Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека ЗНУ запрошує до знайомства

Наукова бібліотека ЗНУ запрошує до знайомства

Бібліотечний фонд Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) на сьогодні складає 1 млн 300 тисяч друкованих та електронних видань, найстаріше з яких побачило світ у 1790 році, а найновіше вийшло друком у 2022 році. Для вивчення студентами та студентками дисциплін усіх освітніх програм університетська бібліотека щороку поповнюється новими навчальними, науковими, довідковими виданнями, журналами й електронними ресурсами.

Тут працюють три читальні зали та п'ять абонементів, зала електронних ресурсів у навчальних корпусах університету № 2 (вул. Жуковського, 66-б) та № 10 (пр. Соборний, 226, інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні). У читальних залах можна працювати з інформаційним ресурсами бібліотеки, займатися підготовкою до занять, працювати з власними ноутбуками, планшетами й навіть проводити заходи. Усі комп'ютери в бібліотеці підключені до інтернету, на всій території бібліотеки є вільний доступ до Wі-Fі.

Запис в університетську бібліотеку здійснюється за студентським квитком або його цифровим аналогом у застосунку «Дія». Він виконує роль читацького квитка у всіх підрозділах бібліотеки. Відомості про, зарахованих на навчання на 1 курс, уже знаходяться в базі «Читач» програмної системи «УФД/Бібліотека», що функціонує в бібліотеці. Запис у бібліотеку триває менше хвилини – стільки, скільки сканер зчитує штрихкод зі студентського квитка. Тієї ж миті в базі «Читач» програмної системи активується електронний читацький формуляр студентського квитка.

Де можна знайти інформацію щодо того, які є в бібліотеці підручники, навчальні, довідкові видання? Майже всі дані про наявні в бібліотеці книги, номери журналів, публікації в періодичних виданнях, наукових збірниках можна отримати в онлайн доступі на такій вебсторінці: «Електронний каталог» сайту наукової бібліотеки.

Лінк: http://library.znu.edu.ua/

Потужна електронна інформаційна база бібліотеки – електронний каталог – налічує понад 1 млн 352 тисячі записів, що дозволяє вести пошук по майже всьому бібліотечному фонду. Пошукова система електронного каталогу виконує запити за автором/авторкою, назвою, ключовими словами з назви, мовою, роком видання, видом літератури та багатьма іншими параметрами відбору. Онлайн-сервіси електронного каталогу створюють список, надають можливість його роздрукувати, завантажують електронні видання та публікації. Авторизація (логін, пароль – номер студентського або читацького квитка) на вебсторінці електронного каталогу надає право замовити в онлайн-режимі відібране видання (або декілька видань), і тоді забрати замовлене в бібліотеці.

Електронний каталог пропонує спеціальний модуль «Навчальні дисципліни», де в меню, що спливає, за алфавітом представлено понад 3 500 дисциплін. Якщо вибрати одну з них, можна дізнатися, яка є література в бібліотеці до її вивчення. Але не тільки на сайті наукової бібліотеки можна працювати з ресурсами бібліотеки. Завдяки мобільній версії електронного каталогу, можна завантажити на власний смартфон (ОП Android) мобільний додаток LibClient за лінком: http://library.znu.edu.ua/2381.ukr.html

Після цього створиться «Бібліотека в смартфоні», що надає доступ до інформаційних ресурсів університетської бібліотеки будь-де і в будь-який час. Мобільний додаток LibClient функціонує як електронний каталог у режимі реального часу. Він виконує всі функції та сервіси й готовий надати будь-яку інформацію: які підручники є для вивчення дисципліни, підготовки до семінарських і практичних занять, що нового публікувалося в друкованих і електронних журналах із навчальної чи наукової теми. Можна замовити зі свого смартфону відібрані видання в бібліотеці, завантажити електронну книгу або статтю з журналу.

Підручники студентам і студенткам 1 курсу видаються індивідуально або за попередньою домовленістю зі старостами, кураторами й кураторками груп на навчальних абонементах: навчальний корпус №2, кімн. № 14, контактний телефон: 289-12-20 і навчальний корпус №10, кімн. № 113. Наукова бібліотека ЗНУ запрошує першокурсників і першокурсниць усіх факультетів та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні на екскурсії, де їм розкажуть усе про цей підрозділ. Тут проведуть як аудиторіях, так і на платформі Zoom тренінги щодо того, як ефективно використовувати ресурси бібліотеки для навчання.

Наукова бібліотека

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: