Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ прозвітували про здобутки в рамках Естафети чемпіонів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Представники ЗНУ прозвітували про здобутки в рамках Естафети чемпіонів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»

Представники ЗНУ прозвітували про здобутки в рамках Естафети чемпіонів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»
15.12.2021 11:14 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики філологічний факультет факультет іноземної філології історичний факультет медіаграмотність проєктна діяльність

Десятого грудня в режимі онлайн в рамках Естафети чемпіонів проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» свої численні досягнення й здобутки презентувала команда Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

Нагадаємо, що Естафета чемпіонів реалізується в межах проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX in Ukraine за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси. Команда Запорізького національного університету – серед активних учасників цієї актуальної для України програми. В її реалізації на сьогодні задіяно 4 факультети: журналістики, філологічний, іноземної філології та історичний.

На початку zoom-конференції менеджерка з розбудови потенціалу проєкту IREX Олена Тараненко. Вона наголосила на тому, що це – знаково, що Естафету чемпіонів – звіт-підсумок діяльності в рамках реалізації проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» – цього року завершує такий славетний університет, як Запорізький національний. Досягнення його науково-педагогічних представників щодо підвищення рівня медіаграмотності серед різних верств населення важко переоцінити. Так само, як і значення активної роботи в цьому напрямку представників різних його факультетів.

Першим прозвітував про діяльність факультету журналістики в межах міжнародного проєкту його декан Віктор Костюк. На початку своєї розповіді він наголосив на особливій актуальності вивчення медіаграмотності для мешканців прифронтового району. Для них, зокрема для студентів, які мешкали на території Донецької та Луганської областей, АР Крим, вкрай необхідне вміння грамотно працювати з інформацією, вміти розпізнавати фейки. Віктор Володимирович у своєму виступі прозвітував про низку важливих заходів, які відбулися на факультеті у рамках реалізації проєкту, зокрема йшлося про медіатренінги для охочих покращити своє вміння працювати з інформацією.

Від філологічного факультету виступила доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко. Вона згадала про участь представників факультету в Зимовій школі медіаграмотності, про Школу медіаграмотності, яку викладачі організували для вчителів середніх загальноосвітніх закладів освіти, тощо. Серед іншого, Ірина Миколаївна зазначила, що попри карантинні обмеження, викликані пандемією Covid-19, на філологічному факультеті відбулася низка заходів, як в онлайн-форматі, так і «оффлайн», із дотриманням карантинних вимог.

У своєму виступі представниця факультету іноземної філології – завідувачка кафедри теорії та практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських серед інших заходів у рамках реалізації проєкту від IREX in Ukraine згадала про розроблений нею разом із доценткою кафедри англійської філології та лінгводитдактики Мариною Залужною навчальний курс «Основи інфомедійної грамотності та критичного мислення». Цей курс розрахований на магістрів-філологів і перекладачів першого року навчання. Він – англомовний і реалізується в рамках реалізації методики CLIL, за якою поєднується опанування іноземною мовою та вивчення певної навчальної дисципліни.

Про досягнення науково-педагогічних представників історичного факультету в реалізації міжнародного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» прозвітував доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Андрій Омельченко. Він наголосив на важливості медіаграмотності для фахівців, яких готує історичний факультет ЗНУ та розповів про низку різнопланових заходів, які провели представники факультету в рамках реалізації цього проєкту.

Представниця проєкту IREX Олена Тараненко подякувала науково-педагогічним працівникам Запорізького національного університету за вагому роботу щодо реалізації завдань міжнародного проєкту.

Детальніше ознайомитися зі здобутками ЗНУ в цьому напрямку можна за представленим звітом за лінком:

https://www.youtube.com/watch?v=Iq4M97TM7HE&list=PL0OmqsHe_kB9jN5qPKwr2yGga5MskIfQR&index=1

 

Схожі новини