Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Партнери консорціуму «Erasmus+ KA2 MultiEd» обговорили перспективи продовження проєкту в умовах воєнного стану

Партнери консорціуму «Erasmus+ KA2 MultiEd» обговорили перспективи продовження проєкту в умовах воєнного стану

Партнери консорціуму «Erasmus+ KA2 MultiEd» обговорили перспективи продовження проєкту в умовах воєнного стану
04.07.2022 11:28 Все Головні новини Факультети Журналістики Іноземної філології MultiEd ZNU Zaporizhzhia National University факультет журналістики факультет іноземної філології проєктна діяльність міжнародна діяльність Erasmus+ MultiEd

Двадцять дев’ятого червня 2022 року відбулася зустріч менеджерів і координаторів міжнародного проєкту «Erasmus+ KA2 MultiEd» «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови як шлях до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції України». Її метою стало визначення перспектив реалізації заходів проєкту, термін якого подовжили до 14 листопада 2023 року.

Серед учасників заходу були такі ЗВО, як Університет Тарту (Естонія), Гейдельберзький педагогічний університет (Німеччина), Астонський університет (Великобританія), а також – 8 українських вишів. Від Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) в нараді взяли участь: проректор з наукової роботи Генадій Васильчук, координаторка, завідувачка кафедри теорії і практики перекладу з англійської мови Світлана Запольських і менеджерка проєкту, заступниця декана з міжнародної роботи факультету журналістики Катерина Сіріньок-Долгарьова. На зустріч завітали представники Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Полтавського національного педагогічного університету, Горлівського інституту іноземних мов державного закладу вищої освіти «Донбаського державного педагогічного університету», Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Серед учасників обговорення були члени Всеукраїнської асоціації учителів англійської мови «TESOL – Ukraine» та співробітники Міністерства освіти і науки України. Модерувала захід Олександра Головко, координаторка та менеджерка проєкту від Університету Тарту (Естонія).
На зустрічі виступила Світлана Шитікова, керівниця Національного Еразмус+ Офісу в Україні, яка привітала присутніх, підбадьорила їх і пообіцяла підтримку у всіх заходах проєкту. Партнери обговорили детально етапи реалізації проєкту за кожним із робочих пакетів. Зокрема, особливу увагу приділили удосконаленню освітніх програм, новим й оновленим курсам, їхньому запуску, оцінюванню стейкґолдерами. У межах проєкту розробили 8 нових курсів й оновили 14, отримали відгуки стейкґолдерів – викладачів, студентів і роботодавців. Більшість партнерів уже завершили оновлення й запустили освітньо-професійні програми рівня бакалавра, магістра та доктора філософії. Провели опитування студентів щодо оцінки нових й оновлених курсів. Більшість університетів проаналізували результати та звітувалися про високу оцінку студентства. Здобувачі освіти акцентували увагу на перевагах застосування новітніх інформаційних технологій, CLIL-методології та студентоцентрованого підходу до викладання. Під керівництвом Елізабет Вієландер, викладачки Астонського університету (Великобританія), майже завершена розробка електронного курсу «Методологія CLIL» для вчителів шкіл. Планується записати відеопрезентації, «залити» матеріали на платформу Moodle одного з університетів, щоб потім експортувати курс на платформи інших українських партнерів й охопити якомога більшу цільову аудиторію. Всеукраїнська асоціація учителів англійської мови «TESOL – Ukraine» пообіцяла підтримку в залученні викладачів шкіл до курсу.
Учасники проєкту завершили аналіз опитування студентів, викладачів і представників керівництва ЗВО-партнерів України щодо їхнього досвіду багатомовної освіти. За підсумками цього робочого пакету, яким керує ЗНУ, розроблять стратегії багатомовної освіти в кожному з вишів-учасників і Національні рекомендації «Багатомовна вища освіта в Україні». Розробка стратегій і написання рекомендацій планується в співпраці з Тартуським університетом після відвідування учасниками низки лекцій і семінарів у серпні цього року в Естонії. Питання робочих візитів актуальне на сучасному етапі, тож на зустрічі обговорили стажування викладачів українських вишів, яке відбудеться в липні-серпні й проходитиме в 3 етапи в Тартуському університеті (Естонія). Три групи викладачів ЗНУ візьмуть участь у семінарах, прослухають курси лекцій, підвищать кваліфікацію і пройдуть закордонне стажування. Партнери також приділили увагу робочим питанням, складним умовам співпраці в умовах війни та труднощам розповсюдження результатів проєкту. При цьому проведення конференцій і семінарів вирішили планувати індивідуально, відповідно до умов роботи кожного ЗВО України, при узгодженні з координатором і партнерами.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини