Новини пресслужби ЗНУ / Новини / «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму, фахівчиня туристичної галузі Дарина Лисенко

25.08.2022 11:59 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University пресслужба факультет фізичного виховання здоров’я та туризму

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою спеціальності «туризм» факультету фізичного виховання, здоров’я та туризму Дариною Лисенко про роки її навчання у виші та перші кроки на шляху до втілення в життя мрії.

Ось що розповідає Дарина:
- Зараз я згадую, як вступала до університету, з усмішкою, але тоді я дуже хвилювалась, що можу зробити невірний крок у доросле життя. «Що мені подобається? Який фах обрати?» – ці питання мене дуже турбували, як тривожать і зараз тисячі студентів. Мені завжди хотілось подорожувати, відкривати для себе нові країни, а не тільки читати про них книжки, я мріяла планувати свої подорожі. І ось я знаходжу в найкращому в місті університеті – у Запорізькому національному – спеціальність «туризм». Спочатку я вагалась щодо свого вибору, але коли розпочалось навчання, усі страхи минули.
Серед моментів, які залишаться в пам‘яті назавжди, – практики, що проходили під час навчання за кордоном. Скажімо, у Болгарії. Для мене це стало не лише першим місцем роботи, а ще й першим виїздом за кордон. Цей досвід приніс не тільки професійні навички, завдяки цій поїздці я познайомилась із найкращими друзями. Наші викладачі завжди надавали нам корисні поради, навчали, приділяли увагу. Ми отримували моральну підтримку й відчували, що ми – одна родина. Але найулюбленіша моя практика – це та, яка проходила в Туреччині. Ця подорож триває й досі. Я отримала не тільки величезний досвід у галузі туризму, але й знайшла своє покликання в житті.
Практика дуже важлива, адже під час неї ти все бачиш і краще все запам’ятовуєш, знайомишся з історією, культурою та мовою країни. Для мене це стало можливістю не лише навчатися, а й змінити себе. За роки практики в Туреччині я стала не тільки професіоналкою своєї справи, а й зовні змінилась: відчуваю себе більш впевнено, краще здатна комунікувати з оточенням, можу рішуче діяти в критичних ситуаціях. Для мене особистий шлях був тернистим, але воно того варте. Після завершення навчання я продовжила працювати в туристичній галузі, але тепер їздила закордон не тільки літом, а ще й взимку. Моя мрія здійснилася, я буваю в країнах, про які раніше могла лише прочитати або подивитися про них телевізійні програми. Дякую Запорізькому національному університету за можливість вивчати не тільки теорію, а й відразу застосовувати свої знання на практиці. І в результаті стати гарним працівником із багатим професійним досвідом. Вдячна викладачам факультету за те, що вони дали мені квиток у дивовижний світ туризму!

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя представники всіх факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ЗНУ ім. Ю.М.Потебні. Активно долучаються до роботи й представники факультету журналістики, пресслужби вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників. Представники усіх факультетів університету та інженерного інституту допомагають налагодити зв'язок із випускниками факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників Запорізького національного університету!

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: