Анонси / Новини / На базі біологічного факультету ЗНУ функціонує Музей води, куди можуть завітати всі охочі

19.01.2022 09:43

На базі біологічного факультету Запорізького національного університету створений Музей води. Його керівник - Роман Баранніков.
Це - другий музей, присвячений зазначеній важливій тематиці, в Україні. Створення «Музею води» для такого промислового міста, як Запоріжжя, є вкрай необхідною та важливою справою. Тут на кожному кроці закликають берегти воду та застерігають від неекономного її використання. Його відвідування має стати обов’язковим заходом для школярів та студентів-першокурсників, що сприятиме покращенню інформованості населення стосовно цінності водних ресурсів і збереженню води – скарбу, яким нехтують.

Тут відвідувачі мають змогу ознайомитись з експонатами, які розкривають властивості та значення води для людини, зокрема, і планети загалом. Експозиції музею характеризують гідросферу планети Земля, інформують про водні ресурси нашої держави; знайомлять із геологічною будовою земної кори та процесом фільтрації води; раціональним водокористуванням й технологічними схемами очистки стічних вод на очисних спорудах тощо.
Метою створення музею є донесення до якомога ширшого кола відвідувачів, починаючи зі школярів, важливості знань про правильне використання та необхідність збереження й охорони водних ресурсів. Музей поділений на кілька експозицій, серед яких можна виділити фотозону, майданчик експериментів (міні-лабораторію), експозицію методів очищення води, 3D-модель містечка, що демонструє колообіг води в природі, та багато іншого.