Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Валерія Ардаб’єва втретє стала стипендіанткою ПАТ «Запоріжсталь»

Студентка ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Валерія Ардаб’єва втретє стала стипендіанткою ПАТ «Запоріжсталь»

Студентка ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ Валерія Ардаб’єва втретє стала стипендіанткою ПАТ «Запоріжсталь»
12.11.2021 15:48 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University Інженерний навчально-науковий інститут ім Ю М Потебні ЗНУ стипендіальна програма ТОВ Метінвест Холдинг стипендіантка

Щороку велику кількість найкращих студентів Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відзначають у рамках стипендіальної програми ТОВ «Метінвест Холдинг», яка спрямована на мотивацію і підтримку молоді, що здобуває профільні спеціальності та планує у подальшому працювати на підприємствах групи «Метінвест». Цього року, згідно з новим Положенням «Про стипендіальну програму», де визначено призначення і порядок виплат стипендій/нагород підприємствами компанії «Метінвест», 30 студентів 1-2 курсів спеціальностей «Металургія» та «Машинобудування» будуть отримувати щомісячну стипендіальну винагороду.

Серед таких студентів – другокурсниця спеціальності «Металургія» Валерія Ардаб’єва. Вона із задоволенням погодилася розповісти представникам місцевих медіа, серед яких були представлені пресслужба ЗНУ, пресслужба ПАТ «Запорівжсталь», ТВ-5 та газета «Индустриальное Запорожье», про свій вибір та плани на майбутнє. Валерія вже не перший рік поспіль входить до найкращих і найактивніших студентів ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ, отримує стипендію від «Запоріжсталі». Її мрія – після закінчення навчання  влаштуватися працювати саме на це підприємство. На запитання «Чому Валерія обрала таку, не зовсім жіночу, спеціальність?» дівчина впевнено відповідає:

- Колись мої батьки працювали на підприємстві «Укрграфіт», я мала змогу познайомитися зі специфікою цього виробництва. Мені загалом подобається галузь металургії, і я теж прагну тут працювати, продовжити сімейну традицію і династію металургів. Після закінчення навчання спробую влаштуватися на роботу на металургійний комбінат «Запоріжсталь». Адже це – сучасне, багатопрофільне підприємство, що розвивається швидкими темпами. Гадаю, для дівчини, яка має металургійну спеціальність, тут також знайдеться багато гарних пропозицій».

- А чи підтримують такий вибір батьки?

- Так, вони мене розуміють і підтримують у моїх починаннях. А також пишаються моїми досягненнями й цілеспрямованістю. Я вже торік два семестри поспіль була обраною за конкурсом й отримувала стипендію від ПАТ «Запоріжсталь». От і в цьому семестрі мені теж пощастило увійти до стипендіатів.

- Окрім Вас, чи багато студентів вашої групи відзначені цією стипендією від підприємства?

- Минулого семестру ще 4 особи серед моїх одногрупників також отримували стипендіальні виплати. А ще ,завдяки цій стипендіальній програмі ,ми мали можливість брати участь у цікавих вебінарах від ООО «Метинвест Холдинг», крім того, організували спільний похід на о. Хортицю. Влітку ми проходили ознайомлювальну практику на МК «Запоріжсталь», де оглянули його територію, побували в кількох цехах – холодного прокату, гарячого прокату й випалу.

Розповіла Валерія і про навчання, яке проходить в умовах карантинних обмежень, і про те, які засоби сьогодні застосовують у ЗНУ для підготовки висококваліфікованих фахівців у різних галузях.

- Навчаючись на 2 курсі, ми продовжуємо вивчати як предмети загального циклу, так і спеціалізації. Серед останніх мені особисто подобаються такі курси, як «Теоретична механіка», «Термодинаміка» та інші. Додало труднощів й дистанційне навчання, адже маємо складнощі з проходженням практик і виконанням лабораторних завдань. Проте намагаюся максимально добре навчатися, здобуваючи теоретичні знання зі спеціальності. Адже в ЗНУ дуже добре організовано дистанційне навчання.

Валерія продемонструвала журналістам можливості роботи в СЕЗН Moodl.ZNU, що дозволяє переглядати лекції, виконувати тести, опрацьовувати різноманітний навчальний матеріал і тримати зворотній зв’язок із викладачами. Також для онлайн-навчання у реальному часі – для проведення лекційних, семінарських та інших занять – у виші вдало застосовують й інші платформи як от Zoom, Google Classroom тощо.

Розповідаючи про технічні можливості, що забезпечують студентам ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ якісне навчання, Валерія також зауважує:

- Торік в умовах карантину ми складали першу сесію дистанційно. Проте друга відбувалася вже офлайн. Швидше за все, цього року буде так само. Отже, очікуємо, що в другому семестрі поточного навчального року, коли будуть зняті карантинні обмеження, у нас ще з’явиться можливість попрацювати безпосередньо в лабораторіях, здобуваючи практичний досвід, а також пройти виробничу практику на підприємстві. Дуже на це чекаємо!

Підбиваючи підсумки розмови, заступник директора з виховної роботи ІННІ ім. Ю.М Потебні ЗНУ Роман Воляр, зазначає:

- У рамках Договору про дуальну освіту між ЗНУ та ТОВ «Метинвест Холдинг» наших студентів двох спеціальностей «Металургія» та «Машинобудування» обирають за конкурсом виробничники і підтримують їхній професійний розвиток додатковими стипендіальними виплатами, а також залучають до участі в різноманітних профорієнтаційних заходах. На жаль, цього року були дещо змінені умови стипендіальної програми, що можна пояснити складною економічною ситуацією під час карантину: якщо в попередній період стипендіями були відзначені 100 наших студентів, то цього року (І семестр) – лише 30 осіб. Також учасників обмежили рамками 1-2 курсу (натомість раніше стипендію могли отримувати й представники 3-4 курсів, магістранти). Проте наші стипендіати є свідченням того, що на базі ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ вже багато років готують і продовжують готувати висококваліфікованих фахівців промислової галузі, які потім розвивають економіку нашого регіону. Стипендія – це для нашої молоді не тільки підтримка, а й визнанням їхнього фаху, їхньої перспективності й затребуваності на ринку праці!

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини