Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ завершилася підготовка тренерів із медіаграмотності за німецько-українським проєктом «Interlink Academy»

У ЗНУ завершилася підготовка тренерів із медіаграмотності за німецько-українським проєктом «Interlink Academy»

У ЗНУ завершилася підготовка тренерів із медіаграмотності за німецько-українським проєктом «Interlink Academy»
14.12.2021 16:03 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології проєктна діяльність міжнародна діяльність медіграмотність підготовка тренерів

Дванадцять представниць містечок і сіл Запорізької області отримали сертифікати про підвищення кваліфікації після проходження двомісячної програми підготовки тренерів із медіаграмотності, підготовленої спільно Запорізьким національним університетом і ГО «Interlink Academy» (м. Гамбург, Німеччина). Учасницями проєкту стали педагоги-предметники та заступниці директорів загальноосвітніх навчальних закладів, правниці та громадські активістки, депутатки селищних і міських рад, журналістки місцевих ЗМІ. Географія аудиторії проєкту охопила найвіддаленіші куточки Запорізької області: об’єднані територіальні громади в Якимівському, Пологівському, Мелітопольському, Василівському, Запорізькому районах. Вручення сертифікатів в урочистій обстановці з дотриманням всіх карантинних вимог відбулося на базі ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Вручаючи сертифікати новим тренерам, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук зазначив: «Запорізький національний університет разом із нашими постійним німецьким партнером – «Інтерлінк Академією» – уже втретє реалізовуємо програму підготовки тренерів із медіаграмотності, адже ми розуміємо важливість й актуальність цієї теми і потребу виховувати медіаграмотних громадян в українському суспільстві. Кожного року в нас дуже мотивовані й цілеспрямовані учасники, які навіть у такі складні часи пандемії та карантинних обмежень успішно завершують програму й проводять численні тренінги у своїх громадах – школах, дошкільних навчальних закладах, сільських бібліотеках і радах. Ми обов’язково продовжуватимемо участь у подібних програмах і надалі».

Тренерами проєкту виступили німецький журналіст «Deutsche Welle» і медіаексперт  Ерік Альбрехт, доцентка кафедри журналістики факультету журналістики ЗНУ Катерина Сіріньок-Долгарьова і завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови факультету фізичного виховання ЗНУ Світлана Запольських. Така міжнародна та міждисциплінарна тренерська команда дала можливість учасницям здобути знання і навички з основ медіаграмотності (критичне мислення і стандарти журналістики, джерела інформації, види контенту в медіа, фейки і пропаганда, кібербезпека та кібербулінг, стереотипи й мова ворожнечі в медіа), а також опанувати інтерактивні методики проведення тренінгів. Усі учасниці відзначили користь саме такого підходу – коли навчання медіаграмотності поєднується з вивченням методології тренінгової діяльності.

Цьогорічна програма підготовки тренерів із медіаграмотності завершилася, але цей напрямок роботи в ЗНУ активно розвивається: розроблено курси підвищення кваліфікації для педагогів, реалізовується низка грантових програм і проєктів, серед яких проєкт EU-Indy «Європейські медійні стандарти і цінності незалежної журналістики в еру постправди» Еразмус+ напрямок Модулі Жана Моне.

 

Схожі новини