Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гостьову лекцію здобувачам освіти (ОП «Міжнародна економіка») прочитав представник АТ «Мотор-Січ» у Латинській Америці

Двадцять дев’ятого листопада в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася гостьова лекція на тему «Просування продукції авіабудівної галузі на ринки Латинської Америки» для студентів ОП «Міжнародна економіка». Її проводив представник АТ «Мотор Січ» у Латинській Америці, заступник начальника управління експлуатацією та ремонту, кандидат економічних наук Віктор Леховіцер. Лекцію організували представники кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ в рамках дисциплін «Міжнародний бізнес» і «Ділові культури в міжнародному бізнесі». Модерувала захід доцентка  кафедри, к.е.н. Наталя Венгерська.

Зустріч проходила в онлайн-форматі. Її учасниками стали студенти економічного факультету, зокрема бакалаври та магістри ОП «Міжнародна економіка». Крім цього, до заходу долучилися викладачі кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ – д.е.н., професорка Оксана Гамова, д.е.н., професорка Анна Переверзєва, к.е.н. доцентка Наталія Дугієнко та начальниця відділу міжнародний зв’язків Аліна Осаул.

На початку заходу Наталя Венгерська представила лектора Віктора Леховіцера, а ще – окреслила, яким чином тема лекції пов’язана з дисциплінами «Міжнародний бізнес» і «Ділові культури в міжнародному бізнесі». Лектор Віктор Леховіцер має значний практичний досвід роботи на зарубіжних ринках авіабудівної продукції, зокрема авідвигунів. Він працював на Кубі у 2015-2016 рр., у В'єтнамі – у 2017-2019 рр., а з 2021 року представляє інтереси АТ «Мотор Січ» у країнах Латинської Америки (Мексика, Перу, Еквадор, Колумбія та ін.). Під час заходу він неодноразово зазначав, що підприємство «Мотор Січ»  є світовим виробником авіабудівної галузі та відомим брендом на міжнародних ринках машинобудівної продукції, тому має досить широку мережу зовнішньоекономічних зв’язків у різних країнах світу.

Лектор розповів студентам історію про початок його кар’єри та шляхи досягнення успіху на теренах представницької діяльності АТ «Мотор Січ» на зарубіжних ринках. Важливими факторами успіху для нього стали вивчення англійської та іспанської мов, наявність освіти в галузі міжнародних економічних відносин, технічної освіти в галузі авіабудування й отримання наукового ступеня кандидата економічних наук. Розповідь про професійний шлях та компетенції представника АТ «Мотор Січ» на зарубіжних країнах викликала неабиякий інтерес у студентів.

Під час лекції розглянули такі питання, як методи просування авіабудівної продукції на зовнішні ринки (ринки Азії та Латинської Америки); міжнародне середовище бізнесу в країнах Латинської Америки; специфіка міжнародних переговорів із представниками Куби, В’єтнаму, Перу, Колумбії та ін.; «плюси» та «мінуси» довготривалих відряджень до В’єтнаму, Куби та інших країн.

Студенти активно ставили запитання лектору, зокрема їх цікавили особливості конкуренції на ринку авіабудівної продукції, ситуація зі зміною попиту на продукцію в умовах пандемії, шляхи диверсифікації ринків збуту АТ «Мотор Січ» після припинення співробітництва з Російською Федерацією, проблеми співробітництва заводу з турецьким партнерами та ін. Також Віктор Леховіцер обговорив детально зі студентами особливості ділового спілкування з представниками висококонтекстуальних і низьконтекстуальних культур, наслідки допущених помилок при комунікації з іноземцями у складі дипломатичних делегацій і методи виходу з курйозних ситуацій при переговорах.

Гостьова лекція стала важливою для підвищення мотивації студентів до вивчення іноземних мов, рівня фахових компетенції в галузі міжнародного бізнесу, торгівлі та аналізу специфіки економічного, правового, політичного, технологічного та соціокультурного середовищ країн світу, м’яких навичок кроскультурного спілкування.

Наприкінці лекції Наталя Венгерська подякувала Віктору Леховіцеру від імені кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму та всіх учасників зустрічі за лекцію. Студенти були надзвичайно вдячні за «живе» й цікаве спілкування з лектором та  з радістю запросили його на майбутні заходи кафедри.

Наталя Венгерська,

к.е.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ