Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП, вихователька дошкільного навчального закладу Світлана Чугуєнко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП, вихователька дошкільного навчального закладу Світлана Чугуєнко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету СПП, вихователька дошкільного навчального закладу Світлана Чугуєнко
01.06.2022 14:40 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University факультет соціальної педагогіки та психології відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників ЗНУ

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Сьогодні в його рамках вашій увазі пропонується розповідь про досвід професійного становлення випускниці-магістра освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» факультету соціальної педагогіки та психології, виховательки Дошкільного навчального закладу (ясел-садка) комбінованого типу № 22 «Івушка» Запорізької міської ради Запорізької області Світлани Чугуєнко.

Історію про свої студентські роки та перші кроки в професійному житті пані Світлано розпочала з власних дитячих спогадів: - Японці вважають, що ні в кого життя не буває таким, як в дитячих мріях… І шлях їх здійснення теж. Намалюйте собі мрію! Саме так було зі мною! Маленька дівчинка намалювала свій дитячий садок, своїх друзів, улюблених вихователів. Так, ще у дитячому садочку питання вибору професії було вирішено. Моя професійна діяльність розпочалася з роботи на посаді помічника вихователя в дошкільному навчальному закладі № 219 «Сонячний зайчик». Успішне навчання в Запорізькому педагогічному училищі №1 (сьогодні – Запорізький педагогічний коледж) надало можливість професійно зростати, обіймати посаду вихователя, а потім – вихователя-методиста з розвитку українського мовлення в дітей дошкільного віку.
Золоті слова Григорія Сковороди: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися», − стали для мене дороговказом для подальшого навчання в Запорізькому національному університеті. У 2013 році я отримала диплом спеціаліста, вчителя біології та хімії. Роки навчання в університеті, зустріч із натхненними, творчими педагогами дозволили мені ще більше відчути своє покликання – бути натхненним ВЧИТЕЛЕМ!
А що є натхнення вчителя?! Таке натхнення виникає лише тоді, коли педагог відчує в собі справжню любов до Людини. Що для цього треба? Любити Людину в собі, бути крилатим кожного дня. Спонукати до творчості своїх вихованців. За твердженням Платона, творцем може бути кожен, якщо у нього є те, що його надихає. Готуючись до кожного заняття, я запитую себе: «Чому хочеться займатись чимось творчим? Яка мотивація братись за олівець, щоб записати кілька вдалих рядків, що раптом спали на думку, чи дати волю мелодії, що довгий час не виходила з голови?» Відповідь: «Здивовані очі дітей. Їхній політ на крилах творчості!».
Що є творчість для мене? За словами В. Сухомлинського, творчість – це не сума знань, а особлива спрямованість інтелекту, особливий зв'язок між інтелектуальним життям особистості й прояви її сил в активній діяльності. Творчість – головне покликання людини, незалежно від її віку. А надихати до творчості, до створення якісно нових, невідомих раніше духовних цінностей – головне покликання небайдужого до світу Дитини вихователя нової формації!
Саме під таким гаслом я тринадцять років працювала вихователем у Дошкільному навчальному закладі № 90 «Волошка». У цей час зацікавилась інноваційною лінгвориторичною технологією. Разом із колегами й Аллою Дрозд, завідувачкою ЗДО, навчалася на теоретико-практичних семінарах із розвитку лінгвориторичних навичок у дітей дошкільного віку. Під керівництвом Алли Курінної, доцентки кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету, в складі творчої групи дошкільного закладу брала активну участь у науково-практичних конференціях, розробці та проведенні обласних семінарів для педагогів із розвитку ораторських здібностей у дітей дошкільного віку. А також – у підготовці та проведенні Міжрегіонального фестивалю ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив» для вихованців закладів дошкільної освіти.
Упродовж восьми років допомагала здібним здобувачам дошкільної освіти готуватись до участі у фестивалі. Вміння знаходити обдарованих і здібних дітей – талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Не можу не погодитись із цим твердженням. Допомагаючи своїм вихованцям підготуватись до ораторської промови, завжди намагаюсь враховувати не лише їхні здібності, але й уподобання, креативність, емоційність та особисту думку. Переконана, що саме такий підхід у роботі надав можливість маленьким ораторам одержати Дипломи переможців: ІІІ, ІІ, І ступенів, Диплом Гран-при. Це маленька, але дуже важлива спільна перемога в історії успіху дітей, батьківської спільноти та педагогічного колективу закладу дошкільної освіти, до якого мала честь належати!
У 2016 році плідна робота в складі творчої групи Дошкільного навчального закладу (ясел-садка) № 90 «Волошка» щодо педагогічного досвіду «Розвиток лінгвориторичних навичок у дітей дошкільного віку» отримала високе визнання як на регіональному рівні (Обласний конкурс-фестиваль «Методист року», м. Запоріжжя, 2016 р., лауреат І ступеня), так і всеукраїнському рівні (VIIІ Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті», м. Київ, 2016 р., лауреат ІІ ступеня). Цього ж року розробили та затвердили Регіональну програму з розвитку лінгвориторичних умінь і навичок у дітей дошкільного віку «Мудрослов» і надрукували до програми дидактичний посібник «Маленький оратор». Завдяки наполегливості та командній роботі закладу, в 2021 році цю програму переатестували й рекомендували до використання в закладах дошкільної освіти. Ось ще одна сторінка успіху дитячого садочка, який я собі навалювала ще в дитинстві! Дитячий садочок моєї мрії!
Про що я мрію зараз? Мудрі кажуть: «Коли одна мрія збулася, вирушай за новою»! Останні чотири роки працюю в Дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) комбінованого типу № 22 «Івушка» Запорізької міської ради Запорізької області. Вирушаю за новою мрією зі своїми колегами-однодумцями, професійне кредо яких міститься в словах Мартіна Лютера Кінга: «Усередині нас криються потенційні творчі можливості, й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал». Як виховати в дитині особистість? Як не загубити дитину в собі? Як бути співзвучним із часом? Тільки в спільній творчій роботі заради миру та щасливого Дитинства в кожній родині! Педагоги та директорка нашого закладу Олена Попович разом із вихованцями та їхніми батьками беруть участь у районних, міських, обласних, міжрегіональних і міжнародних науково-практичних конференціях, конкурсах, форумах, виставках із питань впровадження інноваційних технологій в освітній процес закладів дошкільної освіти.
У 2020 році педагогічний колектив закладу взяв участь у Міському проєкті «Ми – це місто». У результаті – перемога в проєкті «Громадський бюджет-2020»: облаштування екологічної доріжки вздовж закладу освіти, взаємодія з місцевою громадою. Наступний крок – участь у ХІІ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» з проєктом «Формування у старших дошкільників моделі поведінки в суспільстві» («Ми різні, ми разом з дорослими, ми проти наркотиків»). Від мрії до мрії з любов’ю до ДИТИНИ! Виховання та розвиток малюків цілком залежить від особистості вихователя, його характеру та поведінки, його знань і професіоналізму, від виразності й цікавості спілкування з усіма членами колективу.
У чому секрет успіху для мене? У постійному самовдосконаленні, в прагненні бути інноваційною особистістю, яка сформована умовами сьогодення і, своєю чергою, допомагає народженню змін, що постійно революціонізують життя – його стандарти й цінності. Для підвищення свого професійного рівня та кваліфікації вирішила знову продовжити освіту в Запорізькому національному університеті на кафедрі дошкільної та початкової освіти й отримати диплом магістра дошкільної освіти. Дякую педагогічному складу факультету соціальної педагогіки та психології за отримані знання, за доброзичливе ставлення до кожного студента курсу, за допомогу в навчанні. Незважаючи на те, що навчання було дистанційним, ми отримали ґрунтовні, корисні для роботи в сучасному закладі дошкільної освіти знання та значно поширили свій професійний досвід.
Якщо ти віднайдеш у своєму серці турботу про когось іншого, ти досягнеш успіху. Шановні педагоги! Низький вам уклін за вашу турботу, за щастя мати КРИЛА, які дозволяють
ЖИТИ,
ЛЮБИТИ,
НАВЧАТИ,
ТВОРИТИ!

Василь Сухомлинський наголошував: «Діти повинні жити у світи краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості…» Бажаю студентам Запорізького національного університету, зокрема тим, хто навчається на спеціальності «Дошкільна освіта», ретельно навчатись, переймати знання та досвід наших педагогів, які допоможуть вам досягти великих успіхів у вихованні майбутніх громадян у такому світі! Бажаю кожному студенту стати фахівцем, яким буде пишатися наш університет!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини