Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці історичного факультету провели низку мінілекцій та освітніх консультацій для абітурієнтів

Науковці історичного факультету провели низку мінілекцій та освітніх консультацій для абітурієнтів

Науковці історичного факультету провели низку мінілекцій та освітніх консультацій для абітурієнтів
06.06.2022 16:35 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування співпраця із загальноосвітніми закладами середньої освіти Національний мультипредметний тест вступ-2022

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) активно допомагає вступникам підготуватись до нового формату випробувань – до Національного мультипредметного тесту. Усі факультети створюють умови для того, щоб майбутні абітурієнти отримали професійні консультації викладачів щодо підготовки до мультитесту, реєстрації документів, процедури проведення вступної кампанії.

Третього червня 2022 року викладачі історичного факультету ЗНУ у форматі Zoom-конференції провели зустріч з учнями 10-11 класів Запорізького академічного ліцею, Запорізького ліцею «Перспектива» та Кушугумської гімназії «Інтелект». Учені презентували низку міні-лекцій та освітніх консультацій для абітурієнтів спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Модераторкою та головною організаторкою зустрічі стала завідувачка кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ, кандидатка історичних наук Ольга Маклюк. Загальна кількість школярів, які взяли участь у відеоконференції, склала понад 70 осіб.
Увазі абітурієнтів запропонували низку доповідей. Професор кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин, дослідник новітньої історії Європи Олександр Давлєтов виступив із лекцією на тему «Фашизм, нацизм, рашизм: історико-компаративний аналіз». Професор зосеридився на аналізі п’яти спільних ознак вказаних явищ: культу лідера, культу спільних перемог, міфу про «золоту епоху», концепту спільного ворогу, культу сили. Дослідник наголосив, що в західному світі все чіткіше фіксується концептуалізація терміну «рашизм» як своєрідної форми імперіалістичного російського фашизму із поєднанням нацизму, псевдорелігійності та державно-політичної ідеології російської федерації XXI століття.
Доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Михайло Єльников перезентував дослідження на тему «Терміни-наративи російсько-української війни». Михайло Васильович наголосив, що протягом тривалого часу українці й росіяни (до 1991р.) жили в одному інформаційному просторі. Саме у XX ст. сформувалася ціла низка концептів (термінів-наративів), що зазвичай використовуються для позначення складних і переламних подій, якими в першу чергу були світові війни минулого століття. Такі наративи найбільше впливають на суспільну свідомість і колективну підсвідомість пересічних громадян. Саме тому, на відміну від країн Заходу, які відзначають 8 травня як День пам'яті та примирення і перемоги над нацизмом у II Cвітовій війні, у росії 9 травня відзначається як день перемоги. На сьогодні 9 травня стало для російської федерації головним державним святом на ідеологічному рівні, що супроводжується закликами до відновлення радянської тоталітарної імперії в її колишніх кордонах із метою реваншу після поразки в Холодній війні.
В українському інформаційному просторі набувають нового прочитання та переосмислення також старі символи-наративи радянської історичної спадщини. Зокрема, загальновідомий наратив про початок нападу нацистської Німеччини на Київ «рівно о 4 ранку». Бомбардування українських міст розпочалося 24 лютого 2022 року близько 4 ранку, що майже один в один нагадує події 1941 року. Про важливість боротьби з історичними міфами як різновидами фейків у сучасній інформаційній війні наголосив доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергій Білоножко. Спираючись на задокуметований відеоматеріал, Сергій Володимирович продемонстрував, що фейк – це не тільки подання фактів у спотвореному вигляді або поширення свідомо неправдивої інформації, але ще й потужний інструмент маніпуляції свідомістю шляхом знищення контексту, викривлення фактів або ретрансляція вигаданих вражень із глибоким емоційним забарвленням.
Заступники декана історичного факультету Андрій Омельченко, Станіслав Черкасов та Ірина Савченко презентували майбутнім абітурієнтам спеціальність «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» та розповіли про особливості вступної кампанії цього року. Освітні програми «Країнознавство» та «Міжнародні відносини» передбачають ґрунтовну мовну підготовку відповідно до європейської регіональної спрямованості. Випускники за спеціальністю «Міжнародні відносини» можуть стати: фахівцями-аналітиками із зовнішньополітичних питань країн, регіонів, зокрема на підприємствах, які працюють з іноземними партнерами; дипломатичними агентами; експертами дипломатичних представництв України за кордоном; менеджерами у комерційних структурах, які працюють у галузі зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності; працівниками туристичних фірм й агенцій; менеджерами в органах державної влади й управління, зокрема експертами із суспільно-політичних питань; експертами-аналітиками з міжнародних відносин та комунікацій у організаціях та підприємствах різної форми власності; менеджерами маркетингових і дилерських підприємств, які співпрацюють із закордонними партнерами та мають частку іноземного капіталу. Запит на фахівців із міжнародних відносин зростає в контексті сучасних безпекових викликів для нашої держави та Європи загалом, коли відбувається інтенсифікація міжнародних контактів, які потребують професійної організації та кваліфікованого супроводу.
Представники історичного факультету подякували всім учасникам онлайн-зустрічі та адміністрації освітніх закладів-партнерів за співробітництво та висловили сподівання на подальшу співпрацю. Також вони запросили абітурієнтів ознайомитись з історіями успіху випускників у Facebook за лінком: http://surl.li/aranr
Долучайтесь до нашої спільноти та отримуйте більше інформації у соціальних мережах:
https://www.facebook.com/internationalrelationshipsZNU/
https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/int_relations_znu/

Історичний факультет
Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини