«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованець економічного факультету, ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомир Михайліченко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованцем економічного факультету, випускником 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», ТВО начальника речової служби в збройних силах України Любомиром Михайліченком.
- Добрий день, Любомире. Розкажіть, будь ласка, про себе?
- Після завершення навчання в педагогічному технікумі у 2012 році я пішов працювати майстром виробничого навчання у м. Кременчук. Згодом, у 2015 році, вступив до лав Збройних сил України. У 2018 році я вирішив вступити на економічний факультет Запорізького національного університету за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці». Оскільки до цього я вже навчався в технікумі, то вступив на 2 курс. Коли почалося навчання, я зрозумів, що мої одногрупники вже почали вивчати предмети за спеціальністю, а я «доганяв» їх. Але це не завадило мені закохатись у цю спеціальність, тому що викладачі кафедри управління персоналом і маркетингу докладали чимало зусиль, щоб ми змогли полюбили цю спеціальність. Я не «відкрию Америки», коли скажу, що «персонал підприємства – це як футбольна команда: працівники повинні грати як єдина команда, а не компанія яскравих осіб». Саме цьому навчали на факультеті.
- Любомире, у якому році Ви закінчили навчання на бакалавраті?
- У 2022 році я закінчив освітній рівень «бакалавр» за спеціальністю 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» й зараз готуюся до вступу до магістратури.
- Чому свого часу Ви обрали саме навчання в ЗНУ?
- Для мене найважливіше – це якість навчання, прогресивність знань і можливості їхнього застосування на практиці, а ЗНУ, зокрема й освітня програма «Управління персоналом та економіка праці» дає змогу отримати все це на вищому рівні.
- Як складалися стосунки з викладачами?
- Дуже добре, я завжди мав можливість поставити будь-які питання як на заняттях, так і після них. Викладачі заохочували молодь до активного студентського життя, незважаючи на те, що це була заочна форма здобуття освіти, та всіляко підтримували їх.
- Що для Вас було найважливішим у студентські роки?
- Для мене найважливішим було розуміння того, що я отримую сучасні знання, які я зможу надалі застосувати в професійній діяльності. Усвідомлення того, що я навчаюся на затребуваній спеціальності.
- Що Вам запам’яталося найбільше під час навчання на економічному факультеті ЗНУ?
- Дружня атмосфера, активний куратор нашої групи та доброзичливі стосунки з викладачами кафедри. Також те, що є багато можливостей для самореалізації, зокрема в отриманні міжнародного досвіду, завдяки академічній мобільності, пов’язаній із цією освітньою програмою.
- Які знання та навички, отримані під час навчання, Ви використовуєте у своїй професійній діяльності?
- Ми завжди вчимося вчитися. Під час студентства я здобув цінні навички аналізу матеріалу, ситуацій і факторів і вміння працювати в команді, а це, насамперед, і використовується у професійній діяльності. Такі предмети, як «Управління персоналом», «Ринок праці», «Системи управління базами даних» та багато інших, створили важливу базу знань, яка постійно стає в пригоді в моїй подальшій практичній і науковій діяльності. Так, саме науковій. Чому я зробив на цьому акцент? Тому що впродовж навчання я під керівництвом викладачів кафедри навчився писати фахові статті. І знаєте, мені це дуже подобається.
- Якими були Ваші перші кроки після складання атестаційного екзамену?
- Завдяки цій освітній програмі, я маю можливість обіймати керівну посаду в ЗСУ, тому після успішного складання атестаційного екзамену я відразу цим скористався.
- Поділіться, будь ласка, власними «секретами»: як стати успішним в обраній професії?
- Потрібно чітко розуміти, у якому напрямку хочеш розвиватися й постійно рухатися до цієї мети.
- Щоб Ви порадили студентам, які навчаються за освітньою програмою «Управління персоналом та економіка праці»?
- Беріть усе, що вам дають викладачі кафедри, використовуйте кожну нагоду, вчіться публікувати наукові статті, беріть участь у всіляких наукових студентських конкурсах і створюйте собі базу для подальшого розвитку. На кафедрі управління персоналом і маркетингу працюють висококваліфіковані фахівці своєї справи, які завжди готові прийти на допомогу й надати пораду.
- На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
- Так, однозначно, й навіть більше!
- Яким Ви бачите розвиток університету, економічного факультету, та які напрямки роботи при цьому потребують найбільшої уваги?
- Університет посідає перше місце в регіоні за конкурентноспроможності та одне з кращих у країні, а це говорить саме за себе: розвиток ЗНУ, зокрема економічного факультету, відбувається в потрібному напрямку.
- Які риси вдачі, на Вашу думку, мають бути в людини, котра обрала Вашу професію?
- Напевно, важливо мати аналітичний склад розуму, вміти вибудовувати логічну послідовність. Усі навички можна розвинути за бажанням студента, тому найважливіша риса – це бажання розвиватися, вчитися, а викладачі завжди допоможуть розвинути всі потрібні якості.
- Чи змінили б Ви щось у своєму житті, якби могли знову стати тим вступником, яким були колись?
- Абсолютно нічого! У мене було яскраве та насичене студентське життя.
- Які Ваші цілі, пов’язані з професійними досягненнями?
- Продовжувати професійну діяльність у своїй галузі, навчатися в магістратурі, розповідати іншим про спеціальність 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», у яку я закохався, і показувати власним прикладом, що все можливо, аби стимул був до праці та бажання.
- Що побажаєте студентам ЗНУ?
- Мріяти голосно, ставити амбітні цілі та йти до них.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU