Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Експерти правової галузі співпрацюють із юридичним факультетом ЗНУ

Експерти правової галузі співпрацюють із юридичним факультетом ЗНУ

У рамках реалізації інноваційного освітнього проєкту «День правничої кар’єри» на юридичному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) п’ятнадцятого вересня 2022 року організували зустріч із експертом правничої галузі з кафедри адміністративного права та адміністративного процесу та адміністративної діяльності Дніпровського державного університету внутрішніх справ, капітаном Патрульної поліції Максимом Шевяковим.

У своїй лекції він висвітлив новації в діяльності Патрульної поліції в умовах дії правового режиму воєнного стану в України, правовому регулюванні такої діяльності. Експерт зупинився на найбільш поширених прикладах порушень під час дорожнього руху (в контексті встановлених правових приписів). Доповідач зосередив увагу на «дефектах» процесуального оформлення дорожнього-транспортних пригод, особливостях реалізації правового статусу водія транспортного засобу, потерпілого під час фіксації правопорушення та у розгляді справ про порушення Правил дорожнього руху. Студенти мали можливість отримати відповіді на всі запитання, які безпосередньо пов’язані з реалізацією повноважень Патрульної поліції в галузі забезпечення безпеки дорожнього руху. Вони отримали корисні професійні поради щодо формування свого професійного майбутнього, підвищення професійних компетентностей, вирішення кейсових завдань. Максим Шевяков також звернув увагу здобувачів на особливості моделей взаємовідносин співробітників Патрульної поліції із захисниками як під час фіксації правопорушень (із наданням конкретних порад, демонстрацією типових «дефектних» кейсів й аналізом помилок), так і під час розгляду справ про відповідні порушення у судах.

Цього ж дня зустріч пройшла й із головним фахівцем Департаменту митної політики Міністерства фінансів України, радником митної служби 1 рангу Федором Семенютою. Цей захід став можливим у рамках реалізації Договору про співпрацю між Запорізьким національним університетом та Університетом митної справи та фінансів. Пан Федір детально зупинився на тих змінах в організаційній структурі та функціональному призначенні, які відбулися в галузі митної справи в умовах реформаційних змін, реалізації євроінтеграційного напряму політики нашої держави. Детально проаналізувавши основні функції митної служби в умовах війни в Україні, експерт виділив проблемні питання, які виникають на практиці у зв’язку із дотриманням встановлених правил щодо перетину кордону особами. А також – переміщення різних товарів, транспортних засобів, виявлення та фіксування порушень митних правил, взаємодії з різними правоохоронними органами, використання технічних засобів, собак.

Значну увагу доповідач приділив впровадженню IT-технологій у діяльність митної служби, охарактеризував вже наявні результати спрощення, прозорості, визначеності різного роду митних процедур. Він охарактеризував пріоритети впровадження європейських правових стандартів у діяльність відповідного органу й значення цього процесу для держави та її співпраці із зарубіжними країнами. У діалоговому форматі тривало спілкування із гостем, звучали корисні професійні поради, як набути професійних компетентностей стосовно опрацювання актів митного законодавства, розв’язання кейсових завдань, зокрема під час командної роботи для пошуку варіанту ефективного вирішення практичних завдань.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: