Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачі ЗНУ організували консультацію із представниками Запорізької гімназії № 8 щодо питань підготовки до вступу 2022 року

Викладачі ЗНУ організували консультацію із представниками Запорізької гімназії № 8 щодо питань підготовки до вступу 2022 року

Викладачі ЗНУ організували консультацію із представниками Запорізької гімназії № 8 щодо питань підготовки до вступу 2022 року
06.05.2022 12:54 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети ZNU Zaporizhzhia National University факультети відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування співпраця із закладами загальної середньої освіти профорієнтаційна діяльність вступ-2022

П’ятого травня на платформі Zoom відбулася профорієнтаційна онлайн-зустріч представників Запорізької гімназії № 8 та фахівців Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University). Захід присвятили питанням завершення навчального року, підготовки випускників до проходження Національного мультипредметного тесту та вступної кампанії 2022 року.

У зустрічі взяли участь як представники адміністрації навчального закладу та його вчителі, так й учні та їхні батьки. Їх цікавили питання отримання свідоцтва про здобуття загальної середньої освіти випускниками шкіл, а також формат проведення мультипредметного тесту у 2022 році. Загалом вони прагнули більше дізнатися про специфіку проведення вступної кампанії в цей нелегкий для нашої країни час, в умовах воєнного стану. Консультації та відповіді на нагальні для учасників зустрічі запитання надали фахівці ЗНУ: начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів, заступниця декана з профорієнтаційної роботи філологічного факультету, доцентка Ірина Бакаленко, професорка юридичного факультету Юлія Пирожкова та заступник декана цього факультету з профорієнтаційної роботи, доцент Михайло Ларкін. Координувала зустріч директорка гімназії № 8 Ірина Бірюкова.
На початку заходу директорка гімназії привітала присутніх і подякувала фахівцям ЗНУ. Адже ті вже не перший рік плідно співпрацюють із міськими закладами загальної середньої освіти й допомагають їх співробітникам у питаннях підготовки випускників старших класів до вступу до закладів вищої освіти. Під час заходу йшлося про підготовку до випуску старшокласників і їхній вступ до ЗВО, проведення Національного мультипредметного тесту, консультації з фахівцями ЗНУ під час підготовки до мультитесту.
Ірина Бірюкова звернула увагу присутніх на Наказ МОН України № 290 від 01.04.2022 «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2021/2022 навчального року», який надає роз’яснення щодо дій освітянської спільноти під час завершення навчального року в складних умовах воєнного стану. Наразі багато переміщених осіб – учнів шкіл – перебувають і навчаються в Запоріжжі. Головне завдання представників освіти на сьогодні – допомогти школярам, аби діти успішно закінчили навчальний рік 2 червня. А ті, хто прагне вступити до ЗВО, – мали змогу скласти Національний мультипредметний тест і розпочати здобувати оміріяний фах. Представниця шкільної адміністрації також запевнила учнів і батьків, що жодна дитина не залишиться без належної уваги. При оцінці їхніх знань враховуватимуть результати й досягнення попередніх, довоєнних, місяців навчання. Випускники отримають свідоцтво про закінчення повної загальної середньої освіти та додаток до нього спершу в електронному вигляді, а потім – і надрукований. Аби скоординувати вирішення всіх питань, триває тісна співпраця із відповідними департаментами ЗОВА, класними керівниками, викладачами-предметниками, адміністрацією гімназії та фахівцями ЗНУ. Не відмовляється освітній заклад і від проведення випускного вечора для старшокласників цього року, наразі обговорюється його формат.
У своєму виступі Галина Микитів висвітлила підготовку до вступу та проходження Національного мультипредметного тесту, який стосуватиметься одразу кількох предметів. Загальна кількість завдань мультипредметного тесту – 60, на їх виконання відводять 120 хвилин. Випробування складається з трьох блоків завдань: з української мови, математики й історії України. Також Галина Володимирівна запевнила, що мультитест, як і тести із ЗНО попередніх років, містить типові питання з курсу загальноосвітньої програми. На всіх етапах підготовки до проходження тестування представники ЗНУ, як і завжди, підтримуватимуть вступників. Для цього старшокласники мають зареєструватися до 15 травня для участі в безкоштовних пробних тренінгах на сайті університету. Це дозволить їм бути завжди в курсі щодо всіх питань, пов’язаних зі вступом, отримувати консультації фахівців тощо.
Доцентка Ірина Бакаленко, звертаючись до представників гімназії, зауважила, що вже багато років поспіль філологічний факультет успішно співпрацює із гімназією № 8. Чимало її випускників вже навчаються в ЗНУ або вже здобули фахову філологічну освіту. Учасникам зібрання вона презентувала актуальні нові або оновлені спеціальності й освітні програми факультету, затребувані навіть в умовах воєнного стану. Серед них – «Прикладна лінгвістика», «Українська мова та література», «Слов’янський переклад та міжкультурні комунікації». Усі вони дозволяють працювати у будь-якому форматі, зокрема онлайн. Це – змога вивчати й використовувати новітні інформаційні технології, опановувати додаткові спеціальності, що значно розширює спектр професій, у яких може реалізувати себе випускник філологічного факультету. Ірина Миколаївна також розповіла про структуру мультипредметного тесту, формат проведення пробного безкоштовного тесту на платформі СЕЗН Moodle ZNU, представила розклад консультацій фахівців із профільних предметів. Вона ознайомила присутніх із додатковими можливостями, розробленими представниками ЗНУ для допомоги вступникам. Зокрема, це – чат-бот «Абетка вступника», де можна поставити вважливі питання.
Доповідачка висвітлила такі моменти, як написання мотиваційних листів (для вступників на контрактну форму навчання), нюанси проведення мультипредметного тесту (на – держбюджет) і творчих конкурсів на певні спеціальності. Також вона нагадала про обов’язковість реєстрації на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, де з 20 травня по 7 червня триватиме процедура надання логіну та паролю до особистої інформаційної сторінки вступника. Окрім цього, кожен абітурієнт має вказати, де він перебуватиме під час процедури тестування, аби визначити, де саме він зможе проходити мультитест й отримати відповідне запрошення. Цього року передбачено кілька сесій тестувань для вступників цього року: основна, додаткова, й третя – у вересні – для тих, хто з будь-яких поважних причин не потрапить до попередніх сесій. Взяти участь у НМТ зможуть й ті, хто наразі змушений перебувати за кордоном. Усі необхідні лінки на інформаційні сторінки, які допоможуть випускникам у підготовці до вступної кампанії-2022 року також надали учасникам зустрічі в чаті.
До старшокласників та їхніх батьків звернулися й представники юридичного факультету – професорка Юлія Пирожкова та доцент Михайло Ларкін. Вони подякували представникам гімназії за плідну співпрацю та якісну підготовку її випускників, які потім успішно навчаються в ЗНУ. Викладачі нагадали, що юридичний факультет ЗНУ входить у 20-ку найкращих факультетів країни. Вони презентували освітні можливості щодо підготовки фахівців із права та правоохоронної діяльності, бази практик для студентів, які не тільки навчаються під час проходження практик у професіоналів – адвокатів, суддів, криміналістів тощо, а й потім влаштовуються тут на свою першу роботу. Абітурієнтам наголосили також, що для тих, хто обирає сьогодні правничий фах, після здобуття перемоги Україною над загарбником, буде багато роботи із відновлення справедливості та правочинства. Багато людей, які сьогодні постраждали через війну, мають отримати допомогу у вирішенні питань із відшкодування майнових збитків, відновлення справедливості, покарання воєнних злочинів. А ще, для студентів факультету діє програма подвійного магістерського диплому, що дозволяє одночасно отримати підготовку й документи про здобуття вищої юридичної освіти на базі одразу двох ЗВО – ЗНУ та закордонного вишу.
Наприкінці зустрічі відбулася консультація для викладачів-предметників у форматі запитань-відповідей. У ній також взяли участь учні та батьки майбутніх вступників.


Олена Хлистун

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU


Схожі новини