
Студенти біологічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) не залишаються осторонь від різних екологічних заходів і підтримують різні просвітницькі та екоакції. Наприклад, студент 4 курсу біологічного факультету за спеціальністю «Екологія» Максим Іваненко – активний учасник різних екологічних та освітніх ініціатив, які він реалізує разом із дітьми-дошкільниками.
Останнім часом Максим активно співпрацює в цьому напрямку із закладом дошкільної освіти (ясла-садок) № 194 «Кобзарик» Вознесенівського району та представниками цього закладу – його директоркою Ларисою Лисечко та виховательками цього дошкільного закладу Оленою Іваненко та Наталією Подкур. За їхньої підтримки Максим Іваненко провів вже не одне екологічне заняття з дітьми середньої та старшої групи (5- 6 роів). Зокрема, він провів низка занять із таких тем: «Знайомство з клітиною», «Мікроскоп», «Забруднення водних джерел країни та їхній вплив на світ тварин і птахів», «Способи фільтрування води», «Способи збереження природних ресурсів, економне та раціональне споживання води» тощо. За його словами, мета подібних занять – це збільшення та покращення екологічної етики саме в наймолодших здобувачів освіти, адже це – наше майбутнє. «Я вважаю, що дітей необхідно змалечку привчати до екологічної свідомості. При чому діти, з якими я вже давно працюю, залюбки підтримують таку діяльність і їм не важко робити це», – переконаний Максим.
«Конспекти занять для дітей раннього віку мені допомагають створювати педагоги. Треба відзначити, що у цьому освітньо-виховному закладі в дітей уже сформована базова екологічна свідомість, адже тут для них регулярно проводять різні екологічні заняття. Вони вже з першого мого заняття знали, що таке мікроскоп, чим я був приємно вражений», – говорить Максим Іваненко.
Поки це – єдиний навчальний заклад, із яким співпрацює Максим, але він не виключає можливості подальшої співпраці в цьому напрямку з іншими освітніми закладами, зокрема зі школами. Разом із дітьми та вихователями Максим активно працює в екологічному напрямку: він взяв участь в озелененні ділянки біля дитячого майданчика дошкільного закладу, за його підтримки разом із дітьми був створений спільний макет «Екомісто майбутнього» для участі у Екофорумі. «Цьогоріч кожний навчальний заклад подавав свій екологічний макет для участі в Екофорумі. Саме я допомагав представникам дошкільного закладу, із яким співпрацюю, створити ідею й оформити макет “екоміста майбутнього”. Цей макет був створений із матеріалів, які не розкладаються (губки, нейлонові серветки, пластикові килимки, картонові коробки з ліків, що мають штучну основу), задля того, щоб потім цей макет, коли він стане не потрібним, не псував довкілля і не погіршував кліматичний стан», – зазначив Максим.
За словами представників біологічного факультету – декана Людмили Омельянчик, завідувача кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександра Рильського та викладачки кафедри генетики та рослинних ресурсів Вікторії Яранцевої, Максим Іваненко – активний учасник різних природоохоронних та екологічних ініціатив, він бере участь в озелененні України, в різних екологічних форумах. Також Максим плідно та результативно займається наукою, бере участь в різних наукових заходах, конкурсах, конференціях, займається науковими розробками. Так, минулого року він здобув диплом I ступеня конкурсу студентських наукових робіт на базі Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», а в цьому році теж планує брати участь в інших наукових конкурсах і вступати до магістратури.