Викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти успішно завершили навчання за проєктом «Фінська підтримка реформи української школи»

Викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) протягом трьох місяців проходили дистанційне навчання за Програмою підготовки тренерів для закладів вищої освіти. До цієї програми викладачі змогли долучитися завдяки тому, що освітня програма бакалаврського рівня «Початкова освіта» ЗНУ отримала найвище в Південному регіоні рейтингове місце серед програм, які подавались на відкритий конкурс.
Програма навчання була організована в межах проєкту «Фінська підтримка реформи української школи» («Навчаємось разом»), який фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та ЄС за підтримкою Міністерства освіти і науки України. Учасники 3-модульної програми, яка тривала з 14 вересня по 22 грудня, опанували нові знання, навички та інструменти у сфері педагогічної освіти, що базуються на фінському досвіді та покликані підтримати професорсько-викладацький склад у розробленні нових освітніх програм для здобуття ступеня бакалавра або магістра початкової освіти відповідно до концепції «Нової української школи». Так, модулі включали теми:
- Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників;
- Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика;
- Оцінювання у закладах вищої педагогічної освіти та школі.
Завідувачка кафедри дошкільної та початкової освіти ЗНУ, професорка Лариса Сущенко та доцентка Юлія Зубцова отримали сертифікати в обсязі 3 кредити ЄЕТС в категорії слухачів «тренери для тренерів у ЗВО/ЗФПО». Також активними учасниками вебінарів стали доцентки Олена Андрющенко, Алла Курінна та Тетяна Турбар.
Заняття проводили досвідчені фінські експерти педагогічного факультету Гельсінського університету: професор, доктор фізико-хімічних наук Ярі Лавонен, директор Національного форуму з питань педагогічної освіти, екс-директор відділу педагогічної освіти; доктор Кайса Хал, керівниця кафедри з підготовки вчителів-предметників, викладачка іноземної мови; доктор Хейді Кшувацкі, викладачка математики та тренерка, доктор Анні Лоукомієс і доктор Ретта Ніємі від Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету. Участь у 12 дистанційних вебінарах дозволив викладачам розвинути професійні компетентності з планування, реалізації та оцінювання освітніх програм; інтерактивних методів викладання та навчання в педагогічній освіті; оцінювання у закладах вищої педагогічної освіти та школі; професійного розвитку вчителів; розвитку школи тощо.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/