Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу з розвитку професії філософа та філософської освіти в Україні

Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу з розвитку професії філософа та філософської освіти в Україні

Представники ФСУ взяли участь у засіданні круглого столу з розвитку професії філософа та філософської освіти в Україні
19.11.2021 15:40 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціології та управління наукова діяльність засідання круглого столу співпраця із закладами вищої освіти

Вісімнадцятого листопада з нагоди Міжнародного дня філософії у форматі відеоконференції ZOOM відбулося засідання круглого столу, на якому зустрілися викладачі та студенти факультету соціології та управління Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Учасники заходу обговорили актуальні проблеми розвитку професії філософа та філософської освіти в Україні й обмінялися досвідом навчання та викладання за освітніми програмами підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 033 «Філософія».

Декан факультету соціології та управління ЗНУ Тетяна Бірюкова у своєму виступі висвітлила здобутки та проблеми здійснення філософської освіти на факультеті. Завідувач кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Тарас Бутченко презентував колективну монографію «Філософські студії і креативні індустрії», підготовлену в рамках виконання науково-дослідної теми «Європейська філософська освіта як чинник інституційного дизайну креативних індустрій в сучасній Україні». Професор кафедри соціології Максим Лепський представив досвід практичної участі філософа в дослідженні соціокультурного простору європейських міст, поділився з учасниками своїм баченням перспектив збереженняйі розвитку філософської освіти.

Завідувач кафедри філософії Університету Грінченка Роман Додонов розповів про досвід підготовки та реалізації освітніх програм зі спеціальності філософія, залучення здобувачів і викладачів до практичної аналітичної діяльності, програм міжнародного стажування і різноманітних проєктів, зокрема, перекладання філософських текстів. Професорка кафедри філософії Університету Грінченка Ірина Ломачінська у своєму виступі приділила увагу засобам і формам розвитку аналітичних компетентностей здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Філософія».

Студентка історико-філософського факультету Університету Грінченка Андріана Мисишин відзначила важливість філософської освіти для розвитку креативного потенціалу, поділилася власними креативними ідеями («Філософія кави») та досвід участі в міжнародних програмах стажування. Студенти факультету соціології та управління, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Європейські філософські студії і креативні індустрії», розповіли про власний досвід поєднання філософської освіти з творчою діяльністю. Майя Боханкова (IV курс) висвітлила заходи філософсько-дискусійного клубу «Магістерій». Єлізавета Токмакова (III курс) проінформувала учасників заходу про досвід організації та проведення «Філософського фестивалю» і про власну інформаційно-медійну діяльність. Еліна Гришина (I курс) розповіла про свої перші кроки участі в роботі FSU-TV.

Під час заходу також обговорювалися перспективи розвитку співпраці між факультетами і кафедрами, зокрема шляхом організації та втілення в життя програм міжуніверситетської академічної мобільності.

 

 

 

 

 

Схожі новини