Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Здобувач ОП «Міжнародна економіка» Ульяшин Ігор взяв участь у молодіжному обміні «Music and Culture» в місті Агерсков (Данія) в рамках програми Erasmus+ for Youth

Нещодавно третьокурсник «Міжнародна економіка» економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Ігор Ульяшин отримав позитивне рішення щодо участі в «extra call» – молодіжному обміні «Music and Culture». Це стало можливим завдяки програмі «Erasmus+ for Youth». Із 19 по 27 червня 2022 року студент перебував у місті Агерсков, яке розташоване в центральній частині Південної Ютландії в Данії.

- Ігорю, розкажіть, будь ласка, у чому полягала мета цього молодіжного обміну?
- Головна мета проєкту – сприяння порозумінню та співпраці між країнами й культурами. При цьому використовують музику, танці та інші види мистецтва як інструмент для подолання бар’єрів між молодими людьми. Важливим для учасників стало набуття навичок співпраці та спілкування з представниками різних культур у сучасному глобалізованому світі. У наш час люди легко переїжджають з однієї точки земної кулі в іншу з різних причин. І незважаючи на те, що всі маємо різні традиції, норми, звички та переконання, ми повинні знайти розуміння та повагу один до одного. Отже, спілкування з представниками інших культур, відмінних від нашої, дозволяє нам краще зрозуміти себе й цінувати культурні відмінності.
- Хто надихнув Вас на участь у молодіжному обміні?
- Я щиро вдячний доцентці кафедри міжнародної економіки та координаторці проєкту «Erasmus+ DIRUT» Наталі Венгерській, яка мотивувала мене приєднатися до цієї ініціативи та негайно подати заявку на участь у проєкті. Адже він починався за кілька днів, на роздуми часу не було, а їхати дуже хотілось. Я вже отримував фінансування в лютому на схожий проєкт, але в Україні розпочалася війна і я не зміг приєднатися до нього. Наразі я знову отримав фінансування для молодіжного обміну. Тим більше, що я хотів би здійснити синергію знань, які я отримав під час участі в проєкті «Erasmus+ DIRUT», котрий реалізується в Запорізькому національному університеті.
- Де розміщується інформація про такі проєкти?
- Інформацію про такі проєкти можна знайти без проблем у Telegram-групах відділу міжнародних зв’язків ЗНУ, економічного факультету «Міжнародна діяльність», у соцмережах Фейсбук та Інстаграм. Ця інформація – відкрита. Головне – вчасно подати заявку та правильно написати коротке мотиваційне повідомлення.
- Які Ваші загальні враження від участі в проєкті? Що було для Вас незвичним і новим?
- У мене – винятково позитивні враження про той тиждень, який промайнув так швидко. Буквально зараз я сиджу та відчуваю ностальгію за тією атмосферою, яка захопила з першого ж дня перебування. За цей час я в рази покращив навички міжнародного спілкування, завів нові знайомства та друзів, взяв участь у низці цікавих активностей. Єдине, що було дивним – це місце, але не робіть висновки заздалегідь. Проєкт проходив у сільській місцевості, де до найближчого міста, а, відповідно, й до магазину, було 5 кілометрів. Наші команди мешкали на території бази відпочинку буквально в глушині Данії. Але, водночас, ми багато ходили пішки, розпалювали багаття в лісі, дихали чистим повітрям і пили кришталево чисту воду. Окрім того, я на практиці застосував свої знання про сільський туризм й креативні індустрії та його розвиток, отримані під час участі в проєкті «Erasmus+ DIRUT» у ЗНУ. Не менш мене дивувала перспектива спати в спальному мішку, але я вас запевняю, що буквально в першу ж ніч я зрозумів, що мої забобони з приводу цього чудового місця пішли геть. Я навіть взяв мішок із собою додому, адже організатори проєкту сказали, що ми можемо їх залишити собі.
- Які саме активності проєкту Ви можете особливо виділити?
- Насправді, я не можу сказати, що мене вразило щось конкретно одне: мене кожен день очікувало щось нове, щось незвичайне, таке, що водночас ламає твою зону комфорту, але не завдаючи шкоди, а роблячи тебе сильнішим, за що я дуже й дуже вдячний нашим найкращим фасилітаторам. Наприклад, те, що завжди залишиться в моїх спогадах, – це спроба зробити «Eurovision Night»; незрівнянні воркшопи та активності тімбілдінгу, направлені на розуміння один одного, наші культури, наші спільні та діаметрально протилежні риси світоглядів. Окрім того, у нас був «Hiking Day», коли всі учасники – до речі, на території бази відпочинку реалізувався ще один проєкт, так що, людей у цьому середовищі було достатньо – вирушили в похід до найближчого міста, де ми насолоджувалися скандинавським архітектурним стилем, сільським стилем життя людей та ландшафтом загалом. Але перлиною усього мого перебування в Данії був останній вечір, який проходив під гаслом «Feedback and Dissemination»: це було неймовірно чуттєво та зворушливо, коли кожен із нас отримав листи з відгуками про один одного.

Із фото з цього молодіжного обміну можна ознайомитися на сторінці «Erasmus+ DIRUT» в мережі Фейсбук:

Наталя Венгерська,
доцентка кафедри міжнародної економіки
та координаторка проєкту «Erasmus+ DIRUT»