Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні Науково-технічної ради обговорили результати діяльності підрозділів університету та перспективи на новий рік

На засіданні Науково-технічної ради обговорили результати діяльності підрозділів університету та перспективи на новий рік

На засіданні Науково-технічної ради обговорили результати діяльності підрозділів університету та перспективи на новий рік
20.12.2021 11:57 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University Науково-технічна рада наукова діяльність госпдоговірні теми міжнародна діяльність

Шістнадцятого грудня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання Науково-технічної ради університету. Його учасники заслухали й обговорили звіти про роботу науковців, які представили підсумки діяльності за поточний рік, та про перспективи розвитку Ради молодих вчених університету. Йшлося також про стажування та міжнародну діяльність науково-педагогічних працівників.

У роботі взяли участь: голова НТР ЗНУ, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов і близько півсотні членів НТР. Проміжний звіт про виконання НДР «Інституціоналізація антикорупційних трансформацій законодавства і практики його застосування в галузі публічно-правових відносин України» представила декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць. Також цього дня звітувала про виконану роботу у 2021 році професорка кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики ЗНУ Лідія Горошкова. Вона доповіла про виконання НДР «Геопросторова та інфраструктурна перебудова децентралізованих самоврядних соціально-економічних об’єднань багатовекторного розвитку». Голова Ради молодих вчених ЗНУ, доцент кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров представив учасникам засідання склад створеної рік тому наукової організації, якою він керує. За цей час відбулися робочі зустрічі її представників із фахівцями МОН України. Голова НТР Геннадій Васильчук за результатами звіту підтримав ініціативи молодих вчених університету, зокрема щодо створення цієї регіональної Ради, а також подякував їм за плідну роботу. Він наголосив: «Ми як представники адміністрації ЗНУ всіляко допомагаємо у вашій роботі, а ви, своєю чергою, маєте підтримувати діяльність університетської організації Наукового товариства студентів, аспірантів і докторантів».

Про розвиток програм міжнародної академічної мобільності в інженерному навчально-науковому інституті, зокрема про міжнародну співпрацю та багатовекторні зв’язки кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів зі студентством, науковцями, а також із представниками коледжів доповів на засіданні доцент кафедри Олександр Шапуров. Йшлося про реалізацію трьох міжнародних проєктів, які розвиваються в межах міжнародної співпраці із європейськими ЗВО: із Вищою школою управління охороною праці (м. Катовіце), Гуманістично-природничим університетом ім. Яна Длугоша (м. Ченстохово) та Ченстоховським технологічним університетом. Завдяки цьому можлива академічна мобільність студентів, а також підготовка магістрів за програмою подвійного диплому тощо.

Наступною доповідачкою стала в.о. завідувачка кафедри дизайну Анна Чемерис. Вона представила перспективи розвитку міжнародного співробітництва в рамках діяльності кафедри. Спікерка доповіла про результати свого стажування. Учасники зібрання відзначили плідну діяльність кафедри дизайну, згадавши нещодавно відкриту в ЗНУ виставку паперових моделей європейських соборів, автором якої – старший викладач кафедри дизайну Олександр Брянцев. А директорка наукової бібліотеки університету Ніна Чала нагадала, що періодично свої кваліфікаційні роботи представляють здобувачі вищої освіти кафедри дизайну в рамках тематичних виставок, які розміщують на території бібліотеки. Так, саме зараз тут триває виставка книжкових обкладинок, розроблених студентами ОП «Графічний дизайн».

Про співпрацю з Ургенчським державним університетом, його нещодавні відвідини та перспективи щодо розвитку відносин з узбецькими колегами доповіла декан економічного факультету Алла Череп. Розповідаючи про результати цієї плідної взаємодії, вона згадала про те, що факультет має договір про створення спільних програм за двома спеціальностями, підготовку спільного навчального посібника «Інноваційна економіка» та підручника «Економіка праці», які незабаром побачать світ. Серед запланованого на наступний рік – подання спільного проєкту на програму «Erasmus Mundus», залучення студентів обох ЗВО до наукової діяльності тощо. Доповідачка також нагадала присутнім, що студенти обох університетів уже були учасниками цьогорічної конференції, організованої економічним факультетом, – «Виклики та перспективи розвитку нової економіки на світовому, державному та регіональному рівнях». А професор кафедри економічної кібернетики Ігор Козін має запрошення та готується в лютому відвідати УрДУ, де викладатиме спецкурс.

Члени Науково-технічної ради затвердили рекомендації до друку або інтернет-видання наукової та науково-методичної літератури ЗНУ, пропозиції щодо зміни назви лабораторії, а також теми дисертаційних досліджень. Голова НТР Геннадій Васильчук привітав учасників останнього в цьому році зібрання з прийдешніми новорічними святами, побажавши міцного здоров’я представникам академічної спільноти ЗНУ та нових звершень у наступному році.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини