Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Ткаченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Ткаченко

«Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка економічного факультету Вікторія Ткаченко
16.08.2022 11:37 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University пресслужба економічний факультет

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою економічного факультету, випускницею 2022 року першого (бакалаврського) рівня спеціальності 051 «Економіка» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці», секретарем Мирівської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області та керівником народного аматорського вокального шоу-гурту «Райські яблучка» Вiкторiєю Ткаченко.

Добрий день, Вiкторiє. Розкажіть, будь ласка, про себе?
Я народилася в селi Вищетарасiвка Томакiвського району Днiпропетровської областi у творчiй сiм’ї. З чотирьох рокiв – на сценi, тому пiсля закiнчення середньої школи мiй вибір професії був очевидний. В 1998 роцi закінчила Дніпропетровське училище культури, отримала червоний диплом за спеціальностями «керівник народного хору та організатор культурно-дозвіллєвої діяльності». Перше мiсце роботи – вчитель музики у Вищетарасівськiй школi-інтернатi. У 2005 роцi я вийшла заміж i переїхала на батькiвщину чоловiка в с. Мирове. Будучи завжди активною, різносторонньою людиною, яка не боїться нового – закiнчила курси пiдприємцiв і разом із чоловiком ми органiзували приватний невеликий бізнес. Паралельно займалась творчою роботою – була спiвачкою та ведучою на святах. Згодом, у 2006 роцi, мене запросили працювати в мiсцевий будинок культури художнiм керiвником. У 2014 роцi – за організаторські здібності та високий рівень креативності, вміння працювати з людьми, знаходити та залучати до творчих справ талановитих односельців – мене призначили на посаду директорки Мирiвського будинку культури. Уже у 2016 році Мирівський БК як кращий заклад культури Томаківського району здобув перемогу у Всеукраїнському конкурсі. Його визнали кращим сільським закладом культури Дніпропетровської області. Аматорськi колективи будинку культури завжди брали активну участь у мiсцевих, районних та обласних заходах, посідали призовi мiсця, чим я дуже пишаюся.
- Вікторія, чому Ви вирiшили вступати до вишу через достатньо тривалу перерву в 20 рокiв пiсля отримання першої освiти та чому обрали саме ЗНУ та економічний факультет, адже Вашу кар’єру працiвника культури можна вважати достатньо успiшною?
Я професiйний вектор змiнювати не збиралася, принаймнi на той час. У 2015 роцi в країнi стартувала реформа децентралiзацiї. Мирiвська громада одна з перших в районi взяла на себе виклики сьогодення та у 2016 стала об’єднаною. Голова громади вже називав мене начальником вiддiлу культури, але для призначення потрiбен конкурс, у вимогах якого – вища освiта. Отож, це й стало передумовою для вступу до ЗВО. ЗНУ обрала як зручний по географiчному розташуванню. Чимало моїх знайомих закiнчили саме цей виш. Передивилась існуючі назви спецiальностей i вирiшила, що знання з управлiння персоналом знадобляться для моєї майбутньої посади. Вступила на 2 курс, до речi, була найстаршою на курсi, але я як людина комунiкабельна, швидко знайшла спiльну мову з одногрупниками та викладачами. Зараз згадую цi часи з посмішкою та ностальгiєю – нi разу не пожалкувала, що почала вчитись.
Цiкаво, Вас все ж таки призначили на омрiяну посаду?
Так, призначили, а точнiше – обрали, але все по-порядку. Як каже одна моя хороша знайома: «Життя вирує!» I вирувати воно в мене почало з 2018 року, у рiк вступу до ЗНУ. На мiсцевих виборах 2016 року мене обрали депутаткою об’єднаної громади. Згодом громада починає спiвпрацювати з програмою USAID DOBRE («Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»), в рамках якої мене з колегами запросили пройти курс навчання для депутатів місцевих рад. Це було не просто навчання в таких прекрасних мiстах як Харкiв, Днiпро, Запорiжжя та Київ – ми надихались новими знаннями та враженнями. Далi, в рамках тiєї ж програми, я закiнчила восьму Академію жіночого лідерства. На одному з перших семiнарiв, пiд час знайомства, я відрекомендувалася як студентка ЗНУ (освітня програма «Управлiння персоналом та економіка праці»). Спiкерка була приємно здивована та зауважила, що такi знання дуже кориснi лiдеркам. I от у 2020 роцi знову мiсцевi вибори, я без вагань подала свою кандидатуру, а жителi громади знову обирають мене депутаткою. Енергiї та бажання робити кориснi справи для громади в мене було чимало. Депутатський корпус обирає мене другою посадовою особою ОМС – секретарем ради. Відтоді це моє основне мiсце роботи – Мирiвська сiльська рада та за сумiсництвом в будинку культури керую народним вокальним колективом.
Подiлiться, як Вам вдавалось поєднувати основну роботу, активну громадську дiяльнiсть та навчання?
Іноді було складно, а iнколи були й «накладки», але з боку викладачів постійно відчувалася пiдтримка та повага. Це i Череп Алла Василівна – досвiдчений декан економічного факультету, що викладала у нас маркетинг, завідувач кафедри управління персоналом і маркетингу Іванов Микола Миколайович і куратор групи та викладач з дисциплін «Управління персоналом», «Оплата працi», «Кадровий консалтинг», Ірина Миколаївна Дашко. Більшість викладачів ЗНУ – це професіонали своєї справи, які все життя присвятили улюбленій роботі. З одногрупниками в мене склалися гарнi товариськi стосунки, ми завжди допомагали один одному та постійно пiдтримували. Ну, i без самодисциплiни та навичок тайм-менеджменту, звичайно ж, нiкуди. Для управлiнцiв-лiдерiв (це iдеальне поєднання, як нас навчали) це дуже важливi навички.
Чи знадобилися Вам знання, які Ви отримали в університеті?
Так, звичайно. Наразi я також є членкинею конкурсної комiсїї на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчому апараті сiльської ради. Пiд час засiдання я застосовую знання з дисципліни «Управлiння персоналом». Також дуже актуальними у моїй роботi є професiйне знання державної мови. А ще – маркетинг, мiжнародна економiка, iнформацiйнi технологiї, аудит персоналу i т.д. – ці всi предмети цiкавi та кориснi, адже викладачі економічного факультету докладали чимало зусиль, щоб ми полюбили цю спеціальність і їм це вдалося. Користуючись нагодою, хочу подякувати всьому університету та викладачам. На їх долю та долю всiх студентiв випали дуже нелегкi часи – карантин, а потiм i воєнний стан у країнi. Та індивідуальний підхiд до кожного студента є безцінним і заслуговує на повагу.
Чи траплялися з Вами якiсь цiкавї iсторiї пiд час навчання в унiверситетi?
На початку вересня минулого року дзвонить телефон: «З Вами говорить декан – Вам термiново потрiбно приїхати в унiверситет». Рiзнi думки почали лiзти в голову: я щось не здала, чи щось пропустила? Отож, приїзджаю, заходжу в кабiнет, бачу усмiхнену Аллу Василiвну: «Вiкторiя, у нас з’явилось вакантне мiсце на бюджет. Ми пропонуємо Вам взяти участь на заміщення вакантного місця на бюджет. Я з радістю погодилася, а потім на Вченій раді факультету розглянули це питання і, враховуючи мою високу успішність, мене перевели на бюджет. Ось така була не просто цiкава, а й дуже приємна iсторiя. I не тiльки тому, що навчання стало безкоштовним, а й тому, що в унiверситетi вiдсутня корупцiя – тут європейський рiвень!
Якi Вашi плани на майбутнє? Плануєте вчитись далi?
Так, буду вступати до магiстратури в цьому роцi, на цю ж спецiальнiсть – нашiй країнi зараз як нiколи потрiбнi патрiоти – професiонали своєї справи!
Що побажаєте майбутнім студентам ЗНУ?
Я бажаю всім абітурієнтам хотiти вчитися, бо без справжнього бажання не буде результату. Ставте перед собою цiлi, впевнено, крок за кроком, йдiть до них, а ЗНУ вам у цьому допоможе! I пам’ятайте: «Все можливо, на неможливе просто потрібно більше часу!»
Ірина Дашко, професорка кафедри управління персоналом і маркетингу, д.е.н., доцентка
Фото з архіву Вікторії Ткаченко

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М.Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більше 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

 

Схожі новини