Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники керівництва ЗНУ обговорили напрямки співпраці із Далянським університетом іноземних мов (КНР)

Представники керівництва ЗНУ обговорили напрямки співпраці із Далянським університетом іноземних мов (КНР)

Представники керівництва ЗНУ обговорили напрямки співпраці із Далянським університетом іноземних мов (КНР)
03.12.2021 12:26 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University відділ міжнародних зв'язків філологічний факультет факультет іноземної філології Далянський університет іноземних мов академічна мобільність міжнародна діяльність

Другого грудня відбулася онлайн-зустріч і церемонія підписання угоди про співпрацю в рамках міжнародного співробітництва між представниками ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та Далянського університету іноземних мов (місто Далянь, провінція Ляонін, КНР) – єдиним державним університетом іноземних мов на Північному Сході Китаю. Обговорення стосувалося галузі підготовки фахівців із філологічних напрямів.

Участь у заході взяли: ректор ЗНУ Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, директор Школи Конфуція від ЗНУ, професор кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики Володимир Волков і начальниця відділу міжнародних зв'язків Аліна Осаул. Далянський університет іноземних мов (ДУІМ) представляли: ректорка цього вишу Лю Хун, перший проректор Цзян Фэнчунь, директор відділу міжнародних зв’язків і співробітництва Лі Фан, директорка інституту російської мови Лян Сяонань, заступник директора відділу міжнародних зв’язків і співробітництва Цзян Біньбінь і старша викладачка української мови Чжоу Пєнся.

На початку зустрічі учасники озвучили її мету: вони прагнуть розвивати співробітництво в галузі підготовки молодих фахівців із філологічних напрямів. Ректор ЗНУ відзначив плідну співпрацю запорізького вишу з Аньхойським педагогічним університетом і висловив зацікавлення у співробітництві з ДУІМ за спільними філологічними напрямами підготовки студентів, зокрема з української та китайської мови. Микола Фролов коротко презентував можливості ЗНУ, він згадав про 16,5 тис студентів вишу, його 12 факультетів, інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні, 4 коледжі, підготовка бакалаврів і магістрів за 199 освітніми програмами й напрямки діяльності філологічного факультету та факультету іноземної філології, особливості нашого двомовного регіону і міста, де є можливість опанувати дві мови (українську та російську). Вони відзначили, що підготовка студентів за освітньою програмою «Східні мови та літератури (переклад включно), перша – китайська мова і література» здійснюється в ЗНУ на високому рівні в співпраці з викладачами – носіями мови.

Також учасники зустрічі обговорили можливість академічного обміну студентами та викладачами, напрямки наукової співпраці й підготовки наукових досліджень і дисертацій, навчання в аспірантурі та докторантурі за філологічним напрямом (українська та російська мова), навчання українських студентів китайській мові на базі ДУІМ і виділення їм стипендій, проходження в Україні мовної практики китайськими представниками й одночасне викладання китайської мови в ЗНУ тощо.

У рамках зустрічі представники китайської сторони розповіли про історію свого вишу, про високі результати в галузі наукових досліджень, про реформи університетської освіти й викладання, про особливості підготовки іноземних філологів за різними спеціальностями. За час заходу зауважили, що на території ДУІМ створили Науковий центр з дослідження України. Крім того, там здійснюється підготовка студентів (група 10 чоловік) з української мови. Учасники зустрічі відзначили, що цей освітній заклад заснований у 1964 році. На сьогодні виш є багатопрофільним університетом іноземних мов із виразною специфікою міжнародної освіти й філологічним, економічним, управлінським, політехнічним, юридичним і художнім напрямками професійної підготовки. Зокрема, напрямок підготовки «Іноземні мови та література» отримав статус провідного напрямку професійної підготовки провінції Ляонін і посів 10 місце в рейтингу кращих напрямків університетської підготовки КНР 2020 року за версією Шанхайської освітньо-консультативної компанії «Жуанькє». У цьому університеті діє 20 освітніх підрозділів, 41 спеціальність бакалаврату з охопленням 15 іноземних мов. Сьогодні на денному відділенні вишу навчається близько 15 тис студентів, працює більше 1000 викладачів і співробітників, запрошені близько 100 іноземних викладачів. Загалом цей виш співпрацює з 235 університетами й організаціями з 37 країн і регіонів світу.

Представники обох університетів на зустрічі оговорили подробиці й організаційні моменти співпраці, а також зобов’язалися підготувати необхідні документами для здійснення міжнародної академічної мобільності викладачів і студентів. Так, Володимир Волков відзначив паритетні можливості роботи за різними гуманітарними й філологічними напрямами, зокрема співпраці з кафедрою української мови. У рамках здійснення академічної мобільності й обміну досвідом викладачів – представників ЗНУ –запросили завітати до ДУІМ після послаблення карантинних обмежень і відкриття кордонів. Представники вишу радо відгукнулися на пропозицію про співпрацю.

Обидві сторони запевнили, що зацікавлені у двосторонніх обмінах і працюватимуть над розширенням напрямків співпраці, зокрема, йшлося й про обмін делегаціями тощо. Наприкінці зустрічі представники ЗНУ наголосили, що ЗНУ та ДУІМ мають багато спільного: у них багато суміжних напрямків діяльності й перспектив розвитку. Усе це дає підстави сподіватися, що спільна діяльність у багатьох галузях відкриває неабиякі перспективи для розвитку самих університетів та їхньої співпраці як у галузі підготовки молодих фахівців, так і в науковій.

 

Олена Переверзєва

 

 

 

Схожі новини