Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці біологічного факультету плідно співпрацюють із вітчизняними вишами

Науковці біологічного факультету плідно співпрацюють із вітчизняними вишами

Науковці біологічного факультету плідно співпрацюють із вітчизняними вишами
07.06.2022 14:19 Все Головні новини Факультети Біологічний ZNU Zaporizhzhia National University біологічний факультет наукова діяльність співпраця із закладами вищої освіти науковий семінар

Попри всі складнощі воєнного стану, викладачі біологічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) продовжують активну наукову роботу. У травні 2022 року в рамках наукового співробітництва між кафедрою загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ та кафедрою екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University) провели науковий семінар. Захід відбувся за сприяння завідувачки кафедри екології та біомоніторингу, д.б.н., професорки Марії Федоряк. На онлайн-семінарі завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ, д.б.н., професора Олександр Рильський виступив із доповіддю на тему «Біологічна доочистка стічних вод».

На захід завітали викладачі та студенти Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, зокрема д.б.н., професорка Марія Федоряк, к.б.н., доцентка Ірина Ситнікова, к.б.н. Оксана Баглей, к.б.н. Тетяна Филипчук, к.б.н. Аліна Жук та інші. Олександр Рильський присвятив доповідь проблемам якості питної води в Україні, зокрема стану малих річок, і сучасним біотехнологіям очищення стічних вод за принципом «біоконвеєра». Доповідач висвітлив можливість інтенсифікації очищення промислових зливових стічних вод за рахунок мікроорганізмів, найпростіших, молюсків і вищих водних рослин, прикріплених до пристроїв-плотиків, що тримаються на воді та споряджені зануреними у воду носіями типу «ВІЯ» з іммобілізованими на них гідробіонтами – очисниками води. Після доповіді відбулося жваве обговорення теми. У ньому активну участь взяли студенти, оскільки проблема очищення стічних вод і збереження якості питної води завжди буде залишатися питанням загальнодержавного та всесвітнього масштабу.
Такі міжуніверситетські наукові заходи із залученням студентської молоді сприяють обміну науковим досвідом, поглибленню фахових знань студентів, формуванню екологічної свідомості, створенню спільних дослідницьких ініціатив. Крім того, семінари – це значний внесок у розвиток української науки.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини