Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету соціальної педагогіки та психології, голова правління Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» Ірина Дорошенко

17.11.2021 15:39 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Черговий матеріал цієї рубрики присвячений розповіді про досвід професійного становлення та успіх вихованки факультету соціальної педагогіки та психології (випускниця 2005 р.), дипломованої психологині, голови правління Благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя» Ірини Дорошенко. Під час розмови вона розповіла про студентські роки та професійний шлях й досягнення успіху:

Ірина Дорошенко розповідає:

- Студентські роки – це доросле та повноцінне життя, час безмежних можливостей для вибору свого шляху. Саме в цей період мені вдалося накопичити знання, підвищити рівень ерудиції, сприйняття всього нового та невідомого. Ґрунтовна професійна підготовка та базові знання, які я отримала, обравши спеціальність «Психологія», допомогли мені професійно та успішно реалізуватися.

У червні 2005 року я закінчила факультет «Соціальної педагогіки та психології» Запорізького національного університету й тільки-но отримавши диплом спеціаліста, я влаштувалася на посаду провідної фахівчині відділу соціальної роботи в Запорізький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. У центрі я отримала неоціненний досвід роботи з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. У рамках виконання своїх обов’язків я познайомилася з благодійною організацією «Мережа 100 відсотків життя. Запоріжжя», яка на той час тільки почала розвиватися, та я активно розпочала приймати участь у діяльності, яку здійснювала ця організація.

Люди, які заснували Благодійну організацію «Мережа 100 відсотків життя Запоріжжя», були об’єднанні єдиною метою та мали одну мрію та бажання – бажання зберегти життя й отримати доступ до лікування ВІЛ-інфекції та СНІДу. Так, розпочалася і моя боротьба за життя людей.

Згодом я залишила центр соціальних служб і займалася тільки наданням психологічної підтримки людям, які живуть з ВІЛ. Невдовзі, з 2007 року, я вже стала займати посаду заступника голови правління цієї благодійної організації, а в 2019 році була обрана на посаду голови. Так, на сьогодні я очолюю осередок найбільшої пацієнтської організації «100% життя» в Запорізькій області, яка працює для того, щоб 100% українських пацієнтів мали 100% доступ до лікування!

Організація «100% LIFE» постійно підтримує зв’язок із факультетом СПП та кафедрою психології, завдяки проведенню різних конкурсів.

І навіть в  період пандемії Covid-19 організація змогла мобілізувати всі свої ресурси та дуже швидко почала реагувати на потреби наших клієнтів та задовольняти їх. Жодного дня ми не були на карантині, не припиняли свою діяльність! Навпаки, соціальні послуги потребують все більше і більше людей, зокрема це допомога у вирішенні питання працевлаштування, забезпечення доступу до життєво необхідних препаратів та надання психологічної підтримки.

Розпочати шлях психолога-професіонала можливо тільки з роботи над собою, з визначення конкретних власних бажань, принципів та цінностей. Інструмент роботи психолога-практика – це власна особистість, тому розвиток вмінь та навичок, таких як вміння слухати та чути, базовими комунікативними техніками є дуже важливим!

Сьогодні на активну й успішну діяльність мене надихає те, що кожен день я маю змогу змінювати оточуючий світ конкретними діями, впливати на процеси, які забезпечують розвиток нашого суспільства.