Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі філологічного факультету продовжують профорієнтаційні зустрічі з батьками запорізьких старшокласників

21.01.2022 09:12 Все Головні новини Факультети Філологічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University філологічний факультет профорієнтаційна діяльність співпраця зі школами

Філологічний факультет зацікавлений у розумних та обдарованих випускниках загальноосвітніх закладів середньої освіти, які в подальшому стануть студентами Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тому питанням профорієнтації на факультеті приділяють значну увагу, особливо– зустрічам із батьками старшокласників.

У межах профорієнтаційної роботи філологічного факультету та на запрошення директорки школи Валентини Кравченко, заступниці директорки Наталії Касим і вчительки української мови та літератури, класної керівниці випускного класу Лариси Новицької доцентка кафедри української літератури філологічного факультету Запорізького національного університету Ірина Бакаленко завітала в Запорізьку гімназію № 2, де зустрілася з батьками учнів 11 класу. Для батьків випускників шкіл актуальними є питання успішного проходження учнями державної підсумкової атестації й зовнішнього незалежного оцінювання, особливості вступу до закладів вищої освіти, вибору майбутньої професії для своїх дітей, які і стали предметом обговорення в аудиторії.
Дві години спілкування пролетіли непомітно. Батькам була презентована не тільки інформація про особливості вибору предметів ЗНО для державної підсумкової атестації (чотири предмети) та вступу до закладів вищої освіти (мінімум три предмети), терміни проведення ЗНО та вступної кампанії 2022, критерії оцінювання сертифікаційних робіт ЗНО, «порогові» бали з предметів ЗНО, розрахунок конкурсного балу вступника, зокрема регіональний та галузевий коефіцієнти, п’ять заяв на бюджетну форму навчання та обмеження кількості заяв на контрактну форму навчання в межах 20 заяв, пріоритетність заяв при вступі, творчі конкурси, освітні програми Запорізького національного університету, але й надано поради щодо підтримки дітей у цей складний та напружений період та відповіді на всі поставлені питання.
Ірина Бакаленко підкреслила важливість участі здобувачів освіти в пробному тестуванні від Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, про яке можна більше дізнатися за лінком: https://dneprtest.dp.ua/cms/index.php, та в безкоштовних пробних тренінгах від Запорізького національного університету, про які інформація розміщена за покликанням: https://www.znu.edu.ua/, що дасть можливість учням побачити технологічну процедуру проведення зовнішнього незалежного оцінювання. А також – перевірити рівень своїх знань, психологічно підготуватися до важливих вступних випробувань і визначитись із подальшою підготовкою до основної сесії ЗНО.
Зацікавила батьків випускників й інформація про особливості та переваги навчання за освітніми програмами філологічного факультету ЗНУ: «середня освіта (українська мова і література)»; «українська мова та література»; «російська мова і зарубіжна література. Друга мова»; «слов’янський переклад (польський)», зокрема й нової освітньої програми «прикладна лінгвістика», на яку вперше цього року буде здійснено набір; практичну підготовку студентів; закордонні практики у Болгарії та Польщі; перспективи працевлаштування та подальшого кар’єрного зростання; цікаве та насичене подіями студентське життя; різноманітні університетські та факультетські заходи. Батьки старшокласників отримали вичерпні відповіді на всі свої питання.
Наталія Касим, заступниця директора, зазначила: «Адміністрація гімназії спеціально для батьків, сповнених хвилювань про ЗНО, яке наближається, та майбутнє своїх дітей, традиційно запрошує дуже досвідчену гостю, справжнього фахівця в проведенні ЗНО та вступної компанії Ірину Бакаленко. Щиро вдячні за детальну розповідь про ЗНО, вступну кампанію 2022, нові спеціальності. Сподіваюся, що батькам було корисно почути таку інформацію, щоб разом із дітьми обрати правильний шлях у майбутнє».
Під час зустрічі Ірина Бакаленко виконала почесну місію: за результатами активної участі освітян Запорізької гімназії № 2 в практико-орієнтованих семінарах «Школи філологічних наук» вручила сертифікати про підвищення кваліфікації. А також – подякувала директорці школи Валентині Кравченко, заступниці директорки Наталії Касим, вчительці української мови та літератури, класній керівниці випускного класу Ларисі Новицькій за організовану зустріч із батьками випускників, а іншим учителям гімназії – за якісну та професійну підготовку школярів, серед яких традиційно є й студенти Запорізького національного університету.
Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2022 року! Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ!

Філологічний факультет
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: