Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / У ЗНУ оприлюднили звернення ректора Миколи Фролова до викладачів і студентів вишу

У ЗНУ оприлюднили звернення ректора Миколи Фролова до викладачів і студентів вишу

24.02.2022 17:09

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) на офіційному YouTube-каналі оприлюднили звернення ректора ЗНУ Миколи Фролова.

Ось що відзначив Микола Олександрович у відеозаписі для всього багатотисячного колективу університету та запоріжан:

- Шановні запорожці, шановні працівники і студенти Запорізького національного університету! Сьогодні вранці Російська федерація здійснила військове вторгнення в нашу державу. Проти України ведеться широкомасштабна війна. І ми всі сьогодні об’єднані одним настроєм: боронити нашу державу, захищати наш суверенітет. Ми всі сьогодні разом із нашою армією, з нашими прикордонниками, з усіма тими, хто зі зброєю в руках відстоює наші кордони.

Сьогодні в цих умовах наш університет демонструє як ніколи свою згуртованість, свою консолідованість. Я сьогодні зранку провів нараду з керівним складом університету, і ми відпрацювали першочергові заходи, інформацію про які я зобов’язаний донести до працівників і студентів нашого університету. По-перше, я хотів би підкреслити, що університет працює, університет живе, ми реагуємо на абсолютно всі виклики й робимо відповідні кроки, здійснюємо відповідні рішення. У зв’язку з тією ситуацією, яка складається, вирішено що тимчасово, до особливого розпорядження, мінімум до понеділка, ми припиняємо заняття в усіх формах як дистанційно, так і в режимі офлайн. Відповідно, не будуть працювати курси, відповідно, не будуть працювати інші заняття та заходи, які заплановано на наступний тиждень.

Окрім того, ми рекомендуємо всім студентам, усім аспірантам, усім викладачам нашого університету залишатися вдома, підтримувати своїх рідних і близьких, надавати допомогу старшим людям. Тому доступ до корпусів Запорізького національного університету, окрім першого адміністративного корпусу, буде тимчасово припинений. Працює ректор, працює ректорат, працюють факультети, працюють декани, тобто будь-який студент, не дивлячись на ситуацію, може отримати відповідь на своє запитання. Ми також рекомендуємо всім студентам, які на сьогодні проживають в наших гуртожитках і мають право на проживання повернутись додому, до своїх родин. Але в разі пересторог, пов’язаних з переміщенням територією області чи інших областей України, в разі можливого виникнення загрози до життя та здоров’я студента, ми готові забезпечити умови проживання наших студентів в гуртожитках у цій ситуації.

Ми визначили місця, де можна заховатись і перечекати будь-яку загрозу авіаційного або ракетного нападу. Це корпуси №№3, 4, 5 нашого університету, де є відповідне обладнане приміщення. Також сьогодні на нараді вирішили, що буде здійснена всебічна підтримка іноземним студентам які навчаються в нашому університеті. Сьогодні о 14 годині я зустрівся з усіма іноземними студентами, і ми визначились щодо нашої подальшої співпраці з ними. У нас залишається разом з нами сто п’ятдесят студентів-іноземців із різних країн світу, і ми теж здійснимо їхню широкомасштабну підтримку.

Шановні колеги, шановні студенти, університет готовий підтримати в цю складну хвилину, ви повинні з будь-яких питань звертатись до свого деканату на своїх факультетах або в Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю. Потебні. На місцях керівництва університету: ми реагуємо на будь-які звернення, на будь-які пропозиції. Також я хотів би звернути вашу увагу, шановні студенти, що сьогодні, і не пізніше ніж завтра ви всі отримаєте стипендію за поточний місяць, вона нарахована, документи передані в казначейство, і виплата буде забезпечена.

Ми працюємо над тим, щоб видати заробітну плату нашим працівникам, абсолютно всім теж не пізніше завтрашнього дня, тобто ми не будемо чекати нашої визначеної дати трудовою угодою, тобто першого березня, а завтра зробимо все для того, щоб всі працівники нашого університету отримали передчасну заробітну плату, враховуючи ті потреби, які на сьогодні сформувались у людей для вирішення їх особистих питань. Гуртуємось разом, ніхто нас ніколи не переможе, бо ми – українці!

Ознайомитися з відеозверненням ректора Миколи Фролова можна за лінком:

http://youtu.be/4VC63dNCWYQ