
Двадцять п’ятого квітня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату під головуванням першого проректора Олександра Бондаря. Учасники зібрання – представники ректорату, керівництва факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні, фахових коледжів і структурних підрозділів вишу – обговорили низку нагальних питань життєдіяльності закладу вищої освіти. Зокрема, йшлося про перебіг освітнього процесу, підготовку до завершення навчального року й до проведення вступної кампанії, про наукову роботу й волонтерську діяльність.
У своєму виступі Олександр Григорович ознайомив учасників ректорату з основними положеннями листа Міністерства освіти і науки України, присвяченого рекомендаціям щодо окремих питань завершення навчального року в закладах вищої та передвищої фахової освіти. Так, він наголосив на пріоритетності безпеки під час проведення занять, зокрема на необхідності чіткого дотримання інструкції щодо дій під час оголошення повітряних тривог. Також доповідач нагадав учасникам про потенціал використання академічних відпусток у тих випадках, коли студенти з об’єктивних причин не можуть продовжувати навчання. Йшлося в його виступі й про необхідність впровадження в локальній нормативній базі Порядку визнання результатів неформальної освіти. Олександр Бондар нагадав присутнім про можливість перенесення освітніх компонентів, зокрема практик, які не можуть проходити дистанційно, на наступний навчальний рік. Окрему увагу він приділив питанню цьогорічної заміни захисту дипломних робіт на кваліфікаційний іспит для студентів випускових курсів.
Крім того, доповідач нагадав, що питання нарахування додаткових балів за позанавчальну роботу, пов’язане з укладанням стипендіального рейтингу в цьому семестрі, розглянуть на найближчому засіданні Вченої ради ЗНУ. Він звернувся до керівництва фахових коледжів університету з проханням приділити особливу увагу побудові плідної взаємодії з Державною службою оцінювання якості освіти. Ще одним важливим питанням, про яке йшлося під час ректорату, стало визначення напрямків подальшого розвитку ЗНУ після перемоги. Ці важливі плани потрібно будувати з урахуванням Стратегії розвитку вищої освіти до 2032 року, оприлюдненої на сайті МОН України. Крім того, учасники засідання обговорили роботу університету й коледжів у проведенні національного мультипредметного тесту на базі ЗНУ, зокрема низку технічних питань, пов’язаних з його організацією. Вони згадали про необхідність активізувати роботу зі студентами, які мають заборгованість з оплати за навчання й можливість погасити цей борг. Окремо проректор у своєму виступі нагадав про актуалізацію різних напрямків профорієнтаційної роботи у виші.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура навів статистику щодо постійного моніторингу освітнього процесу, зокрема процентного співвідношення трьох груп студентів: тих, які навчаються синхронного в дистанційному форматі; які вчаться асинхронно, отримуючи індивідуальні завдання від викладачів; які не виходять на зв'язок. Він зазначив, що ці показники залишаються стабільними. Також доповідач наголосив на необхідності для викладачів фіксувати отримані студентами під час навчання бали та на процедурі заповнення відомостей і заліковок, яку розробили в ЗНУ в умовах воєнного стану. Олександр Іванович нагадав присутнім, що наприкінці травня в ЗНУ проведуть безкоштовний пробний мультипредметний тест, а з початку травня у виші триватимуть безкоштовні консультації для його учасників – цьогорічних абітурієнтів.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук прозвітував про міжнародну академічну діяльність, а також про те, що цього року до аспірантури навесні вступили більш ніж 70 здобувачів та 1 докторант. Він також подякував представниці біологічного факультету Олені Бойкій, яка виграла грант для волонтерського центру вишу «Юніверс-Запоріжжя». Низку питань щодо перебігу акредитацій спеціальностей, робочих засідань, присвячених вирішенню методичних питань, оновлення інформації на сайті тощо, висвітлив у своєму виступі проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Про різні робочі питання, пов’язані з життєдіяльністю ЗНУ, доповіли проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, керівниця навчального відділу Валентина Горлач, керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко та голова студради університету Моніка Татевосян.
Учасникам ректорату наприкінці засідання нагадали, що в ЗНУ 26 квітня відбудуться засідання Науково-методичної ради та Науково-технічної ради, а на 28 квітня заплановано засідання Вченої ради університету.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU