Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату розглянули важливі питання життєдіяльності вишу

На засіданні ректорату розглянули важливі питання життєдіяльності вишу

На засіданні ректорату розглянули важливі питання життєдіяльності вишу
21.09.2022 09:35 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес вступна кампанія гуртожитки стипендіальні виплати науково-методична рада науково-технічна рада

Дев’ятнадцятого вересня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання ректорату, присвячене основним напрямкам діяльності вишу на початку нового навчального року, а також фінішу вступної кампанії й організації освітнього процесу. У заході взяли участь представники адміністрації факультетів, інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні та фахових коледжів і студентського самоврядування.

 

На початку заходу ректор Микола Фролов привітав усіх і наголосив на досягненнях університету. Серед них йшлося про високі показники щодо результатів вступної кампанії та збереження контингенту, створення сприятливих умов для навчання в дистанційному форматі та дотримання стандартів якості освітнього процесу. ЗНУ за кількісними показниками прийому на бакалаврат уже на цей момент вийшов на рівень минулого року, а після завершення вступної кампанії, яка цього року триває довше, можливо, й перевищить їх. Гарним став цьогорічний набір у магістратуру, який вже перевищив попередній на 70-80%. Микола Олександрович подякував усім представникам факультетів, які брали активну участь у профорієнтаційній роботі, і тим, хто задіяний у вступній кампанії: «Факультети провели всі передбачені планом заходи, а також спільними зусиллями змогли створити той корпоративний дух та імідж ЗНУ, який сьогодні приваблює в стіни нашого академічного вишу найбільшу серед вишів Запорізького регіону кількість студентів/студенток».

Йшлося за час заходу й про результати перебігу вступної кампанії на різних освітніх рівнях. Так, підсумки вступу на бакалаврат висвітлив відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко. На денну форму та заочне навчання набрали майже 1400 бакалаврів, які вступали на основі національного мультимедійного тесту або ЗНО. Із них 238 навчатимуться за кошти держбюджету, інші – на умовах контракту. Триває також завершальний етап набору за квотою-2, за якою вступають особи з особливо небезпечних/тимчасово окупованих територій. Від цієї категорії вступників надійшло 190 заяв, а в жовтні для них ще передбачена додаткова сесія набору. Інші відповідальні за прийом особи також поінформували щодо перебігу вступної кампанії на інших рівнях.

Під час засідання факультетам, інституту нагадали про принципи доброчесності у роботі, а ще – про необхідність активізувати діяльність із ліквідації академічної та фінансової заборгованості студентів. Йшлося серед іншого й про узгодження робочих освітньо-професійних програм, зокрема тих, які вже в наступному році проходитимуть планову акредитацію. Перший проректор Олександр Бондар наголосив, що вже зараз варто надати списки нових членів/членкинь Вченої ради ЗНУ на заміну тим, хто склав повноваження після завершення минулого навчального року. Нагадав він і про формат засідань, які цього року проходитимуть на змішаній основі – онлайн/офлайн, але мають забезпечувати легітимну присутність за час заходу. Йшлося також про підготовку до укладення нового Колективного договору ЗНУ та матеріалів Стратегії розвитку ЗНУ. Розпочався процес підготовки обох документів, які мають відповідати трудовому законодавству та вимогам дії воєнного стану, й наразі приймаються відповідні пропозиції та зауваження від факультетів і структурних підрозділів. Окрім іншого, обговорили зміни в розкладі занять, який затвердять після завершення вступної кампанії та остаточного розподілу робочого навантаження. Про організацію освітнього процесу, роботу системи Moodle.ZNU, зокрема про приєднання до роботи у ній 1 курсу, контроль академічної успішності прозвітував проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Щодо гарних результатів атестації аспірантів/аспіранток і докторантів/докторанток ЗНУ та про другу хвилю прийому вступників, за результатами якої передбачається набрати ще майже 150 осіб на третій освітній рівень, доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Він також нагадав про подання кандидатур претендентів від факультетів та ІННІ ЗНУ на здобуття державної стипендії Кабінету Міністрів України. Про результати грантової діяльності ЗНУ та досягнення в цій галузі доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Йшлося також про розподіл акаунтів, оновлення системи СИНАП.ЗНУ, організацію та підготовку до вступних іспитів для аспірантів/аспіранток та докторантів/докторанток, які зможуть відбуватися в онлайн форматі.

Під час засідання повідомили, що стипендіальні виплати старші курси отримають вже цього місяця, у той час як для 1 курсу вони ще мають пройти затвердження на засіданні стипендіальної комісії. Тож такі виплати розпочнуться лише з жовтня. Про черговість виплат у ЗНУ та щодо інших фінансових питань доповіла головна бухгалтерка відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності Оксана Арістова.

Важливим моментом у діяльності університету є збереження й відновлення матеріальної бази: відповідальні за матеріально-технічне забезпечення в адміністративно-господарській частині та бухгалтерії нещодавно провели тендер, аби здійснити дрібні ремонти та скління в адміністративному навчальному корпусі № 1, який постраждав навесні від вибуху на залізничний станції Запоріжжя-2. Наразі ще один тендер передбачено провести, аби забезпечити скління вікон у студентських гуртожитках №№ 3 та 4. Також заплановано інші ремонтні роботи на території студентського містечка ЗНУ та підготовка до опалювального сезону.

Окрім цього, на засіданні йшлося про перерозподіл вільних бюджетних місць на бакалавраті та в магістратурі за результатами набору цього року, а також про необхідність їх закриття до 28 вересня. Щодо цих та інших кадрових питань доповіла начальниця відділу кадрів Наталія Котляренко. Про відкриття на базі ІННІ ЗНУ актуального на сьогодні офісу регіонального координаційного центру з пошуку зниклих людей повідомив проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах. Присутнім також нагадали про важливі події цього тижня в ЗНУ: засідання науково-методичної ради, яка відбудеться 21 вересня о 14:30, та науково-технічної ради університету – 22 вересня о 14.00.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини