Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті ЗНУ вперше влаштували Андріївські вечорниці

На історичному факультеті ЗНУ вперше влаштували Андріївські вечорниці

На історичному факультеті ЗНУ вперше влаштували Андріївські вечорниці
28.12.2021 13:18 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет освітній процес залік Андріївські вечорниці

Двадцять третього грудня в рамках вивчення дисципліни «Етнологія України» на історичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулися Андріївські вечорниці. Ініціаторкою й організаторкою заходу стала доцентка кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Ірина Кривко, а учасниками – студенти 3 курсу освітньої програми «Історія» Анастасія Скоропад, Дар’я Поняткова, Євген Четвертак, Анастасія Рудова, Богдан Петров та інші. Також до цього заходу долучився декан історичного факультету Володимир Мільчев та викладачі цього факультету.

Варто зазначити, що захід у такому форматі на історичному факультеті організовується вперше. І за словами викладачів історичного факультету, такий формат складання іспиту за результатом вивчення дисципліни «Етнологія України» є цікавим і творчим. Основна його мета – закріпити через рольову гру теоретичні знання, які студенти отримали під час вивчення цієї дисципліни. А головне завдання – максимально точно реконструювати елементи обряду вечорниць. Ідею такого цікавого заходу й водночас нетрадиційного іспиту студенти підтримали з ентузіазмом.

Студенти, дотримуючись народних традицій, розробили сценарій, підготували костюми, атрибути, пісні та сценічні виступи. Вони повністю виправдали очікування глядачів: упродовж заходу розігрували діалоги, розповідали байки, гуморески, вживали прислів’я та приказки, виконували обрядові пісні, відгадували загадки про українські обереги, чіпляли різнокольорові символічні стрічки на віночок, відтворювали комічні ситуації, а також ворожили на гілках вишні, куштували смачні вареники і узвар, виконували обряд «кусання калити» та залицяння хлопців до дівчат тощо.

На думку студентки Дар’ї Поняткової, цей захід дозволив реконструювати українські народні звичаї, відучити дух українських традицій та зацікавити обрядами не тільки студентів, але й викладачів і гостей. Така форма іспиту перед різдвяними святами стала дуже доречною. Завершилися вечорниці святковою вечерею. Глядачі нагородили учасників гучними оплесками, подякували їм за злагоджену роботу та гарні яскраві виступи.

 

Олена Переверзєва

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини