Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під час ректорату вишу обговорили важливі поточні питання щодо активної діяльності університету

Під час ректорату вишу обговорили важливі поточні питання щодо активної діяльності університету

Під час ректорату вишу обговорили важливі поточні питання щодо активної діяльності університету
01.08.2022 15:16 Все Головні новини Ректорат ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University вступна кампанія поселення до гуртожитків безпека освітнього процесу ЗНУ як база до завершення дії воєнного стану для переміщених закладів вищої освіти

Першого серпня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання ректорату під керівництвом ректора Миколи Фролова, який підкреслив, що у виші триває безперебійна робота його науково-педагогічних працівників і співробітників із великим натхненням і оптимізмом. Учасники заходу ретельно розглянули перебіг вступної кампанії на всіх факультетах вишу, в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні й у фахових коледжах. Зокрема, вони обговорили шляхи подальшої активізації роботи з цьогорічними вступниками.

Про поточні результати перебігу вступної кампанії прозвітував відповідальний секретар приймальної комісії ЗНУ Станіслав Іваненко. Серед іншого, доповідач нагадав присутнім, що нещодавно завершився важливий етап вступної кампанії – відбулися усні співбесіди та творчі конкурси, які тривали з 1 по 18 липня. Варто нагадати, що на сьогодні вступники із Запоріжжя – у списках пільговиків Квоти-2 і можуть претендувати на вступ за цією категорією. Зараз триває важливий етап для вступників на 1 курс: це прийом заяв і документів, який розпочався 29 липня. Про перебіг вступної кампанії до магістратури ЗНУ розповіла відповідальна секретарка відбіркової комісії Марина Томченко. Про прийом заяв і документів на старші курси бакалаврату, який стартував 29 липня, йшлося у виступі Олени Заїки. Під час заходу підкреслили, що всіх студентів і вступників із небезпечних територій у виші забезпечуватимуть можливістю проживати в гуртожитках. Вступникам до магістратури нагадали й про можливість пройти безкоштовний пробний Магістерський тест навчальних компетентностей на базі системи Moodle ЗНУ:
https://moodle.znu.edu.ua/
Керівниця навчального відділу Валентина Горлач відзвітувала про готовність ЗНУ з організації освітнього процесу в усіх можливих форматах до початку нового навчального року. Валентина Вікторівна особливо наголосила й на необхідності якнайскоріше продумувати нюанси вирішення проблеми щодо академічної заборгованості студентів. Під час ректорату розглянули важливі питання, які стосуються стану цивільного захисту та функціонування укриттів в університеті. Обговорили також аспекти підготовки матеріально-технічної бази навчальних корпусів і гуртожитків до початку нового навчального року. Перший проректор Олександр Бондар проінформував присутніх щодо поточних важливих вказівок із організації освітнього процесу у виші. Своєю чергою, ректор Микола Фролов підкреслив важливість питання безпеки всіх науково-педагогічних працівників, співробітників, студентів, аспірантів тощо.
Під час засідання обговорили й фінансові питання функціонування ЗНУ. Йшлося про виплати заробітних плат, матеріальної допомоги й авансів, які наприкінці місяця отримали всі працівники вишу. Присутні висловили подяку фахівцям відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності за їхню роботу в складних умовах воєнного часу. Крім того, на заході зауважили, що вже триває підготовка до виплати авансу в серпні 2022 року. Але важливим лишається й завдання щодо погашення заборгованості студентів за навчання. Сьогодні йдеться про суму сім мільйонів гривень. По можливості всім студентам рекомендують оплатити навчання до 1 вересня 2022 року.
Чимало важливих оголошень, вказівок та інформаційних повідомлень для присутніх підготували: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, проректор із науково-педагогічної роботи Юрій Каганов, проректор із науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах, в.о.начальника Центру освітніх послуг для іноземних громадян Ель Гуессаб Карім, головна бухгалтерка відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова, голова профспілкового комітету вишу Борис Павловський, директорка регіонального інформаційно-виробничого вузла Людмила Комісарова, директор спортивно-оздоровчого комплексу Михайло Протас та інші учасники ректорату. Зокрема голова профспілкового комітету вишу Борис Павловський зауважив, що на сьогодні матеріальну допомогу отримали 65 співробітників. Її загальна сума – 37, 5 тис грн і робота в цьому важливому напрямку триває і надалі.
Ректор Микола Фролов зауважив, що важливими секторами діяльності ЗВО на сьогодні лишатимуться такі завдання: пошук закордонних грантів, внутрішньодержавних субвенцій, відповідних фондів. Це надасть змогу відшукати додаткові джерела для забезпечення безперебійної роботи вишу. В університеті з цього питання постійно працюватиме команда фахівців, котра проводитиме регулярний моніторинг пропозицій із вказаних питань.
Ще одним важливим питанням, якому учасники ректорату приділили увагу, стало поселення студентів у гуртожитки ЗНУ. Для цього працівники адміністративно-господарської частини старанно готують матеріальну базу гуртожитків. Від 1 по 10 серпня відкритою є електронна база для подання заяв на поселення від студентів 1 курсу та від тих, хто не встиг це зробити навесні, це стосується й студентів коледжів. Цього року реєстрація та поселення студентів до гуртожитків відбувається за мінімально спрощеною схемою.
Звертаючись до керівників факультетів і підрозділів вишу, ректор Микола Фролов наголосив на важливості налагодження активної співпраці зі вступниками. Зокрема, необхідно максимально широко проводити роботу з випускниками коледжів, аби, попри всі складнощі воєнного стану, надати можливість кожному, хто прагне здобути вищу освіту, стати студентом ЗНУ. Представники деканатів і приймальної комісії мають консолідувати свої зусилля та спрямувати їх на підтримку кожного вступника. Особливо ця порада актуальна, коли йдеться про абітурієнтів із тимчасово окупованих територій чи особливо небезпечних територій.
Наприкінці засідання Микола Фролов підкреслив важливість співпраці ЗНУ з іншими вишами. Йшлося й про можливість підставити плече в цей нелегкий час колегам. Адже відомо, що саме Запорізький національний університет став базою для переміщених ЗВО – Таврійського агротехнічного держуніверситету ім. Д. Моторного та Бердянського державного педуніверситету. Тож важливо, що попри всі складнощі воєнного стану ЗНУ не лише продовжує плідно функціонувати, забезпечуючи підготовку до якісного освітнього процесу здобувачів освіти всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. М. Потебні та фахових коледжів. Також ЗНУ допомагає тим закладам освіти, які опинилися на тимчасово окупованих територіях й потребують особливої підтримки. Університет не лише активно бере участь у програмі внутрішньої академічної мобільності. На сьогодні він надав свою базу до завершення дії воєнного стану для двох переміщених закладів вищої освіти: для Таврійського державного агротехнічного університету ім. Д. Моторного (м. Мелітополь) та його відокремлених структурних підрозділів і для Бердянського державного педагогічного університету. Існують відповідні накази Міністерства освіти і науки України за підписом Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета (№ 357 від 20 квітня 2022 року для Бердянського державного педагогічного університету та № 387 від 26 квітня 2022 року) щодо переміщення цих вишів на базу ЗНУ «з метою збереження життя та здоров’я громадян України, а також створення безпечного освітнього середовища, організації здобуття освіти, освітнього процесу в умовах воєнного стану».
Ректор Микола Фролов закликав забезпечити всесторонню підтримку колегам із Мелітополя й Бердянська у всіх питаннях, пов’язаних із налагодженням освітнього процесу. Тим більше, що сам Запорізький національний університет вже має певні напрацювання та здобутки в цьому напрямку. Микола Олександрович підкреслив, що саме консолідація й об’єднання всіх зусиль допоможе закладам вищої освіти пережити всі складнощі воєнного стану та сприятиме наближенню перемоги українського народу. Матеріально-технічна база Запорізького національного університету дозволила стати опорою для вишів із тимчасово окупованих територій. На сьогодні адміністрація Таврійського державного агротехнічного університету ім. Д. Моторного під керівництвом ректора Сергія Кюрчева та ректорат Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом ректора Ігоря Богданова розміщені в навчальному корпусі № 1 ЗНУ. Тут для їхньої роботи створені всі належні умови, а представники вишів забезпечені всім необхідним. Тож відтепер вони мають змогу продовжувати освітній процес у режимі онлайн. Своєю чергою, ректор Таврійського державного агротехнічного університету ім. Д. Моторного Сергій Кюрчев подякував не лише керівництву ЗНУ, а й усім його представникам за гостинність, за прагнення допомогти та підтримати інші заклади освіти у ці важкі часи та за забезпечення умов для праці. Він висловив переконання на подальшу плідну співпрацю між закладами вищої освіти.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини