Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: докторка філософії з економіки (PhD), головна економістка в ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» Світлана Дубиніна

16.08.2021 11:56 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з докторкою філософії з економіки (PhD), головною економісткою в ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» Світланою Дубиніною.

- Світлано Миколаївно, чому свого часу Ви вирішили вступити на економічний факультет до ЗНУ?

- На другому курсі мене стало цікавити фінансове становище виробничих підприємств, і я розуміла, що необхідно обов’язково поєднувати отримані теоретичні знання та практичні навички, які допоможуть в майбутньому дійти до бажаного результату.

- За якою спеціальністю Ви навчалися в ЗНУ?

- Закінчивши у 2001 році факультет післядипломної освіти Державного вищого навчального закладу «Запорізький національний технічний університет», де отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фінанси» та здобула кваліфікацію фінансиста, я не довго думала і вступила до аспірантури ЗНУ для отримання диплома доктора філософії.

- Під час навчанні в аспірантурі хто з викладачів Вам найбільше запам'ятався?

- Я вдячна Аллі Василівні Череп й Олені Федорівні Андросовій, які стали для мене взірцями для наслідування, а також – усім викладачам, які були поруч зі мною до кінця. Алла Василівна взагалі змінила мій погляд на життєві цінності та дала можливість пізнати власні можливості, завдяки її безцінному досвіду.

Чому Ви вирішили стати економістом?

– Я ще змалечку розповідала всім довкола різні історії з цифрами, які читала у різних книжках. Коли стала старшою, я почала бачити в книжках «прогноз-майбутнє», який мені було цікаво пізнавати й досліджувати все ширше.

- Де і ким Ви зараз працюєте?

- Зараз я працюю головною економісткою в ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат».

- Що Вас надихає в роботі?

- Мене надихає самовіддано працювати можливість виконувати складні професійні завдання.

- Якими здобутками в роботі Ви пишаєтесь?

- Головним здобутком можу назвати свої наукові роботи, які в повному обсязі розкривають мій науковий потенціал. Наприклад, у дисертації я удосконалила методичний підхід до оцінювання результатів управління витратами з метою подальшого стратегічного планування інноваційного розвитку підприємств, який мною був впроваджений там, де я зараз працюю.

- Що для Вас є найціннішим у Вашій професії?

- Найціннішим я можу назвати постійне набуття теоретичних і практичних навичок, досвід спілкування з талановитою молоддю, представники якої мають жагу й велике бажання пізнавати нове та прогресивне.

- Що Ви можете порадити студентам на майбутнє?

- Головна порада – не зупинятися, навіть за існування причини спочивати на лаврах, бо коли стає надто комфортно, то людина припиняє розвиток. Раджу не втрачати можливостей і ходити на тренінги, знайомитися з цікавими людьми, ставити питання, змінювати напрям занять. І, що важливо, економічний факультет і навчання в аспірантурі на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти з галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за спеціальністю 051 «Економіка» дає безліч таких можливостей.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: