Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Юридичний факультет ЗНУ організував семінар для вчителів і вчительок правознавства

Двадцять восьмого вересня на базі юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся правознавчий семінар для освітян із міста Запоріжжя. Заняття присвятили темі «Викладання дисциплін правничого циклу в умовах воєнного стану та з урахуванням змін до законодавства». Організаторами зустрічі стали ЗНУ та Комунальний заклад «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Запорізької міської ради.

На початку заходу присутніх привітали: від ЗНУ – в.о. завідувача кафедри конституційного та трудового права Сергій Омельянчик, від Центру професійного розвитку педагогічних працівників – консультантка центру Наталя Шаріпова. Вони окреслили тематику семінару, його завдання й доповідачів/доповідачок. Окрім іншого, Наталя Анатоліївна висловила особисту вдячність декану юридичного факультету Тетяні Коломоєць за плідну співпрацю, завдяки якій на базі юридичного факультету вже не перший рік відбуваються семінари для освітян. Це, своєю чергою, дозволяє здійснювати якісну підготовку учнів й учениць загальноосвітніх закладів до олімпіад та інших конкурсів із напрямків права, а молоді допомагає вдало проходити вступні випробування на правничі спеціальності. Метою цього зібрання стало ознайомлення освітян з інноваціями в галузі права та законодавства, новітніми технологіями викладання правничих дисциплін. Урахували й оновлену навчальну програму «Основи правознавства».

Навчальна частина зустрічі розпочалася виступом доцента кафедри цивільного права Дмитра Луца на тему «Щодо відповідальності за колабораційну діяльність». Під час дії воєнного стану та у зв'язку із змінами до законодавства ця доповідь спікера викликала жвавий інтерес і бурхливе обговорення. Йшлося про практичні моменти та різноманітні життєві ситуації, з урахуванням уже винесених судових рішень щодо відповідних кейсів. Не менш цікавими були й інші доповіді від кафедри цивільного права. Професор Георгій Самойленко присвятив виступ темі «Неповнолітні як учасники договірних правовідносин, спадкування та спадщина», а доцентка Ольга Щипанова – темі «Неповнолітні як суб'єкти інтелектуальної власності». Інформативними були доповіді всіх учених. Зокрема, професорка кафедри історії та теорії держави та права Наталя Галіцина розповіла присутнім про професійну етику правника, а доцентка кафедри кримінального права та правосуддя Катерина Плутицька висвітлила тему «Захист прав дитини від жорстокого поводження, експлуатації або інших форм насильства».

Особливу цікавість у присутніх викликала доповідь доцентки кафедри адміністративного та господарського права Ії Пелех, яка присвятила виступ змінам до законодавства. Вона розглянула основні положення таких законів України: «Про корінні народи України» від 01.07.2021 № 1616-ІХ, «Про основи національного спротиву» від 16.07.2021 № 1702-ІХ, «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні» від 22.09.2021 № 1770-ІХ, «Про медіацію» від 16.11.2021 № 1875-ІХ, «Про Службу військового капеланства» від 30.11.2021 № 1915-ІХ. Учасники/учасниці семінару подякували науковій спільноті вишу за цікавий й інформаційно насичений захід, під час якого дізналися багато нового й корисного.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: