Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На базі ЗНУ ветерани російсько-української війни опановують актуальну професію

На базі ЗНУ ветерани російсько-української війни опановують актуальну професію

На базі ЗНУ ветерани російсько-української війни опановують актуальну професію
21.07.2022 13:00 Все Головні новини Факультети Економічний ZNU Zaporizhzhia National University економічний факультет Міністерство в справах ветеранів України курси професійна адаптація ОСББ

Представники Міністерства в справах ветеранів України підписали договір про співпрацю із Запорізьким національним університетом (ZNU, Zaporizhzhia National University). У рамках його реалізації 10 ветеранів російсько-української війни пройшли на базі вишу курси з отримання спеціальності «директор об’єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Один із важливих напрямків роботи Міністерства – забезпечення ветеранів війни, зокрема російсько-української, послугами з професійної адаптації. Міністерство в справах ветеранів України фінансує за рахунок держбюджету програму здобуття колишніми військовослужбовцями як вищої, так і професійно-технічної освіти. Як наголошує начальник відділу в Запорізькій області Міністерства в справах ветеранів України, викладач кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму економічного факультету ЗНУ Костянтин Денисов, університет не залишився осторонь від цього важливого напрямку діяльності. Так, представники економічного факультету під керівництвом декана Алли Череп створили курси для отримання актуальної на сьогодні спеціальності «директор ОСББ». «Це – дуже актуальна тема, – розповідає Костянтин Денисов. – У цій галузі багато нового. Будинок утримувати – це ж не тільки гроші збирати. Керуючий будинком повинен знати різні економічні, юридичні й технічні аспекти, які допоможуть йому зробити свою діяльність більш ефективною. Ці курси з’явилися в ЗНУ тому, що Алла Василівна вміє прорахувати все наперед. Вона передбачила, що, завдяки реформі, ця професія користуватиметься попитом. Тож в університеті створили курси, розробивши їхню програму з урахуванням держстандартів».
Першими слухачами курсів стали 10 ветеранів російсько-української війни з чотирьох міст – із Запоріжжя, Мелітополя, Бердянська й Оріхова. Підібрати їхні кандидатури допомогли працівники департаменту соціального захисту ОВА, а співробітники служби зайнятості протестували їх на предмет того, чи відповідають їхні здібності та схильності майбутній професії. Після завершення навчання, під час якого багато уваги приділяли практичному складнику, розборам кейсів, випускники курсів отримали дипломи держзразка. Їм офіційно, згідно з державним класифікатором, присвоїли професію управителя багатоквартирного будинку. Також слухачів курсів попросили розповісти, що їм сподобалось під час навчання, а які моменти потребують доопрацювання. Відповідно до їхніх побажань, у програму внесені зміни. Колишні військовослужбовці вдячні представникам ЗНУ за можливість отримати актуальну професію. Своєю чергою, співробітники вишу впевнені, що й надалі організовуватимуть курси, мета яких – допомога в професійній адаптації ветеранам російсько-української війни.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини