Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті провели День відкритих дверей для вступників

На історичному факультеті провели День відкритих дверей для вступників

21.12.2021 14:01 Все Головні новини Факультети Історичний ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет День відкритих дверей профорієнтаційна діяльність

Сімнадцятого грудня на історичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся День відкритих дверей для вступників 2022 року в онлайн-форматі. Учнів старших класів закладів загальної середньої освіти, які долучилися до заходу, ознайомили з інформацією щодо спектру освітніх програм, які їм пропонує на сьогодні історичний факультет, та розповіли їм про переваги навчання тут.

Від історичного факультету в заході взяли участь як представники деканату, гаранти освітніх програм, так і студенти. Модераторкою зустрічі стала заступниця декана історичного факультету з профорієнтаційної роботи Ірина Савченко. Учасників Дня відкритих дверей першим традиційно привітав декан історичного факультету, професор Володимир Мільчев. Він розповів про потужні освітні ресурси факультету. Зокрема, акцентував увагу молоді на фаховості викладачів, можливостях для реалізації освітніх і наукових інтересів студентів, які навчаються на історичному факультеті. Володимир Іванович також коротко зупинився на специфіці освітніх програм, які сьогодні пропонуються вступникам та які є затребуваними в сучасному суспільстві: це – «Історія», «Історія і політика», «Діджитал-історія» (спеціальність «Історія та археологія»), «Міжнародні відносини», «Країнознавство» (спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»), «Середня освіта (Історія)» (спеціальність «Середня освіта»).

Заступниця декана з навчальної роботи Ірина Кривко представила молоді матеріально-технічні можливості історичного факультету: аудиторний фонд, зокрема наявність значної кількості аудиторій з мультимедійним обладнанням, що дозволяє на високому рівні проводити заняття з різноманітних дисциплін, і не лише з історії, а й, наприклад, з іноземної мови. Також Ірина Миколаївна у своєму виступі зупинилася на специфіці вступу на освітні програми історичного факультету, окреслила можливості навчання на бюджетних місцях.

Викладачі історичного факультету детально ознайомили вступників із освітніми програмами, особливостями освітнього процесу й перспективами, які перед ними відкриваються після здобуття актуальної професії. Так, доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Сергій Білівненко зупинився на специфіці та цікавинках, які чекають студентів під час проходження практик, а також на окремих прикладах висвітлив перспективи щодо майбутньої професійної реалізації для студентів та випускників спеціальності 032 «Історія та археологія». Доцент кафедри новітньої історії України Юрій Щур розповів про переваги та особливості освітньої програми «Історія та політика». А доцентка кафедри «Новітня історія України» Тетяни Винарчук розкрила перспективи для тих, хто навчатиметься за освітньою програмою «Діджитал-історія».

Програму «Середня освіта (Історія)» презентував професор кафедри історії України Сергій Терно. Він окремо зупинився на особливостях вступу на цю освітню програму, детально розкрив освітні проєкти та діяльність навчальної лабораторії, що пов’язана з цією освітньою програмою. Доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Станіслав Черкасов здійснив огляд ще кількох освітніх програм для вступників: «Країнознавство», «Міжнародні відносини» (спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»).

Не забули учасники зустрічі також обговорити захопливе студентське життя, що вирує на історичному факультеті. Про нього розповіла голова студради факультету Аліна Килимчук. Йшлося про цікаві заходи, які проходять як на факультеті, так і в масштабах ЗНУ. Вона окремо зупинилась на високій якості життя у студентському гуртожитку, про що завжди турбуються представники адміністрації університету та відповідальних за цей сегмент життєдіяльності вишу відділи. Дівчина також презентувала соцмережі історичного факультету, завдяки яким студенти підтримують зв’язок один з одним й дізнаються про всі заходи, які стосуються їхнього навчання та студентського життя.

Історичний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: