Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Фахівці історичного факультету провели консультації для вступників до магістратури

Фахівці історичного факультету провели консультації для вступників до магістратури

Фахівці історичного факультету провели консультації для вступників до магістратури
25.05.2022 14:41 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування вступ до магістратури-2022 консультація фахівців

Днями в ЗНУ відбувся черговий консультаційний онлайн-захід для випускників бакалаврату. Охочі продовжити навчання в магістратурі мали змогу отримати відповіді на важливі для них питання, пов’язані із особливостями вступної кампанії цього року, що проходить у складних умовах воєнного стану.

Координаторкою заходу від історичного факультету стала заступниця декана з профорієнтації, доцентка Ірина Савченко, яка розповіла вступникам до магістратури про пропозиції щодо підготовки фахівців за актуальними й популярними спеціальностями й освітніми програмами: «Середня освіта (Історія)», «Історія та археологія» й «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (ОП «Країнознавство»). Відповідальна секретарка відбіркової комісії з прийому до магістратури ЗНУ Марина Томченко надала учасникам загальні відомості щодо особливостей проведення цьогорічної вступної кампанії в магістратуру та стосовно етапів її проведення. Вона наголосила, що вся необхідна інформація для вступників до магістратури розміщена на сторінках Українського центру оцінювання якості освіти та на сайті ЗНУ:
https://testportal.gov.ua/vstupni-do-magistratury/
https://pk.znu.edu.ua/4515.ukr.html
Зокрема, вступникам нагадали, що через воєнні дії в Україні традиційні вступні випробування до магістратури (ЄВІ/ЄФВВ) скасовано. Натомість для деяких спеціальностей, як от 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»), вони мають складати магістерський тест навчальної компетентності (МТНК). Зареєструватися потрібно з 27 червня по 17 липня (до 18.00), звернувшись до приймальної комісії закладу вищої освіти. Також проведення фахових вступних випробувань (для тих, хто склав МТНК) відбуватиметься з 16 серпня по 19 вересня. Складання цих тестів відбуватиметься у визначених УЦОЯО спеціалізованих центрах тестувань, де учасник має бути присутнім особисто. На інші освітні програми історичного факультету достатньо скласти фахове вступне випробування. Вступ на контрактну форму навчання відбуватиметься на підставі мотиваційного листа.
Із 1 серпня розпочинається реєстрація електронних кабінетів для вступників у магістратуру. Про реєстрацію докладніше можна дізнатися тут:
https://pk.znu.edu.ua/4535.ukr.html
Цього року також передбачено три сесії тестувань:
- основна – з 10 серпня до 17 серпня;
- додаткова – з 07 вересня до 10 вересня;
- спеціально організована – вересень – жовтень (терміни буде визначено пізніше).

На сторінці приймальної комісії ЗНУ також міститься інформація щодо термінів зарахування на бюджетну та контрактну форми навчання, перелік необхідних документів для подання, програми фахових вступних випробувань: https://pk.znu.edu.ua/4486.ukr.html
Вступник може подавати одночасно на бюджет (до 5 заяв) і на контракт на різні освітні програми. Треба враховувати, що вступ на різні освітні програми має різні вимоги. Увагу вступників звернули на те, що в ЗНУ організують безкоштовну підготовку до проходження тестувань. Абітурієнти матимуть можливість пройти пробний тест. Також у червні відбудеться тренінг із написання мотиваційного листа. Слідкуйте за інформацією на сайті ЗНУ. Окрім іншого, у цьому році для тих, хто не може взяти безпосередньої участі у фахових вступних випробуваннях, бо перебуває за межами області або закордоном, існує можливість скласти іспит через систему Moodle ZNU. Проте краще завітати до приймальної комісії ЗНУ та складати тест безпосередньо в обладнаному комп’ютерному класі. Адже тут передбачені всі умови для комфортного складання іспитів для вступників, у тому числі функціонує обладнане бомбосховище, яким користуються під час сиг
налу «повітряної тривоги». Наприкінці заходу фахівці ЗНУ відповіли на цікаві для вступників запитання щодо заочної форми навчання в магістратурі, стосовно документів пільговиків, які обов’язково перевіряються юристами ЗНУ. Йшлося також про технологію оцінювання тестів за 200 бальною шкалою, прохідний бал, програми фахових іспитів, пошук конкурсних пропозицій, кількість ліцензійних обсягів і бюджетних місць за освітніми програмами на різних спеціальностях (інформація буде відома лише в серпні), стипендіальне забезпечення тощо.
Із будь-яких питань вступу до магістратури ЗНУ, зокрема для оформлення електронного кабінету вступника 2022 року можна звернутися до фахівців приймальної комісії: 204 ауд., навчальний корпус № 2. Вступники до магістратури також можуть отримати індивідуальну консультацію фахівця приймальної комісії ЗНУ за телефоном: 050-057-34-71 або звернутися до сайту ЗНУ, де міститься додаткова контактна інформація:
https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=56543&lang=ukr&news_code=nova-storinka56543-ukr

Олена Хлистун

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини