Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату йшлося про стратегічні питання щодо життєдіяльності університету

На засіданні ректорату йшлося про стратегічні питання щодо життєдіяльності університету

На засіданні ректорату йшлося про стратегічні питання щодо життєдіяльності університету
27.09.2022 17:46 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес вступна кампанія життєдіяльність вишу виховний відділ адміністративно-господарська частина

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове робоче засідання ректорату. Під час нього обговорили основні досягнення вишу за період вступної кампанії до бакалаврату й до магістратури. Також під час заходу обговорили поточні завдання щодо функціонування університету та його підрозділів на наступний період.

 

На початку засідання ректор Микола Фролов зазначив, що, попри дію воєнного стану в Україні та особливо складну ситуацію у Запорізькій області, приймальна кампанія-2022 в ЗНУ була вдалою. Загалом за держзамовленням на 1 курс бакалаврату зараховані 300 осіб, а ще понад 1000 осіб вступили на умовах контракту. Триває (до 30 вересня до 15:00) завершальний етап для тих, хто вступає за квотою-2. Подали клопотання до МОН України щодо виділення додаткових бюджетних місць для цієї категорії вступників, яких нараховується близько 300 осіб. Про ці та інші моменти перебігу й завершення вступної кампанії в ЗНУ доповів на засіданні відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко.
Також прозвітували про результати щодо набору до магістратури. На умовах контракту до ЗНУ на денну форму навчання зараховані близько 840 осіб, і ще майже 480 – на заочну. Серед тих, хто вступив на навчання за кошти держбюджету, – майже 330 осіб навчатимуться на денній формі, а ще – 70 заочників. Вступники найближчим часом мають подати оригінали документів і визначитися з вибором спеціальності, адже дехто з них, традиційно, подавав одразу кілька заяв на різні спеціальності. Для такої категорії вступників, які бажають отримати довідку про зарахування до університету, можна буде звертатися за документами до ЗНУ вже починаючи з 29 вересня. Цього таки дня розпочинається термін підписання контрактів. Окрім іншого, як повідомили у відбірковій комісії до магістратури, на освітньому рівні «магістр» ще є 6 вільних бюджетних місць, зокрема, на спеціальності факультету іноземної філології, на які можуть претендувати вступники. Фахівець відбіркової комісії (із прийому до інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ) Микола Світанько прозвітував про зарахування вступників на старші курси. За його результатами до студентських лав інституту можуть приєднатися найближчим часом ще близько 80 осіб.

Окрім іншого, у ЗНУ триває донабір на старші курси, до 29 вересня відбуватиметься переведення на вакантні місця державного, регіонального замовлення осіб, які вже були зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб. Увагу приділили й вступу до аспірантури та докторантури ЗНУ, адже саме цього дня проходили вступні іспити. І вже 1 жовтня вийде наказ про зарахування.

У структурних підрозділах, відповідальних за формування документації, також нагадали представникам адміністрації факультетів та ІННІ ЗНУ про своєчасне формування й подання особових справ. Під час засідання ректорату звернули увагу на необхідність ліквідації академічної та фінансової заборгованості й підсилення такої роботи на рівні деканатів у найближчий період.

Окрім іншого, відбулося обговорення фінансування заробітних виплат. Нагадали й про перехід університету на дистанційний режим роботи, що продиктовано військово-політичною ситуацією у регіоні, та необхідність визначення формату роботи структурних підрозділів й подання відповідних службових до відділу кадрів. Робочий день в університеті наразі триває з 9:00 до 16:00. Розглянули також питання щодо розподілу навантаження та можливостей організації дистанційної роботи для окремих категорій (перебування за межами Запорізької області). Перший проректор Олександр Бондар зосередив увагу присутніх на роботу стипендіальної комісії, яка кооридинуватиме питання академічної стипендії (виплати 1 курсу розпочнуться в жовтні), а також нагадав про необхідність формування списку осіб, які мають право на отримання соціальної стипендії.

Проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура прозвітував щодо результатів проведення зібрання, на якому адміністрація факультетів та ІННІ ЗНУ обговорювала формат підготовки освітньо-професійних програм до атестації: за підсумками засідання процедура підготовки залишається такою, якою була й до цього, що відповідає усім нормам освітнього законодавства. Електронні варіанти відповідних документів прийматимуться на вичитування у навчально-методичному відділі винятково за погодженням із кафедрами. Звернули увагу на засіданні й на функціонування інформаційних електронних систем ЗНУ, на результати поточного моніторингу системи «Деканат», розподіл навантаження коригуватиметься у зв’язку з додатковим набором . Йшлося також про друк студентських квитків: усі охочі зможуть традиційно отримати паперовий варіант квитка, для інших буде створений електронний студентський квиток, який можна буде активізувати через мобільний додаток «Дія». А ще, Олександр Іванович подякував факультетам та ІННІ ЗНУ за якісну організацію освітнього процесу.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук доповів про результати засідання Науково-технічної ради й запросив підтримати сформовані списки кандидатів/кандидаток на здобуття стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених. Про підготовку до акредитації університету, результати грантової діяльності та інші важливі питання доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Під час ректорату розглянули також аспекти підготовки до зимового періоду будівель ЗНУ та студентського містечка й інші господарські моменти. Приділили увагу й безпеці життєдіяльності університету, а серед запобіжних заходів щодо розповсюдження ковіду в період загострення респіраторних хвороб нагадали про необхідність щеплень, які цього року треба проходити самостійно.

Про початок ремонтних робіт у гуртожитках університету та організацію роботи з тимчасово переміщеними особами, які мешкають у студентських гуртожитках №№ 6 та 7 доповіла начальниця відділу виховної роботи Світлана Кондратенко. Ректор Микола Фролов нагадав структурним підрозділам про необхідність налагодження ефективної комунікації та консолідацію зусиль, що дозволить університету ефективно функціонувати й виконувати свої основні завдання у цей нелегкий для країни період.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини