Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом юридичного факультету, професоркою Тетяною Коломоєць

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом юридичного факультету, професоркою Тетяною Коломоєць

Проєкт «Чому ЗНУ?»: інтерв’ю з деканом юридичного факультету, професоркою Тетяною Коломоєць
23.06.2022 12:29 Все Головні новини Факультети Юридичний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University юридичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування проєкт чому ЗНУ інтерв’ю з деканами

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Чому ЗНУ?». Це – добірка інтерв'ю з деканами факультетів вишу та директоркою інженерно навчально-наукового інституту імені Ю. Потебні. Сьогодні пропонуємо вашій увазі розмову з докторкою юридичних наук, професоркою, заслуженою юристкою України, деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць.

Дарина Куліченко: - Тетяно Олександрівно, розкажіть, будь ласка, трохи про себе, про свій професійний шлях. Чому Ви обрали саме юридичний факультет, коли вступали на навчання?
Тетяна Коломоєць: - Дякую за Ваше запитання. Звертаючись до абітурієнтів, відзначу, що юридичний факультет Запорізького національного університету –один із тих, які формують особистість. Свого часу на сімейній нараді в моїй родині постало питання майбутнього вступу. Ми беззаперечно вирішили, що це буде юридичний факультет, на той момент – економіко-управлінський. Варто відзначити, що цього року юридичному факультету 30 років, як і Україні. І обираючи фах, безперечно, враховували його перспективність, практичну орієнтованість на задоволення як особистих потреб, так і його цінність для суспільства. Тому я дуже рада та вдячна долі, що це був саме юридичний факультет. Це, фактично, – та родина, яка сформувала мене. Тому, звертаючись до абітурієнтів, хочу сказати: обираючи юридичний факультет, ви точно не програєте, бо це – майбутнє ваше та вашої родини. Д.К.: - Скажіть, будь ласка, в чому зараз полягає унікальність юридичного факультету? Чим він особливий?
Т.К.: - На сьогодні в Україні більш ніж 200 закладів вищої освіти, які готують юристів. Точніше сказати, здобувачів за спеціальністю 081 «Право» за різними рівнями. Однак, коли йдеться про юридичний факультет ЗНУ, можемо говорити про те, що нам, повторюю, – 30 років. У нас є певні традиції, історія. Наш факультет – велика родина, яка зорієнтована на якісну підготовку здобувачів. Цій мені підпорядковано все, починаючи від науково-педагогічної спільноти, яка сформована з його випускників, котрі тут «народилися» як фахівці, сформувалися, які вже привели своїх дітей на цей факультет. Ми говоримо про активну участь в освітньому процесі практиків, експертів галузі. Це – судді Конституційного Верховного суду України, представники прокуратури та Національної поліції. Тому ми зорієнтовані на якісну підготовку здобувачів освіти, і це підтверджують виступи наших представників на Всеукраїнському етапі олімпіад і конкурсів. На факультеті приділяють увагу інтернаціоналізації. Ми говоримо, що не можна обмежувати майбутній фах і галузь застосування знань здобувача лише кордонами України. Тому вивчення іноземної мови, зокрема професійної лексики, у нас поглиблене. У нас – міцні міжнародні зв’язки, які свідчать про практичну орієнтованість й застосування отриманих знань під час спілкування з міжнародними партнерами. Унікальність юридичного факультету в його мобільності та креативності. І, звісно, ми пишаємося нашими випускниками.
Д.К.: - Скажіть, будь ласка, які спеціальності на факультеті може обрати майбутній здобувач освіти?
Т.К.: - На сьогодні ми здійснюємо підготовку за двома спеціальностями. Якщо говоримо про нашу базову спеціальність 081 «Право», то це – повний цикл: перший рівень – бакалаври, другий – магістри та третій – аспіранти. Можемо говорити, що в університеті ми були перші, які пройшли акредитацію за третім рівнем і в нас – дуже високі оцінки, у нас є навіть «А» показники, які не мають провідні заклади вищої освіти. Це підтверджує нашу унікальність, тому, здобувачі, ми вас чекаємо! Друга спеціальність – 262 «Правоохоронна діяльність». Раніше ми могли говорити лише про другий рівень, тобто магістри, коли здобувач отримав диплом бакалавра та після складання ЗНО міг вступити на магістратуру за цим фахом. Та на сьогодні, чим ми пишаємося, у нас вже є перший рівень. Тобто вже після школи, якщо хтось бачить себе в майбутньому найкращим, наприклад, дізнавачем, або хоче відкрити потужну охоронну фірму, то ми допоможемо в цьому. У нас є для цього можливості, потужності. Тим більше, що в нас є унікальні лабораторії, є зв’язки зі всіма суб’єктами правоохоронної діяльності, тому дві базові спеціальності ми маємо.
Д.К.: - Куди випускник юридичного факультету зможе працевлаштуватись після отримання диплома?
Т.К.: - Ну, я б, напевно, спитала: куди він не може працевлаштуватись? Ви ж розумієте, що знання юридичні – це, фактично, можливість, яка відкриває двері в будь-яку галузь. Коли ми говоримо про вузькоспеціалізовану зорієнтованість нашого здобувача – це абсолютно весь спектр. Починаючи від приватного сектору, тобто можливо і юридичну фірму відкрити, обслуговувати населення як юрисконсульт чи керівник фахового департаменту будь-якого підприємства. Це, безперечно, увесь сегмент органів державної влади, правоохоронні органи та інституції. У будь-якому випадку юридичні знання – дуже важливі, тому що фактично вони відкривають вам шлях до кар’єри. Навіть якщо ми візьмемо президента України, то у нього теж є юридична освіта. Думаю, що майбутні президенти вже зорієнтувалися на юридичний факультет Запорізького національного університету. Ваше бажання – наша підготовка. Факультет відкритий, працює 24 на 7, тому ви можете подивитись все на сайті приймальної комісії ЗНУ й на офіційному сайті юридичного факультету ЗНУ. Можете прийти до юридичного факультету, це – навчальний корпус № 5, найкращий корпус, який знаходиться на проспекті. Пам’ятайте, це – будівля з колонами: там постійно відкриті двері. На другому поверсі знаходиться юридичний факультет, зокрема деканат, і я там постійно на вас чекаю. Ну й можна зателефонувати за номерами: 228-67-16; 228-64-17. Приходьте, телефонуйте, ми на вас чекаємо, проведемо екскурсії, можна із собою прихопити батьків, обов’язково, дідусів і бабусь. Можна взяти і своїх колег, які ще вагаються з вибором фаху, бо юристів ніколи багато не буває.
Д.К.: - Що Ви скажете про студентське самоврядування юридичного факультету? Як саме в ньому може реалізувати себе або проявити свої лідерські якості, наприклад, особистість з активною громадянською позицією?
Т.К.: - Я думаю Ви, Дарино, як випускниця юридичного факультету можете розказати, що ми займаємося формуванням особистості загалом, тому тут здійснюється не тільки безпосередньо фахова підготовка, але й особистісний розвиток. Тому якщо ви співаєте, малюєте, або, скажімо, займаєтесь спортом, ми вас чекаємо. Навіть якщо ви ще не знаєте, що ви малюєте або співаєте, ми точно знайдемо ці здібності та будемо їх розвивати. Якщо ми говоримо серйозно, то можу вам сказати, що серед випускників факультету є не тільки судді, прокурори адвокати та інші представники нашого фахового напрямку. Є особи, які водночас із фаховими знаннями продемонстрували свої найкращі результати в інших галузях. Ми говоримо, наприклад, про плавця Сергія Фролова, який свого часу показав найкращі результати на Олімпійських іграх. Ми говоримо про братів Сидоренків, які боксували і теж найкращі результати демонстрували. Тому, будь ласка, приходьте до нас, ми зацікавленні в яскравих творчих особистостях.
Д.К.: - Відомо, що студенти юридичного факультету – переможці всеукраїнських і міжнародних наукових конкурсів. У чому секрет саме Вашої наукової школи?
Т.К.: - Дякую Вам за запитання. Ми пишаємося нашими студентами, аспірантами, науковцями. Знову ж таки, повторюся, що на факультеті працює дуже велика кількість наших випускників, які свого часу навчалися в аспірантурі й докторантурі. Вони успішно захистилися й на сьогодні вже – представники наукового середовища, автори багатьох монографій, наукових статей і досліджень. Ми говоримо про те, що наукова діяльність – це обов’язковий складник підготовки майбутніх юристів. Проблеми, які виникають під час регулювання тих чи тих відносин, вимагають поглибленого дослідження. Якщо здобувач бачить себе в майбутньому науковцем, ми створимо умови для його розвитку. У нас – тісна співпраця не лише із закладами вищої освіти, але й з Національною Академією правових наук України. На базі факультету існують два структурних підрозділи, зокрема лабораторія з дослідження проблем службового права, тобто всього, що пов’язане із службою. Якщо в майбутньому ви бачите себе дипломатом або службовою особою органу місцевого самоврядування, військовослужбовцем, ми створимо для цього необхідні умови. Тут можна буде досліджувати ті чи ті питання, починаючи з прадавніх часів і аж до специфіки, наприклад, присяги в службовому праві. У нас є лабораторія з дослідження спортивного права, і можу вам сказати, що в нас уже існують певні замовлення. До нього залучені здобувачі різних курсів, які активно досліджують як приватно правові, так і публічно правові питання службового права, трансфери спортсменів, відповідальність за використання допінгових препаратів. Особливо зараз питання дуже актуальне, тому, якщо ви бачите себе науковцем, будь ласка, ми на вас чекаємо. Для цього в нас є і кадрові ресурси, і наші зв’язки, саме наукові, із вченими України та нашими іноземними партнерами. Є можливість згодом побачити себе консультантом будь-якого народного депутата. Наприклад, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук звернувся до нас із проханням створити на нашій базі студентський осередок для майбутніх молодих науковців для надання певних консультацій із тих чи тих питань. Безперечно, ми цьому радіємо, що окрім нас, це прохання звернене до провідних наукових шкіл Харківського національного університету ім. Ярослава Мудрого і Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, тобто про нас не забули. Це говорить про те, що до нас потрібно йти тим, хто прагне здобути якісну освіту.
Д.К.: - Як відомо, під час днів відкритих дверей на Вашому факультеті можна поспілкуватись як із науково-педагогічними працівниками, так і зі представниками студентського самоврядування?
Т.К.: - Безперечно, і не тільки: у нас ще є Рада роботодавців і Рада батьків на першому курсі, яку ми формуємо, можна з ними також поспілкуватися. І ми також запрошуємо представників практичного сектору. Це – судді Конституційного суду, які паралельно читають лекції на факультеті, наші колеги з Науково-дослідно-експертно-криміналістичного центру або з Національної поліції та інші. Також під час профорієнтаційних заходів можна не лише з ними поспілкуватися, а й побачити багато цікавого на власні очі. Наприклад, можливо зайти до лабораторії криміналістики, побачити абсолютно все те, що там є, починаючи з валізи слідчого. Тож участь у всіх профорієнтаційних заходах – цікава й корисна.
Д.К.: - Дуже дякую за цікаву й корисну інформацію. Сподіваюся, що дуже багато абітурієнтів оберуть цього року саме юридичний факультет.
Т.К.: - Дякую. Шановні колеги, ми на вас чекаємо!

Переглянути відео з інтерв’ю з деканом юридичного факультету Тетяною Коломоєць можна за лінком:
https://www.youtube.com/watch?v=9HAKzmBv3T4&t=40s

Софія Ханіна,
Олександра Антибура,
факультет журналістики


Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини