Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У виші презентували результати роботи Школи Конфуція ЗНУ за 2021 рік

У виші презентували результати роботи Школи Конфуція ЗНУ за 2021 рік

У виші презентували результати роботи Школи Конфуція ЗНУ за 2021 рік
16.12.2021 12:04 Все Головні новини Школа Конфуція ZNU Zaporizhzhia National University Школа Конфуція ЗНУ факультет іноземної філології відділ міжнародних зв’язків річний звіт за 2021 рік міжнаро

П’ятнадцятого грудня відбулося четверте скликання засідання Правління Школи Конфуція ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Представники двох вишів – Запорізького національного університету й Аньхойського педагогічного університету – зібралися разом, аби у форматі дистанційної оналайн-зустрічі обговорити досягнення й перспективи розвитку Школи Конфуція в Запоріжжі.

Учасниками зустрічі від ЗНУ стали: ректор Микола Фролов, перший проректор Олександр Бондар, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, директор Школи Конфуція від ЗНУ Володимир Волков, начальниця міжнародного відділу Аліна Осаул, а також директор Школи Конфуція від китайської сторони Ву Чженхуа та його помічник, старший викладач Чжан Ліфен. АПУ цього разу представляли: партійний секретар Ху Чаожун, проректор університету Сюн Юйцзе, начальник міжнародного відділу Чжан Дежан та його заступниця Ду Дзюнь, а також екс-директор Школи Конфуція ЗНУ, який довгий час очолював цей підрозділ, У Шихун. Координатором роботи засідання виступив Володимир Волков, який і представив учасників один одному, а також сформулював мету зустрічі.

Ректор університету та голова правління Школи Конфуція ЗНУ Микола Фролов на початку заходу привітав його учасників, відзначивши значні досягнення в розвитку українсько-китайського співробітництва в рамках діяльності Школи Конфуція у Запоріжжі. «Ми з нетерпінням чекаємо завершення пандемії, аби зустрітися з нашими китайськими колегами з Аньхойського університету, – наголосив Микола Олександрович, а також підкреслив плідні результати, які має Школа Конфуція за 2021 рік. – Наша співпраця протягом минулого року розвивалася у складних умовах, проте ми разом зробили значні кроки на шляху розвитку Школи, яка, маємо сподівання, в недалекому майбутньому трансформується в Інститут Конфуція ЗНУ. Варто відзначити, що з кожним роком зростає зацікавленість запоріжців до вивчення китайської мови не лише в дітей, а й у студентів і дорослого населення. Школа Конфуція на сьогодні вже має свої філіали й розширює можливості, на базі факультету іноземної філології плідно функціонує нова освітня програма “Китайська мова і література”, перший випуск філологів цієї галузі відбудеться вже у 2023 році!». Ректор також відзначив діяльність висококваліфікованих викладачів, які працювали та працюють від китайської сторони у Школі Конфуція ЗНУ, а також подякував керівництву АПУ за підготовку фахівців такого класу. А ще, запевнив, що з боку ЗНУ будуть створені всі умови для матеріально-технічного забезпечення й розвитку співробітництва в рамках діяльності Школи Конфуція.

Окрім іншого, представники ЗНУ радо привітали попереднього директора Школи У Шихуна, який наразі повернувся до КНР і також взяв участь у засіданні. Саме завдяки йому було зроблено багато для створення й розвитку Школи Конфуція в ЗНУ, започатковано класи Конфуція, співпрацю із Запорізькою обласною федерацією ушу, а також відкрито нову спеціальність на ФІФ. За період своєї діяльності в університеті пан У Шихун здобув любов і заслужену повагу серед академічної спільноти університету.

Від імені китайської сторони привітання передав запорізьким колегам партійний секретар АПУ Ху Чаожун. Він наголосив, що представники китайського вишу також зацікавлені в розвитку плідної співпраці університетів у рамках міжнародного проєкту «Один пояс – один шлях». Зі свого боку, представники китайської сторони готові забезпечити всі необхідні умови, зокрема й матеріальні, для розвитку співробітництва в напрямках освіти, наукових досліджень, міжкультурних зв’язків, технічного партнерства тощо. Суттєві досягнення в діяльності Школи Конфуція, яка функціонує у ЗНУ вже 4 роки, були відзначені представником АПУ як результат плідної спільної діяльності обох ЗВО. Наприкінці виступу доповідач також запросив українську делегацію завітати до КНР та відвідати їхній університет із дружнім візитом.

Після офіційної частини зустрічі та взаємних привітань теперішній директор Школи Конфуція ЗНУ Ву Чженхуа представив презентацію та виголосив звіт за результатами діяльності цього структурного підрозділу у 2021 році, а також озвучив плани на наступний, 2022, рік. У доповіді йшлося про основні досягнення, серед яких – зростання інтересу мешканців Запоріжжя до вивчення китайської мови у класах Конфуція, збільшення кількості груп слухачів різного віку, активна діяльність викладачів, співпраця із ЗОФУ, запровадження нової спеціальності для здобувачів вищої освіти на базі ФІФ та розвиток оздоровчих напрямів ушу на факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму, забезпечення фондів наукової бібліотеки навчальною літературою для вивчення китайської мови тощо. А ще – організація та проведення різноманітних спільних культурних заходів, таких як традиційне китайське осіннє свято Чжунцю – свято Місяця та врожаю – та багато іншого. Серед пріоритетних напрямів розвитку співпраці на наступний рік – навчально-виховна робота та матеріально-технічне забезпечення діяльності Школи Конфуція ЗНУ.

Насамкінець учасники засідання обговорили заходи, які передбачено реалізувати спільними зусиллями наступного року. Серед пропозицій, із якими звернувся ректор Микола Фролов до китайських колег, йшлося про можливість повернення до ЗНУ професора У Шихуна й продовження терміну викладання в Школі викладачки китайської та англійської мови Ся Юеся принаймні на період до 2023 року, аби мати змогу разом здійснити перший випуск бакалаврів спеціальності «Китайська мова і література». Також він виступив із пропозицією включити до переліку науково-педагогічних працівників АПУ талановитого молодого викладача, який зараз працює в Школі Конфуція ЗНУ і який зарекомендував себе найкращим чином, Чжана Ліфена, аби мати змогу продовжити з ним співпрацю в майбутньому. Усі надані представниками ЗНУ пропозиції пообіцяла передати на розгляд керівництву АПУ та Міжнародної Ради китайської мови заступниця начальника міжнародного відділу Ду Дзюнь.

Наприкінці заходу обидві сторони обмінялися привітаннями на честь прийдешніх європейських свят – Різдва Христового та Нового року, а також побажаннями здоров’я, мира й добробуту в новому, 2022, році.

prikr__piti-r__chnij_zv__t_shkoli_konfuts__ya.doc

 

Олена Хлистун

 

Схожі новини