.

Галузь наукових інтересів шановної педагогині також становлять: інновації в освіті, формування освітньої політики з гендерної рівності та недискримінації в освіті, гендерні дослідження, профілактика домашнього насильства, протидія булінгу в освіті, а також формування професійної компетентності магістрів як педагогів вищої школи. Наукові здобутки авторки оформлені в 3 монографіях, навчально-методичних посібниках (зокрема, з грифом МОН України), програмах навчальних курсів, зміст яких впроваджено у навчальний процес закладів вищої освіти України, а також у численних статтях, опублікованих у вітчизняних і закордонних фахових виданнях.

Колеги й друзі, а також увесь багатотисячний колектив ЗНУ щиросердно вітає ювілярку з її визначною датою! Усі ми поважаємо Вас, шановна Тетяно Петрівно, як ділового, сучасного керівника, енергійного і талановитого організатора. Із усвідомленням того, що без вашої наполегливої роботи, розуміння ситуації, ініціативності та творчої думки неможливо досягти у суспільстві змін на краще й подальшого розвитку факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ. Дозвольте привітати Вас із ювілеєм і від душі Вам побажати багато щастя та добра, успіхів у Вашій благородній справі й творчого натхнення!

Із науковим доробком фахівчині можна ознайомитися за лінками:

https://orcid.org/0000-0003-1202-3720

Publons https://publons.com/dashboard/summary/

https://scholar.google.com.ua/citations?user=ja0OEYoAAAAJ

Схожі новини