Проєктна група спеціальності Середня освіта (Фізика) провела фінальну гру відкритого турніру «Сила фізики-2021» для учнів закладів загальної середньої освіти

Наприкінці минулого тижня на математичному факультеті відбулася фінальна новорічна гра у рамках відкритого турніру «Сила фізики – 2021». Це вже четверта така зустріч команд. До фіналу вийшли 3 збірні: Запорізького технічного ліцею, Запорізького металургійного та Економіко-правничого фахового коледжів ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).
Ці змагання ініційовані й проводяться проєктною групою спеціальності «Середня освіта (Фізика)» для учнів закладів загальної середньої освіти, аби стимулювати інтерес учнівської молоді до вивчення предметів природничого курсу. Варто відзначити, що саме ця зустріч гравців стала визначною подією року, адже пройшла офлайн, на відміну від попередніх турів, що відбувалися онлайн. Учасники мали змогу не лише позмагатися, а й ближче познайомитися та безпосередньо поспілкуватися один з одним та з представниками математичного факультету – провідними фізиками ЗНУ та студентами.
До складу компетентного журі підсумкового конкурсу увійшли викладачі математичного факультету та студенти, які мають досвід участі у профільних конкурсах, олімпіадах і самі вже були їх переможцями: завідувач кафедри загальної та прикладної фізики, професор Андрій Андрєєв, доцентка кафедри загальної і прикладної фізики Наталія Тихонська, студент 1 курсу спеціальності «Середня освіта (Фізика)» Євген Соловйов, а також студенти 1 курсу спеціальності «Прикладна фізика» Павло та Кирило Утюж. Технічними помічниками виступили Поліна Білоус та Костянтин Пєтухов. Серед гостей, які спостерігали за перебігом турніру, також були студенти – представники спеціальності «Середня освіта (Фізика)».
Модераторкою фінальної гри виступила Наталія Тихонська, яка й представила членів журі, учасників гри, а також окреслила її регламент. Із цією визначною подією, а також із прийдешніми новорічними святами учасників привітав від імені керівництва ЗНУ та математичного факультету Андрій Андрєєв.
А ведучий заходу Павло Утюж представив команди учасників, окреслив структуру змагань, а також провів жеребкування, аби визначити послідовність виступів команд у кожному розділі. Таких виявилося чотири: експериментальні задачі, теоретичні задачі, бліц-турнір та запитання від експертів. Цікавий спосіб, який теж мав продемонструвати ерудованість учасників гри, обрав при цьому експерт щодо визначення послідовності відповідей команд: капітани мали називати імена відомих фізиків, назви фізичних величин тощо, допоки почергово вибували.
Під час вирішення задач доповідачі продемонстрували не тільки глибокі знання, а й вміння креативно мислити, знаходити різноманітні підходи до вирішення тих чи інших практичних й теоретичних завдань. Вони малювали схеми на дошках, а також відповідали на запитання експертів та представників інших команд. Усі рішення обговорювалися експертами та присутніми в аудиторії. Корисним даний захід виявився для майбутніх молодих фахівців і з точки зору розвитку важливих для них комунікативних навичок, вміння захищати свої публічні виступи, доводити наукові думки тощо.
Високий рівень знань продемонстрували учасники фінального туру, отже рішенням журі було відзначити усі команди, які виступали цього дня. Їх особисто привітав професор Андрій Андрєєв і побажав подальших успіхів у вивченні фізики. Переможцям також вручили подяки від факультету та пам’ятні подарунки.
Олена Хлистун
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/