Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ під час засідання ректорату йшлося про пріоритетні напрямки діяльності вишу

У ЗНУ під час засідання ректорату йшлося про пріоритетні напрямки діяльності вишу

У ЗНУ під час засідання ректорату йшлося про пріоритетні напрямки діяльності вишу
23.05.2022 14:04 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ректорат освітній процес вступна кампанія профорієнтаційна діяльність завершення навчального року Національний мультипредметний тест

Двадцять третього травня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату в змішаному – очно-дистанційному – форматі під головуванням ректора Миколи Фролова. Учасники заходу визначили пріоритетні напрямки роботи, які потребують першочергової уваги всіх представників вишу, зокрема йшлося про завершення навчального року, профорієнтаційну діяльність і проведення вступної кампанії.

На початку заходу ректор попросив головну бухгалтерку Оксану Арістову прозвітувати про стан виплати заробітної плати, оплату лікарняних, стипендіальні виплати – за академічні успіхи та соціальні. Також у центрі уваги учасників засідання було обговорення роботи над Правилами прийому до ЗНУ, які на сьогодні проходять остаточне редагування та незабаром будуть оприлюднені на сайті вишу. Микола Олександрович, серед іншого, зазначив, що за результатами зустрічі Президента України Володимира Зеленського зі студентською молоддю, яка відбулася минулого тижня, МОН України отримало доручення повернутися до розробки Правил прийому до закладів вищої освіти. Йдеться про доопрацювання тієї частини документа, яка стосується захисту прав вступників, які перебувають на тимчасово окупованих територіях чи в зоні проведення бойових дій, зокрема про необхідність і технологію складання Національного мультитесту для цієї категорії абітурієнтів. У результаті можливі певні зміни, які необхідно буде внести до Правил прийому до ЗНУ.
Начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів прозвітувала про підготовку до проведення університетського Дня відкритих дверей ЗНУ, який відбудеться на платформі YouTube 28 травня 2022 року. Також Галина Володимирівна розповіла про зустрічі з випускниками бакалаврату всіх факультетів, які засвідчили бажання студентів продовжити навчання в магістратурі. У її виступі йшлося про проведення пробного Національного мультипредметного тесту на базі вишу та про консультації щодо складників мультитесту й написання мотиваційних листів, котрі проводять викладачі ЗНУ.
 Ректор Микола Фролов наголосив, що на сьогодні робота з абітурієнтами має бути серед пріоритетних напрямків діяльності всіх представників вишу. Він зазначив, що цьогорічна вступна кампанія буде нелегкою. Так, статистика свідчить, що цьогоріч у Запоріжжі близько 9 тисяч випускників шкіл, із них 7175 осіб виявили бажання взяти участь у НМТ, При цьому 2032 вступника перебувають на тимчасово окупованих територіях, 1883 – в інших областях України, а 1873 – за кордоном. Тож необхідно докласти всіх зусиль, аби переконати їх вступати до закладів вищої освіти та створити для них максимально сприятливі умови для проходження вступної кампанії.
Перший проректор Олександр Бондар прозвітував про роботу над Правилами прийому до ЗНУ, зокрема про правила вступу до магістратури. Крім того, він розповів про формування стипендіального рейтингового списку студентів і нагадав про необхідність заповнити гугл-форми щодо переміщених ЗВО й коледжів, розташованих на базі Запорізького національного університету.
Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура доповів про результати моніторингу освітнього процесу на минулому тижні. Показники щодо груп студентів, задіяних у навчанні, залишилися приблизно тими ж: близько 50% із них навчаються синхронно в дистанційному режимі, ще 30% – асинхронного, отримуючи індивідуальні завдання, а 20% не виходять на зв'язок. Саме щодо останньої категорії студентів під час ректорату розгорнулося обговорення, у якому взяли участь представники ректорату й декани факультетів. Вони вирішували, як для цієї категорії здобувачів освіти організувати завершення навчального року й атестацію. Присутні висловили різні пропозиції, зокрема перенесення атестації для студентів, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях, на осінь. Ректор Микола Фролов підкреслив, що рішення має бути зваженим і що необхідно донести до цієї категорії здобувачів освіти, що керівництво університету підтримує всіх їх.
Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук розповів про залучення науковців ЗНУ як консультантів до роботи комісії з перейменування вулиць. Також він прозвітував про діяльність волонтерського центру й подякував його учасникам за активність. Проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов розповів про стан акредитації різних освітніх програм. Під час засідання також виступили з робочими питаннями та звітами проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко, начальниця відділу кадрів Наталя Котляренко, голова профспілкового комітету університету Борис Павловський, начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та голова студентської ради вишу Моніка Татевосян. Наприкінці ректорату Микола Олександрович подякував усім присутнім. Він закликав усіх представників ЗНУ об’єднати зусилля задля спільної справи – успішного завершення навчального року та вдалої профорієнтаційної діяльності й плідної співпраці з абітурієнтами.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини