Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, ОП «Міжнародна економіка», seo-фахівець компанії «Traffic Terminal» Кирило Школовий

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, ОП «Міжнародна економіка», seo-фахівцем компанії «Traffic Terminal» Кирилом Школовим.
- Кирило, розкажіть, будь ласка, про навчання на економічному факультеті ЗНУ. У якому році Ви його закінчили?
- Я закінчив навчання у 2020 році за спеціальністю «Економіка» освітньо-професійної програми «Міжднародна економіка».
- На якій посаді та де Ви зараз працюєте?
- Працюю 3 роки в компанії «Traffic Terminal» на посаді seo-фахівця, починав працювати як стажер, зараз перейшов на рівень “middle”. SEO – це процес коригування HTML-коду, текстового наповнення (контенту), структури сайту, контроль зовнішніх чинників для відповідності вимогам алгоритму пошукових систем із метою підняття позиції сайту в результатах пошуку в цих системах за певними запитами користувачів. Чим вище позиція сайту в результатах пошуку, тим більша ймовірність, що відвідувач перейде на нього з пошукових систем, оскільки люди, зазвичай, йдуть за першими покликаннями.
- Кирило, чому свого часу Ви обрали саме навчання в ЗНУ?
- Відповім чесно: на момент вступу, як і зараз, ЗНУ був найкращим вишем у Запоріжжі. Я детально вивчив актуальну інформацію про університет, відгуки про нього та спеціальності, які мене цікавили. Тому для себе я вирішив, що хочу навчатися саме тут.
- Як складалися стосунки з викладачами?
- Було різне, і це правда. Усі ми люди, і часом траплялися складні ситуації, але завдяки професіоналізму викладачів, легко знаходили шляхи вирішення проблем.
- Що для Вас було найважчим у студентські роки?
- Складно було лише на першому курсі, коли після школи довелось звикати до нового режиму навчання. Йдеться про тривалість однієї пари, кількість часу на навчанні та інші організаційні моменти.
- Які знання та навички, отримані під час навчання, Вам знадобилися або що Ви використовуєте в своїй професійній діяльності?
- Навіть при тому, що я пішов трохи в інший напрямок ніж економіка, багато отриманих знань і навичок я використовую у своїй роботі. Наприклад, це – збір та аналіз даних, пошук шляхів розвитку проектів, прогнозування результатів, аналіз конкурентів, комунікація з командою та багато іншого.
- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньо-професійною програмою «Міжнародна економіка»?
- Ніколи не треба зупинятися в навчанні, не обмежуватися інформацією з підручників. Важливо регулярно моніторити достовірні ресурси та порівнювати їхню інформацію між собою, аналізувати корисність. Подавати трохи більше, ніж від тебе очікують.
- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тої мети, які ставили перед собою?
- Зараз я не бачу суттєвих перешкод для досягнення поставлених цілей. Є бажання йти тільки вперед – підвищувати кваліфікацію, рости як спеціаліст і як людина.
- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?
- Насправді, наш факультет є доволі прогресивним і впроваджує нові технології для навчання та оцінювання одним із перших. Тому хочу побажати надалі проводити діджиталізацію.
- Чим Вам запам’ятались студентські роки?
- Я був доволі активним студентом. Брав участь у позанавчальних активностях, писав статті, наукові роботи, виступав на конференціях як у Запоріжжі, так і в інших містах. Отримував задоволення від процесу навчання та був дуже радий бути частиною економічного факультету.
- Які риси вдачі, на Вашу думку, мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?
- Якщо ми говоримо про професію seo-фахівця, то така людина має мати аналітичний склад розуму, посидючість, комунікативні навички та бажання постійно навчатися.
- Які Ваші цілі, пов’язані з професійними досягненнями?
- Маю намір постійно розвиватися та ділитися своїм досвідом з колегами.
- Що побажаєте студентам ЗНУ?
- Бажаю насиченого й активного студентського життя, тому що таке трапляється лише раз і необхідно докласти максимум зусиль зробити ці роки незабутніми.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU