Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час засідання Вченої ради підбили підсумки завершення навчального року й затвердили плани на майбутнє

Під час засідання Вченої ради підбили підсумки завершення навчального року й затвердили плани на майбутнє

Під час засідання Вченої ради підбили підсумки завершення навчального року й затвердили плани на майбутнє
29.06.2022 15:29 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University Вчена рада освітній процес завершення навчального року вступна кампанія звіт науково-методична діяльність війна

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) двадцять восьмого червня відбулось перше з початку війни засідання Вченої ради у змішаному форматі. Загалом у заході взяла участь 61 особа, зокрема в аудиторії знаходилося 47 учасників. Перед розглядом академічних питань на честь дня Конституції України пролунав Державний Гімн. Учасники засідання хвилиною мовчання вшанували пам'ять про студентів і випускників вишу, які поклали своє життя за свободу й незалежність країни.

Ректор ЗНУ Микола Фролов в урочистій обстановці вручив атестати професорів і доцентів. Він наголосив, що, всупереч усьому, представники ЗНУ працювали плідно й ефективно, науково-педагогічні працівники та співробітники зробили все, що мали зробити задля студентів. Тож навчальний рік завершений успішно. При цьому Микола Олександрович підкреслив, що під час вступної кампанії усім потрібно докласти максимальні зусилля для її вдалого проведення.
Першим пунктом порядку денного став розгляд кадрових питань. Цього разу до складу лічильної комісії увійшли Володимир Мільчев, Оксана Болдуєва й Лариса Тютюнник (присутні в залі) та Валентина Горлач (онлайн). Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук і проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов у рамках цього питання доповіли про пропозиції присвоєння вченого звання професора:
– по кафедрі міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Гамовій Оксані Вікторівні;
– по кафедрі управління персоналом і маркетингу Дашко Ірині Миколаївні;
– по кафедрі педагогіки та психології освітньої діяльності Меняйло Вікторії Іванівні;
– по кафедрі педагогіки та психології освітньої діяльності Пономаренко Ользі Вікторівні;
– по кафедрі українознавства Стадніченко Ользі Олександрівні;
та про пропозицію присвоєння вченого звання доцента:
– по кафедрі обліку та оподаткування Гринь Вікторії Петрівні;
– по кафедрі промислового та цивільного будівництва Данкевич Наталії Олександрівні;
– по кафедрі міського будівництва і архітектури Добровольській Оксані Григорівні;
– по кафедрі загальної та прикладної екології і зоології Домнічу Андрію Валерійовичу;
– по кафедрі політології Лепській Наталії Володимирівні;
– по кафедрі дошкільної та початкової освіти Самсоновій Олені Олександрівні.
Під час заходу відбулося голосування у змішаному форматі. Голова лічильної комісії Володимир Мільчев прозвітував про ухвалення рішення щодо присвоєння вчених звань усім кандидатам. У виступі проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури йшлося про «Підсумки освітньої діяльності за 2021-2022 навчальний рік та особливості організації навчання в умовах воєнного стану». Зокрема, Олександр Іванович відзначив, що протягом 4 років – у 2018-2021 рр. – в ЗНУ прослідковувалась тенденція в бік збільшення контингенту студентів. Але зараз, аби наступного семестру вийти на попередні показники, необхідно набрати 3694 абітурієнти під час вступної кампанії. Також у його виступі йшлося про зростання кількості програм удвічі й водночас про збільшення кількості мікрогруп на різних факультетах. 2021/22 навчальний рік став нелегким для університету: упродовж нього відбулося три переходи на дистанційне навчання. Якщо два перші пов’язані з коронавірусом, то після зупинки освітнього процесу з 25.02.2022 по 27.03.2022 у зв’язку із початком повномасштабного військового вторгнення сусідньої країни-агресора на територію України, освітній процес відновився в режимі онлайн. При цьому більш ніж 1100 студентів перебували в інших областях країни й ще стільки ж – закордоном. Для продовження навчання їх розділили на три групи: тих, котрі мали змогу продовжити відвідувати онлайн-заняття синхронно, тих, які отримували індивідуальні завдання від викладачів і тих, які не виходили на зв'язок, зокрема, через те, що знаходилися на тимчасово окупованій території. Підтримка студентів, постійний зв'язок із викладачами, створення індивідуальної освітньої траєкторії для кожного – усе це дозволило вдало завершити навчальний рік.
Під час обговорення звіту, серед інших, виступив відомий учений-історик Федір Турченко. Він запропонував збільшити патріотичний компонент у навчанні студентів усіх спеціальностей. Цю пропозицію внесли окремим пунктом до проєкту рішень, її цілком підтримав ректор ЗНУ Микола Фролов. Він зазначив, що в межах підготовки до нового навчального року у вересні для викладачів проведуть низку лекцій щодо причин військової агресії росії проти України, щодо характеристики путінського режиму. Для самих же здобувачів освіти навчальний рік розпочнеться урочистою парою із вшанування пам’яті загиблих у цій війні. У результаті проєкт рішення учасники Вченої ради ухвалили з уточненнями.
«Про план основних заходів Запорізького національного університету на 2022-2023 навчальний рік» прозвітував перший проректор Олександр Бондар. Спікер розповів про нормативну основу плану, зокрема про закони, повязані з дією воєнного стану. У його виступі йшлося про організаційно-управлінську та правову роботу, зокрема про упорядкування й оптимізацію структури вишу, про розробку та затвердження Стратегії розвитку ЗНУ на 2023-2027 рр. тощо. Він приділив увагу освітньому процесу та його науково-методичному забезпеченню, зокрема провести ревізію, упорядкування, оновлення й акредитацію освітніх програм. Окремими пунктами плану виділені наукова робота, розвиток надання освітніх послуг, виховна робота та забезпечення гарантій студентському самоврядуванню. Відповідальна секретарка Вченої ради ЗНУ Оксана Проценко представила план роботи ради на 2022/2023 навчальний рік. Також проректор Олександр Бондар прозвітував щодо внесення змін до Правил прийому до Запорізького національного університету у 2022 році та затвердження Порядку роботи уповноваженого з питань запобігання та виявлення корупції під час вступної кампанії 2022 року в Запорізькому національному університеті. Учасники зібрання ухвалили проєкти рішень.
У завершальному пункті порядку денного – «Різне» – розглянули 19 питань. Серед них – затвердження освітньо-професійних програм за спеціальностями для здобувачів ступенів вищої освіти бакалавра і магістра набору 2022 року, започаткування освітньо-наукової програми «Міжнародні відносини» на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти підготовки докторів філософії, затвердження плану акредитацій освітніх (освітньо-професійних та освітньо-наукових) програм на 2022-2023 навчальний рік. Розглянули й затвердження ліміту стипендіатів для здобувачів ступеня вищої освіти бакалавра та магістра бюджетної форми здобуття освіти факультетів ЗНУ, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М. Потебні та для здобувачів освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра фахових коледжів ЗНУ тощо. Крім того, учасники засідання Вченої ради затвердили низку положень, необхідних для подальшого функціонування вишу й забезпечення освітнього процесу. Наприкінці заходу ректор Микола Фролов подякував присутнім за плідну роботу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини