Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Науковці ЗНУ – серед учасників засідання круглого столу, присвяченого річниці «Декларації про суверенітет України»

Науковці ЗНУ – серед учасників засідання круглого столу, присвяченого річниці «Декларації про суверенітет України»

Науковці ЗНУ – серед учасників засідання круглого столу, присвяченого річниці «Декларації про суверенітет України»
18.07.2022 09:13 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University історичний факультет факультет соціології та управління наукова діяльність засідання круглого столу Декларація про суверенітет України війна

Шістнадцятого липня 2022 року до 32 річниці від дня ухвалення «Декларації про суверенітет України», яка закріпила основи української державності, на базі Запорізького обласного краєзнавчого музею відбулося засідання круглого столу. Участь у заході взяли представники влади, провідні громадські діячі та науковці Запорізької області. Серед його учасників були вчені Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) – історики, філософи та політологи. Також на засідання завітали волонтери та здобувачі вищої освіти ЗНУ. Захід організували за підтримки співробітників управління молоді, фізичної культури та спорту ЗОВА, а також представників Запорізької обласної військової адміністрації та міської ради.

Учасники засідання круглого столу зібралися разом, аби обговорити гостроактуальну тему: «Від “Декларації про державний суверенітет України” до відстоювання суверенітету у визвольній війні за незалежність: шлях у 32 роки». Спікери присвятили свої доповіді висвітленню аспектів такого важливого питання, як сучасний етап українського державотворення. Доповідачі розглядали цю тему крізь призму російсько-української війни. У їхніх виступах йшлося також про важливість збереження історичної пам’яті українського народу. Модератором заходу став відомий науковець, декан історичного факультету ЗНУ, професор Володимир Мільчев. Серед запрошених на захід експертів були: депутат Запорізької обласної ради, директор Агенції регіонального розвитку Запорізької області, волонтер Аскад Ашурбеков, генеральний директор національного заповідника «Хортиця», археолог Максим Остапенко, заслужений діяч науки і техніки України, завідувач кафедри новітньої історії України, професор Федір Турченко, завідувач кафедри політології факультету соціології та управління, професор Євген Цокур і завідувач кафедри соціальної філософії та управління факультету соціології та управління ЗНУ Тарас Бутченко та інші. Також у засіданні взяли участь 39 студентів – представників історичного факультету, юридичного факультету, факультету соціології та управління та факультету журналістики Запорізького національного університету. Учасники заходу відзначили, що ЗНУ не стоїть осторонь від доленосних для України процесів. Представники вишу визначають подальший напрямок її державно-політичного розвитку. Чималий внесок у процеси державотворення, зокрема, коли йдеться про їхнє наукове обґрунтування й супровід, здійснюють представники Запорізького національного університету. Серед них – науковці, педагоги, студентська молодь, які на сьогодні активно займаються волонтерством і підтримують осіб, переміщених із тимчасово окупованих територій, допомагають воїнам ЗСУ і представникам територіальної оборони міста. Під час засідання круглого столу представники вишу взяли участь в обговоренні впливу історичних подій, як із середньовічної та з нової історії країни, так і тих, що відбувалися відносно недавно – тридцять років тому, на життя українського суспільства сьогодні. Учасники заходу одностайно висловили переконання, що прагнення українського народу до незалежності, його багаторічна боротьба увінчається перемогою.
У доповіді професора Федора Турченка йшлося про «”Декларацію про державний суверенітет України” як точку відліку відновлення державної незалежності країни». Політолог Євген Цокур розглянув у своєму виступі таку тему, як «”Декларація про державний суверенітет України” як програма формування національної ідеї й державотворення демократичної, суверенної, незалежної держави та європейський цивілізаційний вибір України». Депутат Запорізької обласної ради та волонтер Аскад Ашурбеков закцентував увагу присутніх на необхідності збереження єдності українського народу в контексті української ментальності. Також доповідач визначив Україну як лідера змін у європейському просторі, вказавши на такий важливий момент, як міжнародна підтримка демократичних країн. Це – декларування ідеї людяності супроти військової агресії росії. Усі учасники засідання круглого столу висловили переконання, що незламність українського характеру й велич духу українців, загартованих у багатовіковій боротьбі – від часів козаччини, січових стрільців, усіх героїв визвольних змагань ХХ століття й до сучасних визволителів нашої Батьківщини, – це свідчення того, що українці виборюють право на власний погляд, на свою власну державу, викарбовуючи її сучасну історію. Ці переконання надають впевненість, що українці обов’язково зможуть вибороти це право. «Усе буде Україна!» – переконано запевнили присутні на заході.
Підбиваючи підсумки засідання, професор Володимир Мільчев зазначив: «Минуло 32 роки відтоді, як уклали історичний документ – “Декларація про суверенітет України”. І сьогодні можна стверджувати, що основні його ідеї щодо Незалежності та Суверенітету держави визнані як доленосні не тільки абсолютною більшістю нашого суспільства, а й міжнародною спільнотою та її головними інституціями. Але утвердження, реалізація та визнання цієї ідеї й тепер відбувається в запеклій боротьбі на всіх фронтах – від ідеологічного до воєнного. Трагічні та героїчні сторінки боротьби українців за свою незалежність не відійшли в історичну давнину. Вони й зараз пишуться кров’ю наших воїнів, усього українського народу. Але сьогодні ми можемо сказати, що відбулося, як і затвердили свого часу в “Декларації”, самовизначення української нації. І це самовизначення утверджується не тільки в мирній праці, освітянських і культурних діяннях, а й у героїчній боротьбі з російським агресором на теренах нашої української держави».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини