Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ презентували проєкт «Зимова школа “Креативно про цілі сталого розвитку”» для студентської й учнівської молоді за підтримки Британської Ради

У ЗНУ презентували проєкт «Зимова школа “Креативно про цілі сталого розвитку”» для студентської й учнівської молоді за підтримки Британської Ради

У ЗНУ презентували проєкт «Зимова школа “Креативно про цілі сталого розвитку”» для студентської й учнівської молоді за підтримки Британської Ради
17.01.2022 12:51 Все Головні новини Факультети Біологічний Економічний Соціальної педагогіки та психології Дизайн Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University факультети проєктна діяльність Зимова школа Креативно про цілі сталого розвитку Британська Рада концепція сталого розвитку

Чотирнадцятого січня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася презентація проєкту «Зимова школа “Креативно про цілі сталого розвитку”», що реалізується за підтримки Британської Ради в рамках Проєкту «Активні громадяни». Під час заходу учасники проєктної команди, партнери та викладачі школи звернулися до представників цільової аудиторії проєкту – до студентської та учнівської молоді з активною життєвою позицією. Вони розповіли про мету та завдання проєкту, особливості його реалізації, результати й переваги для його учасників й запросили всіх охочих взяти участь у конкурсному відборі для майбутніх учасників Зимової школи.

Цей проєкт – переможець «Ідеятону» в межах програми «Активні Громадяни» Британської Ради, що реалізується ГС «Асоціація Активних Громадян» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні. Про це під час заходу нагадала присутнім його модераторка – лідерка проєкту, кандидатка економічних наук, доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму ЗНУ Наталя Венгерська.
Захід проходив у змішаному форматі – очно та на платформі Zoom-конференції. Це надало змогу всім охочим взяти участь у презентації проєкту. Під час неї виступили представники керівництва Запорізького національного університету, його викладачі та співробітники, а також – посадовці Запорізької обласної державної адміністрації, запорізьких бібліотек і громадських організацій, партнери й учасники проєкту з інших міст тощо.
Перший проректор ЗНУ Олександр Бондар привітав усіх присутніх на заході від імені керівництва університету. Він наголосив на важливості заявленої для обговорення проблематики. Зокрема, Олександр Григорович підкреслив, що концепція «сталого розвитку» та її втілення в життя – то глобальний виклик людству. Тож до її реалізації варто залучати якнайширше коло громадян країни.
Начальник Управління внутрішньої політики Запорізької обласної державної адміністрації Володимир Марчук цілком погодився з цією точкою зору у своєму виступі. Він також підкреслив важливість для реалізації концепції «сталого розвитку» просвітницької діяльності серед учнівської та студентської молоді та подякував представникам ЗНУ за важливу громадську ініціативу. Також на заході була присутня заступниця директора Департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації Ірина Пірогова.
Перед присутніми в zoom-форматі виступила декан економічного факультету Запорізького національного університету, співкоординаторка проєкту Erasmus+ JMM DIRUT, пофесорка Алла Череп. Вона відзначила активну проєктну діяльність представників економічного факультету та побажала майбутнім учасникам Зимової школи плідної роботи.
Також в онлайн-форматі директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко презентувала етнокультурний і туристичний складник програми. Усі 30 учасників школи та її викладачі в рамках реалізації проєкту відвідають етносело, візьмуть участь у мистецькій акції з розмальовування арт-кубів тощо.
Під час заходу директорка Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала розповіла про діяльність цього структурного підрозділу університету. Вона запевнила, що до послуг учасників – унікальний книжковий фонд ЗНУ, ознайомитися з яким можна як у стінах вишу, так і за допомогою мобільного додатка. Крім того, тут є зона «Відкрита бібліотека» з арт-простором, де розмістять виставку творчих робіт учасників школи. Також перед учасниками заходу виступили представники Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки та Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва.
Під час презентації Зимової школи «Креативно про цілі сталого розвитку» йшлося про те, що її 30 учасників – учнів і студентів Запоріжжя – будуть відібрані на конкурсній основі. Для цього їм потрібно заповнити реєстраційні форми, зокрема написати мотиваційний лист.
Формат роботи школи передбачає тренінги та лекції, що проходитимуть у стінах ЗНУ, етнокультурну зустріч, експозиції арт-робіт її учасників й спілкування у віртуальному просторі. Заняття триватимуть у вечірній час із 24 січня по 4 лютого в аудиторіях Запорізького національного університету, після їхнього завершення слухачі отримають сертифікати учасників. Також у її рамках передбачена участь у Марафоні 17 із залученням соцмереж, створення плакатів, арт-кубів тощо, візит до етносела, персональні виставки робіт її учасників у бібліотеках міста, зокрема в ЗНУ, презентації та спілкування у віртуальному просторі.
Учасникам представили проєктну команду: лідерку проєкту Зимова школа «Креативно про цілі сталого розвитку», к.е.н., доцентку кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталю Венгерську, кандидатку біологічних наук, доцентку кафедри генетики та рослинних ресурсів ЗНУ Олену Бойку, вчительку географії ЗЗШ № 65 (м. Запоріжжя) Світлану Розсохач, керівницю ZViT-студії, CEO, Team leader, VR-архітекторку, дизайнерку, декораторку Вікторію Лопухіну та розробника VR-контенту Творчої студія ZViT по розробці VR-контенту (м. Київ) Тимофія Воронкіна.
Під час заходу відбулася презентація складників Зимової школи їхніми викладачами – науковцями ЗНУ, зокрема економічного складника (викладачі – докторка економічних наук, професорка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Анна Переверзєва та начальниця відділу міжнародних зв’язків ЗНУ, старша викладачка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Аліна Осаул) й екологічного складника (викладачі – кандидатка біологічних наук, доцентка кафедри генетики та рослинних ресурсів Олена Бойка, вчителька географії ЗЗШ №65 Світлана Розсохач). Креативний складник Зимової школи представлятимуть в.о. завідувача кафедри дизайну, PhD у галузі педагогіки, членкиня Спілки дизайнерів України Ганна Чемерис, викладачі цієї кафедри: доцентка, членкиня Спілки дизайнерів України Ганна Брянцева, старший викладач, член Спілки дизайнерів України Олександр Брянцев, старша викладачка, членкиня Спілки дизайнерів України Анна Виноградова, а також – доцентка кафедри української літератури Ірина Бакаленко.
За етнокультурний і туристичний складники проєкту відповідає директорка Запорізької обласної громадської організації «Дивосвіт» Інеса Носенко, а за віртуальний складник – VR hub «Креативно про цілі сталого розвитку» – керівниця ZViT-студії, CEO, Team leader, VR-архітекторка, дизайнерка, декораторка Вікторія Лопухіна та розробник VR-контенту Творчої студії ZViT по розробці VR-контенту (м. Київ) Тимофій Воронкін.
Наприкінці заходу представник активної молоді, зацікавлені в тому, аби стати учасниками Зимової школи, мали змогу отримати відповіді на всі актуальні для них питання. Організатори й викладачі школи побажали їм успіху й висловили переконання у важливості участі в цьому проєкті для кращого розуміння завдань, мети та шляхів реалізації у світі концепції «сталого розвитку».

Реєстрація на навчання в школі триває до 24.01.2022 за лінком:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdLv6N43VKE7LDhPxhoRU5U_0wRsPNSie6w_XvXz5-uTz86Ew/viewform

Усі охочі студенти ЗНУ можуть долучитися до групи проєкту в мережі Фейсбук https://www.facebook.com/groups/508289590510829

Фотогалерея: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=pressluzhbaZNU&set=a.651232239651451

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU


Схожі новини