
Тридцятого листопада в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради, під час якого обговорили низку питань й ухвалили стратегічні рішення, які стануть основою для сталого розвитку університету в майбутньому. Серед них: питання про міжнародну діяльність в університеті, про стан і перспективи вивчення іноземної мови у виші, про ефективність діяльності факультету соціальної педагогіки та психології, організаційні й кадрові питання.
Розпочав захід ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, який ознайомив усіх присутніх із порядком денним засідання. Він висловив переконання, що саме цілеспрямовані спільні зусилля всіх представників ЗНУ дають необхідний результат. Крім того, ректор привітав усіх присутніх із черговими науковими здобутками університету. В урочистій обстановці він вручив диплом доктора філологічних наук доцентці кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Олені Тупахіній. Також Микола Олександрович подякував завідувачу кафедри прикладної математики і механіки, доктору технічних наук, професору Віктору Грищаку за значні наукові досягнення та з нагоди 50-річного ювілею Придніпровського наукового центру НАН України і МОН України. Почесну грамоту цієї наукової установи вручили й ректору ЗНУ Миколі Фролову.
У рамках засідання про міжнародну діяльність в університеті, поточний стан справ і перспективи розвитку доповіла начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Осаул. Вона проаналізувала результати роботи в рамках укладених договорів про співпрацю з різними університетами Європи, азійських і балтійських країн, Молдавії, Болгарії, Індонезії, США, а також у рамках вихідної академічної мобільності викладачів, зокрема програми «Erasmus». Учасники засідання обговорили особливості реалізації у виші міжнародних освітніх і наукових проєктів.
Про стан та перспективи вивчення іноземної мови в університеті доповіли завідувач кафедри іноземних мов професійного спрямування Станіслав Іваненко та директорка центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова. Зокрема, вони звернули увагу на результати й динаміку складання ЄВІ випускниками вишу різних факультетів за останні роки, результати онлайн-занять, проаналізували ефективність підготовки слухачів на базі центру інтенсивного вивчення іноземних мов. Під час засідання розглянули питання про ефективність діяльності факультету соціальної педагогіки та психології. Про це йшлося в доповіді декана факультету соціальної педагогіки та психології Ольги Пономаренко та декана факультету менеджменту Ірини Шавкун.
Також у рамках Вченої ради розглянули кадрові та організаційні питання про обрання на вакантну посаду завідувачки кафедри української літератури, доцентки Горбач Наталії Вікторівни; про присвоєння вченого звання професора: по кафедрі фундаментальної та прикладної математики Гребенюку Сергію Миколайовичу, по кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму – Переверзєвій Анні Василівні; по кафедрі програмної інженерії – Чопорову Сергію Вікторовичу. Йшлося і про присвоєння вченого звання доцента: по кафедрі фізичного виховання і спорту Верітову Олександру Ігоровичу, по кафедрі обробки металів тиском Кругляку Дмитру Олеговичу, по кафедрі журналістики Любченко Юлії Валеріївні; по кафедрі теорії та методики фізичної культури і спорту Притулі Олександру Леонтійовичу, по кафедрі загальної математики Спиці Оксані Геннадіївні. А ще – про затвердження освітньо-професійної програми «Середня освіта (Історія)» другого (магістерського) рівня вищої освіти для набору 2022 року; про внесення змін (шляхом викладення у новій редакції) до Порядку призначення і виплати академічних стипендій у ЗНУ та Порядку формування рейтингу успішності студентів ЗНУ для призначення академічних стипендій; про затвердження Положення про центр освітніх послуг для іноземних громадян ЗНУ (доповідач Олександр Бондар). Крім того, розглянули присутні питання про внесення змін до Положення про розроблення навчальних планів підготовки здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра та магістра у ЗНУ; про рекомендацію до друку навчально-методичної літератури (доповідач Олександр Гура); про внесення змін до Положення про організацію освітнього процесу у ЗНУ; про внесення змін до Положення про порядок створення, організацію і роботу екзаменаційної комісії з атестації здобувачів вищої освіти у ЗНУ. А також – про затвердження програм кваліфікаційних іспитів для здобувачів ступеня вищої освіти магістра за спеціальностями 081 «Право» та 281
«Публічне управління та адміністрування»; про затвердження програм атестаційних екзаменів за спеціальностями та освітніми програмами фахових коледжів; про визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування) за неакредитованими програмами та шляхом неформальної/інформальної освіти науково-педагогічних працівників ЗНУ (доповідач Людмила Нестеренко); про рекомендацію до друку та поширення через мережу інтернет наукових видань; про віднесення тематики грантового проєкту «Політика пам’яті: європейський досвід для примирення в українському суспільстві» до пріоритетних напрямів наукової діяльності ЗНУ (доповідач Юрій Каганов).
Микола Фролов подякував за плідну роботу всім учасникам засідання Вченої ради. Він висловив сподівання, що й надалі ефективність залишиться важливим показником діяльності представників Запорізького національного університету. Відповідно до кожного пункту порядку денного учасники засідання розглянули і затвердили проєкти рішень.
proekt_r__shennya_2___vnenko_petroova.doc
proekt_r__shennya_3_ponomarenko.doc
Фото: Володимир Лініков