Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Музей історії ЗНУ відкриває унікальні можливості пізнати виш краще

Музей історії ЗНУ відкриває унікальні можливості пізнати виш краще

Музей історії ЗНУ відкриває унікальні можливості пізнати виш краще
05.10.2022 13:28 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет музей екскурсія знайомство адаптація першокурсником

Зазвичай, під час адаптації першого курсу до особливостей навчання в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відносять й екскурсії до Музею історії вишу. Тут першокурсники й першокурсниці дізнаються про 90-річну історію закладу вищої освіти, мають можливість ознайомитися з ключовими моментами його становлення, розвитку й сьогодення на власні очі побачити важливі документи й експонати, пов’язані з освітнім процесом. Зокрема, йдеться про залікові книжки різних років, грамоти, дипломи, підручники, створені у виші, численні фотографії, на яких зафіксовані важливі історичні події, а також будні освіти у різні періоди становлення вишу.

 

Під час таких відвідин, які можуть проходити в самому приміщенні структурного підрозділу або віртуально, директор музею Володимир Лініков розповідає, що освітянська традиція в місті зародилася ще на початку ХХ століття. У 1930 році тут створили Запорізький інститут народної освіти, на базі якого сформувався сучасний ЗНУ. Однак, до цієї дати у місті існували учительські семінарії, педагогічні курси та технікум. Пан Володимир під час екскурсії наголошує на ключових моментах історії вишу: у 1985 році Запорізький державний педагогічний інститут трансформували в Запорізький державний університет а вже у 2004 році він отримав статус національного.

Численні експонати музею свідчать, що освітній заклад завжди мав за взірець європейський напрям розвитку. Також у центрі уваги керівництва вишу був розвиток матеріальної бази, яка почала формуватися ще на початку ХХ століття. Тоді як відпочатку виш займав один корпус і мав усього два факультети, на сьогодні до його складу входить два студмістечка (власне ЗНУ та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні), 12 факультетів, 4 коледжі, ІННІ ЗНУ. А матеріально-технічна база складає 11 корпусів, гуртожитки, сучасне обладнання, яке дозволяє здобувачам освіти набувати знань і компетенцій, аби надалі бути конкурентноспроможними на ринку праці.

Відвідати Музей історії ЗНУ, подивитися експонати та поспілкуватися ви можете за адресою: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66-а, навчальний корпус № 1, 2 поверх, напроти сходів.

 

Більше дізнатися про музей можна, переглянувши відеоекскурсію за лінком: https://bit.ly/3Ca1srR

 

Діана Кулинич,

факультет журналістики

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини