Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ до Дня науки урочисте засідання Науково-технічної ради присвятили досягненням видатних учених вишу

У ЗНУ до Дня науки урочисте засідання Науково-технічної ради присвятили досягненням видатних учених вишу

У ЗНУ до Дня науки урочисте засідання Науково-технічної ради присвятили досягненням видатних учених вишу
20.05.2022 16:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Науково-технічна рада День науки наукова діяльність свято нагородження

Дев’ятнадцятого травня в Запорізькому національному університеті відбулося особливе засідання Науково-технічної ради – із нагоди професійного свята науковців. На заході були присутні ректор Микола Фролов, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, представники всіх факультетів і структурних підрозділів університету та гості свята. До порядку денного увійшли: урочисте відкриття, привітання від почесних гостей і відзначення працівників університету з нагоди Дня науки.

На початку заходу голова Науково-технічної ради ЗНУ Геннадій Васильчук привітав присутніх із прийдешнім Днем науки, а також – із Днем вишиванки. Відзначання цих свят має давню традицію в університеті та свідчить про велику увагу, яку у виші приділяють розвитку науки та патріотичному вихованню молоді. Він надав слово почесному гостю свята – заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Запорізької міської ради Анатолію Васюку. У своєму вітанні Анатолій Григорович наголосив, що науковий потенціал представників ЗНУ вражає. Він зазначив, що університет – це потужний науково-навчальний комплекс, чиї фахівці й на сьогодні, під час дії воєнного стану, гідно відповідають на всі виклики сьогодення. Адже науково-педагогічні працівники цього закладу вищої освіти не зупинили ні освітній, ні науковий процес. Вони продовжують плідну міжнародну й грантову діяльність. ЗНУ став прихистком для університетів із тимчасово окупованих Бердянська та Мелітополя. Науковці вишу беруть участь у розробці бронежилетів. Анатолій Васюк подякував за всі ці дії представникам вишу й запевнив у підтримці міської влади. Своєю чергою, Геннадій Васильчук передав привітання від імені всього колективу ЗНУ для в.о. міського голови Запоріжжя Анатолія Куртєва та подякував за всестороннє сприяння університету влади міста.
Ректор Микола Фролов привітав присутніх із прийдешнім Днем науки. Він наголосив, що з перших днів війни керівництво та працівники вишу вирішують всі питання, сформовані сьогоденням. Усі вони розуміють, наскільки відповідальні завдання стоять перед ними й повсякчас докладають зусилля для продовження освітніх і наукових процесів. Ректор подякував учасникам заходу за відданість спільній справі, наголосивши, що колектив вишу на сьогодні, як ніколи, згуртований. Із перших днів війни університет продовжував свою діяльність, зараз освітній і науковий процеси поєднуються з волонтерством, допомогою Збройним силам України та всім тим, хто потребує підтримки. «Українці непереможні. Ми переможемо й підемо далі, розвиваючись і міцніючи», – наголосив він.
Від імені науковців ЗНУ присутніх привітала зі святом професорка Валентина Воронкова, яка, звертаючись до працівників вишу, зазначила: «Ви – еліта нації, ваші знання зміцнюють науковий потенціал держави». До щирих привітань і найкращих побажань на адресу науково-педагогічних працівників університету також приєднався голова Ради молодих вчених вишу Сергій Чопоров. До святкових побажань долучилася професорка Наталія Торкут. Проректор Геннадій Васильчук прозвітував про наукові досягнення представників Запорізького національного університету за 2021 рік. Зокрема, він згадав, що у виші діють 19 наукових шкіл, якими керують видатні вчені, 8 навчально-наукових центрів і 20 лабораторій. На сьогодні в аспірантурі ЗНУ навчається 495 осіб, а 15 – у докторантурі. У 2021 році науковці ЗНУ опублікували більш ніж 200 статей у виданнях, індексованих на відомих наукових платформах. Загальний індекс Гірша для вишу становить 22, а це – один із кращих показників для вишів регіону. У 2021 році обсяги надходжень від виконання держбюджетних тем склали більш ніж 1 млн 200 тис грн. На сьогодні триває виконання 6 держбюджетних робіт. І це – не весь перелік успішної наукової роботи вишу.
Учасників урочистого заходу ознайомили зі списком осіб, яких відзначать цього року грамотами й подяками ректора, грамотами ЗОВА та Запорізької міської ради тощо. Це – 115 науковців і співробітників різних факультетів і структурних підрозділів, які своєю невтомною наснаженою діяльністю сприяли розвитку науки в Запорізькому національному університеті.
Наприкінці засідання його учасники розглянули питання, які увійшли до пункту порядку денного «Різне». Вони затвердили рекомендовану до друку монографію й одностайно ухвалили більш ніж 60 тем дисертації для PhD та одну – на здобуття наукового ступеня доктора наук і призначення наукового консультанта.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини